Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Měla v tom prsty i manželka mého táty. Marta Jandová se svěřila, jak ´byla seznámena´. VIP skandály a aférky

09.11.2021
Měla v tom prsty i manželka mého táty. Marta Jandová se svěřila, jak ´byla seznámena´. VIP skandály a aférky

Foto: Foto se svolením CKPK (stejně jako ostatní snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Marta Jandová zpívala lyžařům. Na celebrití zájezd na hory vyrazila sama, patrně její muž doma hlídal dceru.

FOTO, VIDEO Zimní sezóna na ledovcích už je tady a Marta Jandová si vyjela na lyže. V Rakousku se totiž lyžuje už od konce října, a tak nebylo proč váhat, ostatně Marta umí německy perfektně a v německy mluvících zemích je jako doma. Navíc měla patrně pobyt zdarma, protože šlo o zájezd pro celebrity.

V Rakousku na horách ji to nesmírně bavilo: „Slunce nám krásně svítí, je tu nádherně, a to panorama je neuvěřitelné,“ chválila zpěvačka. „Nejsem ten typ, co by potřeboval od osmi do čtyř jezdit, stačí mi sjezdovku sjet párkrát a pak si ráda sednu na lehátko s latte macchiato v ruce a opaluji se a koukám na obzor. Tady je skvělá restaurace s výhledem na sjezdovku, kde si můžete posedět, odpočinout a hlídat lyžující děti, pokud je tedy rozeznáte na svahu. Rakousko je pro mě nejlepší země na lyžování také proto, že je to sem blízko. Už jsme se nemohli dočkat po roční covidové přestávce. Ještě nikdy jsem nelyžovala na konci října, ale tady na Mölltalu si to užíváme.“

 

Jsem závodnice!

Šlo pochopitelně o zájezd pro celebrity, kde Marta i zapěla, což jí nedělalo problém, ani když šlo o pěknou nadmořskou výšku: „Kdybych přijela a hned bych vystupovala, asi by mi to trochu zabrat dalo. Ale už jsem se stihla aklimatizovat, organizátor openingu Petr Kopal se o nás moc hezky stará. Na koncertech s kapelou navíc normálně skáču a tancuji po pódiu, plíce jsou v dobré kondici. Tohle byl ale asi nejvýše odzpívaný koncert, který jsem kdy měla,“ prohlásila. Alkohol na horách ale příliš neuznává: „Já alkohol obecně moc nepiji, není mi po něm dobře. A od té doby, co jsem máma, se k tomu ještě přidal strach o Marušku. Kdyby mi do ní narazil nějaký lyžař pod vlivem, tak se neznám.“

 

Umím skákat!

Učitelka jí ubližovala

Marta je dcerou známého otce, hudebníka Petra Jandy, ale určitě se o ní nedá říct, že by ji tatíček nějak hnal dopředu. Proslavila se totiž nejprve v Německu, až poté začala zpívat doma. Na základní škole ji naopak učitelka kvůli slavnému otci šikanovala: „Měla jsem na základce paní třídní učitelku, velká soudružka, která pravděpodobně nenáviděla mého tátu. Říkala o mně, že jsem malý, zpovykaný hajzlík. Přitom já jsem byla šestiletá holka, která nic špatného neudělala, ale dostávala jsem čočku.“ Jako malá baletila, ale jak sama říká, jaksi jí narostla ňadra, a to pro baletku nebylo to pravé.

 

Marta má zajímavě poskládaný život. Zpívá tvrdý rock a pohybuje se mezi metalisty, pak bez problémů přeskočí do rybníku českého šoubizu. Foto se svolením Jodocus Obscurus Pfotography

Po základce nastoupila na ekonomku, během studia odjela na roční pobyt ve Státech. Po návratu se seznámila s německým hudebníkem Thorstenem Mewesem, který hrál v kapele Die Happy. S kapelou začala zpívat i Marta a v Německu už zůstala. Ještě před tím jí ale potkaly dvě obrovské tragédie. Její maminka Jana Jandová onemocněla rakovinou vaječníku a v pouhých 45 letech zemřela. Ještě před tím lékaři diagnostikovali nádor na mozku u jejího bratra, ten se s diagnózou pral 10 let a v 33 letech zemřel: „O Petrově smrti jsem se dozvěděla v Německu. Ve chvíli, kdy naposledy vydechl, jsem stála na jevišti. Cítila jsem, že se něco stalo.“

 

Marta má na svém Facebooku v podstatě jen pracovní, tj. reklamní a koncertní snímky. Bývalého manžela Thorstena (na snímku vlevo) jsme museli hledat jinde. Foto se svolením Jodocus Obscurus Pfotography

Dobyli Německo

Marta se přestěhovala s Thorstenem do Mnichova, manželství ale vydrželo pět let a poté se Marta přestěhovala zpět do Čech. V Německu se stala známou zpěvačkou, což se jí brzo podařilo i doma: „Německo jsme dobyli, šest let jsme museli čekat na pořádnou vydavatelskou smlouvu, ale povedlo se. Byli jsme v každé vesnici, v každém klubu, kde je zástrčka. Jen nevím, jestli se nám to povede i tady. A hlavně jestli mám ještě sílu po tom, co už osmnáct let zpívám, začínat znovu," uvažovala před lety, naštěstí se obávala zbytečně.

