Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Až skončí, řekněte amen. Hezounek ze Slunečné prozradil své sny. Že by konečně blb, nebo princ, který vraždil?

30.10.2021
Až skončí, řekněte amen. Hezounek ze Slunečné prozradil své sny. Že by konečně blb, nebo princ, který vraždil?

Foto: FTV Prima

Popisek: Marek Lambora v Show Jana Krause

VIDEO Marek Lambora se po více než roce znovu objevil v Show Jana Krause. Zatímco minule přišel v doprovodu partnerky ze seriálu Slunečná Evy Burešové, nyní dorazil zcela sám. Doma nechal i svou přítelkyni, Miss České republiky Andreu Bezděkovou.

Na začátku Marek ukázal, že má také dobré srdce, protože je patronem spolku Ichtyóza, který pomáhá dětem s touto chorobou. Janu Krausovi pustil zdravici od Martínka, který touto chorobou trpí a jehož rodiče spolek založili: „Je to hlavní tvář Ichtyózy, což je vrozená kožní vada. Já to hodně srovnávám s nemocí motýlích křídel, ale je to přesný opak. Nemoc motýlích křídel je známější. Na rozdíl od toho, že při ní kůže odpadává, u ichtyózy se vrství. Záleží na tom, jaký typ máte. Martin je pro mě takový malý velký člověk, protože ukazuje, jak se i s tímhle onemocněním dá žít plným tempem, blbnout a dělat vše,“ představil publiku malého hrdinu.

 

Periferie:

Tango s Janou Kotrbatou v nejslavnější hře spisovatele a dramatika čapkovské generace Františka Langera, v pražském Divadle na Vinohradech v režii slovenského herce a režiséra Martina Huby

Od prince po faráře

Marek je v současnosti naším hlavním hezounem, takže se nelze divit, že hraje často prince. „Chtěl bych si zaskočit i do jiné kategorie, než jen těch princů. Může to být klidně princ, ale který by třeba vraždil. Chtěl bych si zkusit jinou polohu, než toho zamilovaného prince. Blba strašně rád.“ Nedávno si zahrál faráře v připravovaném seriálu Půlnoční zpověď, který odvysílá televize Prima. „On je cinklej. Bylo pro mě velké překvapení, když mi Jitka s Katkou Bártů volaly s touhle nabídkou.“ Sám si nemohl vzpomenout, pod jakou církev jeho farář vlastně spadá. „To jste mě zaskočil. Řekl bych, že je to katolický kněz. Měl jsem schůzky s panem farářem, který mi radil. Zajímavé bylo, když jsem se ptal na to, jak bych se měl modlit v určité situaci, jak dát ruce a oni mi řekli, že je to jedno, že je to individuální,“ popsal, jak se na roli připravoval.

 

 

Marek Lambora chodil na osmileté gymnázium, ale přesto se v osmnácti snažil složit přijímací zkoušky na konzervatoř. To se mu podařilo a po absolutoriu získal angažmá v Divadle na Vinohradech. Brzy si ho vyhlédla televize Prima, hrál v jejích seriálech Přístav, Ohnivý kuře, Černé vdovy a Slunečná. A letos v létě se objevil v roli idolu dívek ve filmu Ubal a zmiz.

 

Prozradil také, o jaký žánr vlastně jde. „Je to psychologický seriál s detektivním příběhem, je tam policie a manžel.“ Na place ale nebyl zdaleka sám, kdo nevěděl, jak se chovat třeba při mši. „Já tam měl vždy dva, kteří nevěděli, co dělat, takže jsem měl stejný postup. Jakmile dokončím svoji řeč, mají říct amen.“ Kdy ale seriál uvidíme, to se ještě neví. „Dotočili jsme 10. října, ale nevíme, kdy přesně to poběží. Má to být sestříháno do února, a pak se uvidí, kdy se to nasadí.“

 

Tvoje tvář má známý hlas – Hugh Jackman:

Romantik, co nefotí

Marek chodí už nějakou dobu s modelkou a Miss Andreou Bezděkovou, dokonce spolu natočili videoklip. Ačkoliv bulvár ještě nedávno psal, že se tihle dva rozešli, šlo zřejmě o lež, protože podle Marka jim láska jen kvete. „Vy jste říkal, že máte taková studenější rána, to já mám teplejší a usmívám se. Asi nejdůležitější je, že máme společný humor,“ prozradil.

 

Ještě jednou:

 

Andrea je modelka, takže si asi potrpí na to, aby byla neustále fotografována. „Taky ji musím fotit, už jsem se s tím naučil pracovat. Problém vznikl v tom, že nejsem fotograf a ona je zvyklá na fotografy. Ona mě také fotí, ale mnohem líp než já ji. Tam se nemusí nic předělávat. Ale já to focení moc nemusím.“ Rádi se ale společně dívají na filmy. „Pustíme si film, já mám raději akčnější, ale i jí se líbí. Mám rád retrospektivní seriály.“ Sám sebe považuje za romantika, zajímavé ale je, že svoji partnerku už méně. „Třeba jen tak zničehonic řeknu hezký věci, třeba že ji mám rád, nebo vymyslím nějaký pěkný výlet, sbalím do batohu svíčky…“

 

 

Na televizní obrazovce se Marek objevil mimo jiné i v zábavné pěvecké show Tvoje tvář má známý hlas, který se mu dokonce podařilo vyhrát. Loni začal hrát ve Slunečné, který měl na obrazovkách premiéru 11. ledna 2020, a ve dvou pohádkách, Zakleté pírko a Princezna zakletá v čase. Se svou partnerkou Andreou Bezděkovou natočil klip Ještě jednou pro kapelu UDG.

Vložil: Michaela Špačková