Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Santa homosexuálem, Vánoce mimo a fantom z Ministerstva zdravotnictví stále na útěku. Komentář Štěpána Chába

komentář 03.12.2021
Santa homosexuálem, Vánoce mimo a fantom z Ministerstva zdravotnictví stále na útěku. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Dítě. Chudák dítě. I Vánoce a jejich kouzlo už mu berou a dělají z nich pornoprůmysl

VIDEO V Polsku se stále protrhávají hranice s Běloruskem pod náporem imigrantů z Afriky. Nikomu to nepřijde moc divné, co dělají Afričané v Bělorusku, na severovýchodě Evropy. Ale co. Všechno je možné. Třeba i to, že prezident Miloš Zeman byl nakažen covidem po návratu do Lán, a ještě týž den mu byl covid identifikován. Už jsme zrušili i inkubační dobu, kdy se vir má množit, aby byl rozpoznatelný. Ale co, doba je rychlá, Potěmkinovy vesnice se mění v města, ba celé kontinenty. Vždyť Santa Klaus, jak praví norský stát řízený Barnevernetem, je homosexuál, a Vánoce nesmí být Vánoce, ale jen prázdniny, jak se snaží prosadit Evropská komise přes svou komisařku pro rovné příležitosti. A je to všechno? Ale kdeže.

Santa Klaus už nemá paní Klausovou, jak se tradovalo, ta anglosaská Kikina si našla svého Harryho, paní Klausová šla nejspíš na liposukci, ať už je to cokoliv, a udělá kariéru u námořnictva, ať už tam dělají cokoliv. Santa Klaus verze 2.0 s Harrym a líbačkou vznikl v pokrokovém Norsku. Tam se udála i řachanda s převyprávěním Tří oříšků pro Popelku. Prý pohádka (snad spíše zlohádka) bude feministická a prodchnutá též homosexuální dávkou propagace. Krista pána, já být norské dítě, bojím se o vlastní budoucnost už i na záchodě.

 

A když už jsme u toho Krista. Ježíšek je špatně zvolený marketingový doručovatel dárků pod stromeček. Jak udělat z děťátka homosexuála? Jak ho udělat bojovníkem za budoucí lepší a zářivější svět? Neměl by být Ježíšek alespoň postižený? Neměl by mít nějakou progresivisticky vhodnou barvu kůže? Ne, ne, už to mám. Do stoupy s batoletem Ježíška, od letošních Vánoc by mohl nadělovat Ježíš z kříže. Jen tu přitlučenou cedulku INRI bychom mohli, to je jen malý ústupek, přepsat na LGBTIQ+. To bude na nobelovku. A když se to nebude líbit a lidé budou volat po návratu nevinného děťátka, přiběhnou s nadšením jistě nějací dostatečně vymytí studenti a vytvoří algoritmus pro potírání takových choutek.

Vánoce. Jak já se na ně těším. Už týden nenápadně haranty připravuju na to, že Ježíšek letos bude chudý a skromný. Protože bude. Tečka. A ne jako tečka u koronaviru, ale fakt jako tečka. Bez diskuzí a protahování donekonečna. Tak Vánoce už jsou zakázaný pojem. „Musíme vždy nabízet inkluzivní komunikaci, abychom zajistili, že každý bude ctěn a uznáván ve všech našich materiálech bez ohledu na pohlaví, rasu nebo etnický původ, náboženství nebo vyznání, zdravotní postižení, věk nebo sexuální orientaci,“ pravila komisařka pro rovnost Helena Dalliová. Vánoce mohou stresovat. Ne Vánoce jako takové, ale Vánoce jako pojem. No hrůza pomyslet. O ramadánu ani slovo, samozřejmě. Je třeba vytrhat naše kořeny, stejně jsou hnilé, a dát tak prostor kořenům novým, krásným, zářivým. Osoba s vagínou Dalliová (já fakt nevím, jestli už zakázali slovo paní, tak se radši jistím) musela reagovat na velký odpor převážně italské veřejnosti. Svůj buletin šílenství stáhla a pravila, že ho přepracuje. Takže komedie na pokračování. Skvělé. Absurdit tam bylo daleko, daleko víc.