 

V civilu, foto se svolením Marty Jandové

S kapelou vystupuje doposud, ačkoliv bydlí jinde: „Jsme fakt rodina, můžu se na kluky obrátit kdykoliv je potřeba, i kdyby měli dojet do Prahy jen proto, že je mi smutno. Nejvíc mi v tomhle směru pomáhá právě bývalý manžel. Voláme si, myslíme na sebe, pomáháme si. Klidně se mu můžu do telefonu jen vybrečet, když zase blbnu, rovnou mi řekne, co je špatně." Přátelské vztahy si zachovala se všemi bývalými partnery. Kromě koncertování se stala i známou televizní osobností, je dlouholetou porotkyní talentových soutěží, měla dokonce svůj vlastní pořad.

 

Na reklamním snímku, foto se svolením Marty Jandové

Dali je dohromady kamarádi

Po německém manželovi byl i její další přítel z Německa, šlo o známého zpěváka Sashu. Rozchod byl prý opět poklidný. Následně chodila s podnikatelem a bývalým manželem Mahuleny Bočanové Viktorem Mrázem. Její poslední a hlavní láska je gynekolog Miroslav Verner, dohromady je dali kamarádi: „Dokonce v tom měla prsty i manželka mého táty! Udělali to fakt nenápadně, my jsme to poznali zhruba až za měsíc. Mně tenkrát namluvili, že by mě Míra strašně rád pozval na kafe, a jemu řekli, že jsem ho někde viděla a moc se mi líbil. Muž se mě pak asi po měsíci zeptal, kde jsi mě to vlastně viděla? A já jen: Co, vůbec nevím, o čem mluvíš?!“ Následovala svatba a vytoužená dcera Maruška.

 

Marta se současným manželem, foto se svolením Imax 

I Berenika Kohoutová ukázala, jak ji manžel sbalil

Berenika Kohoutová představila novou písničku a také klip k ní. Na klip lákala na svém Facebooku, kde zveřejňovala esemesky, které si posílala se svým současným manželem. Balil ji totiž třeba po návštěvě v baru a v pozdních nočních hodinách. Berenika nakonec kapitulovala a dobře, udělala, dnes mají dceru a také svatbu za sebou.

 

Klip se odehrává na jinak dost hrůzné zastávce Praha Holešovice a pro fanouška Bereniky bude jistě zajímavé si všechny ty soukromé esemesky v průběhu klipu přečíst. Od Bereniky jistě odvaha, že nechala takto nahlédnout do svého soukromí. 

Jirka Langmajer skákal ze střechy, naštěstí to dobře dopadlo

Do kin se chystá hned několik typicky vánočních filmů. Jedním z nich je Přání Ježíškovi, ve kterém nebude chybět tahák největší, zřejmě nejobsazovanější herec českého filmu (kde jsou doby Ivana Trojana), Jirka Langmajer. Ačkoliv se před časem vyjádřil, že hrát v komediích nebude, nedokázal odolat, a dokonce ho uvidíme i coby kaskadéra!

 

„Je to práce jako každá jiná. Ale po dlouhé době jsem zase padal do krabic a bavilo mě to. Na zádech jsem měl páteřák, takže jsem necítil vůbec nic," prohlásil skromně Jirka. 

Vasil Fridrich hraje ve Hvězdách nad hlavou záporáka

V seriálu Hvězdy nad hlavou se ukázal herec Vasil Fridrich. Jde o typicky seriálového herce, který si právě díky účinkování v seriálech vydělává na svou velkou lásku, divadlo. Mohli jsme ho vidět v seriálech na Nově, v České televizi a také na Primě. V Hvězdách nad hlavou hraje společníka Romana Zacha, kterého chce odlákat od jeho lásky Terezy Kostkové zpět do práce na důležitém projektu: „Natáčel jsem první den, stál jsem na place a o pauze se rozhlížel kolem. Byla tam snad polovina vesnice, téměř všichni herci, a tak jsem prohodil, že to je krásně obsazený seriál. A hned jsem se pídil po tom, kdo tu má ten nejhorší charakter. Kdo je ta negativní postava. A hned mi bylo odpovězeno, že já. Prý jsem tam jediný obecní protiva,“ prohlásil Vasil Fridrich a přidal popis jeho postavy: „Je to kolega Romana Zacha, který se ho snaží vykopat z toho jeho vesnického brlohu zpátky do tepu města, aby s ním pracoval a vydělával peníze. Musím říct, že je mi to bytostně protivné. Já sám mám rád ten klid, a kdyby mě takto někdo otravoval, tak bych ho asi rychle odeslal do patřičných mezí,“ přiznává herec.

 

Tereza Kostková s Vasilem Fridrichem v seriálu Hvězdy nad hlavou, foto FTV Prima

S Terezou Kostkovou hrál v seriálu Temný kraj, kde byl za vraha, který chtěl Kostkovou zabít a mučil ji. „Musím říct, že jsem na tu Terezku nebyl moc milý, a sám jsem se s podobným typem člověka nepotkal. Je hodně urputný, usilovně něco chce a kolem mě se naštěstí takoví lidé nepohybují. Nikdo na mě tam moc nenaléhal, ale věřím, že takoví lidé existují. Chtějí dosáhnout svého cíle jakýmikoliv prostředky.“

 

 

Vložil: Michaela Špačková