Nedávno jsem narazil na krásný vtip. Prý proč je Praha tak rozkopaná. To prý Piráti hledají poklad. No není to báječné? Oni hledají poklad. A našli? No rozhodně ho nenašli ve svém expertovi na zdravotnické právo Ondřeji Dostálovi, který, jako na potvoru, začal na svém twitterovém účtu zveřejňovat oficiální data ÚZIS o hospitalizovaných s covidem, které dostávají ve svých výpisech všichni sněmovní pacholci. Z jeho výpisů vyplývá, že ti, kteří covid prodělali, se do nemocnic dostávají zřídka, a že podíl očkovaných a neočkovaných v nemocnicích je přibližně stejný, s mírnou převahou neočkovaných. Na což Piráti, jinak partaj k pohledání, začali milého Dostála vyštvávat ze svých řad. Pravdu, tu nám tady nikdo ukazovat nebude. A pravdu Dostál ve svých výpisech na Twitteru zveřejňuje, jen je někdy složitější a skromných pár čísel (dosud)piráta Dostála se dají interpretovat vícero způsoby (tomu se s prominutím budu věnovat v samostatném komentáři později, protože problém je složitější). Teď musíme zkrátka povinně poslouchat Babišovy a Vojtěchovy projevy a mlčet, nechat se ďobat včeličkou. Pochybnosti? Dáme stranou. Všechny. Hned. Povinně. Nebo na vás pošleme Cempera a angažované studenty vyvíjející aplikace té jediné pravdy. Věřit je povinnost, náš vlastenecký závazek, cíl budoucí pětiletky. Sestřih dezinformací k dispozici za tři, dva, jedna…

 

Policie vyhlásila pátrání po muži, který 25. října vstoupil s úctyhodným sochorem v ruce do futer Ministerstva zdravotnictví a jal se propracovávat do patra, kde chtěl, zdá se, neví se, hádá se, nějakému vyššímu úředníkovi sochorem vtlouct do stolu, určitě ne do hlavy, stačilo by do stolu, že už toho má plné zuby. Těch dezinformací, co vyplouvají z úst našich vrcholných politiků jako lososi za tůňkou své lásky, kde se třou v čase samy o sebe, aby z nich časem byl plod ještě větší dezinformace a následných omezení společnosti. Třeba ten o zakázaných vánočních trzích jste slyšeli? V kuloárech rumburského podloubí zní šeptanda, že ještě stovka hospitalizovaných, a zakážou prodej ořezávátek na tužky. A střezme se dodat ještě pětistovku hospitalizovaných, dopad by byl nepředstavitelný.

 

A pozor, chystá se očkování i pro děti. Již 13. prosince můžete zaskočit ke svému doktoru Mengelemu a dát svému dítěti tečku, zaručeně poslední, jedinou. Buďte si jistí, že to není povinné. Není to povinné. Ne, fakt to není povinné. Tečka. A tečka. A další tečka. Není to povinné. Ale mělo by to být povinné. Možná se nad tím zamyslíme. Situace je kritická, děti povinně na rampu a očkovat, povinně. Viz video. Diví se tady vůbec někdo tomu muži s úctyhodným sochorem v ruce, kterak se rozhodl jít něco vysvětlit úředníkům na Ministerstvo zdravotnictví? Vůl, měl zaskočit na lampárnu. Jako zbytek obyvatel České republiky, a vlastně celé Evropy. Z lampárny bychom si měli udělat hlavní město. Co Praha, Berlín nebo Brusel. Na lampárně nám bude všem hej.

Do všeho toho přišla tragická informace, že krachuje výrobce Mozartových koulí. Svět se obrací v jámu plnou škorpionů a jedovatých hadů. Už jen tím, že jsem nikdy neochutnal ani jednu Mozartovu kouli, takže se ze mě nestal pamětník. Ach jo. Musím si nějaké sehnat, dokud to jde.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb