Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Všichni jsme roznašeči. Donošení, nedonošení, očkovaní i neočkovaní. Komentář Štěpána Chába

komentář 27.10.2021
Všichni jsme roznašeči. Donošení, nedonošení, očkovaní i neočkovaní. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Symbol pohozen v pangejtu

Dosluhující ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) oznámil, že se na vládě uvažuje o tom, že by byl neočkovaným proti covidu zakázán vstup na pracoviště. Opatření by podle něj zvýšilo zájem o vakcinaci. Hamáček po jednání štábu řekl, že možnost změny Zákoníku práce posoudí Ministerstvo práce a sociálních věcí. Změna by měla fungovat tak, že zaměstnanec bez dokladu by nemohl na pracoviště, překážka by byla na jeho straně. „Povinnost předložit by přešla na zaměstnance včetně úhrady nákladů,“ uvedl Hamáček.

A to ten plebs naučí, jak se štípe dřevo na jeho ohnutých zádech. Hospodářská komora sice začala šermovat s tvrzením, že výpadek několika stovek tisíc lidí z trhu práce by povalil ekonomiku republiky na krovky, ale nedodává, že na podobné krovky by padlo i oněch několik stovek tisíc zaměstnanců. A s nimi i jejich rodiny. To si nelajsne nikdo. A tak nastoupí podvolení se. Stovky tisíc neočkovaných si zajde pro včeličku a číslo očkovaných výrazně stoupne. Ministr Vojtěch pravil, že kdybychom měli 100% proočkovanost, všechny restrikce by se stáhly. Opravdu?

Jsou tu totiž jisté skutečnosti. Čísla nákaz, jak burácivě hlásí média napříč republikou i dosahem, strmě stoupají. Kdo ale končí s covidem na JIP? Očkovaní i neočkovaní. A to v poměru 42/58. Z toho jde vyčíst, že očkování sice může bránit těžkému průběhu, ale rozhodně to není žádná jistota. Ba naopak, po takovém čísle můžeme zkonstatovat, že vakcína selhává v tom, co její výrobci i prodejci v převlecích politiků slibovali. Vakcína tedy není tečkou, jak se slibovalo. A ano, selhání se začne házet na neočkované. Můžou za to?

Čísla zachycených nákaz neukazují skutečnost. Protože se netestují očkovaní, kteří se mohou nakazit stejně jako neočkovaní, a tedy roznáší vir, jen bez úředního omezení.

Jan Bartáček z Ústavu technologie vody a prostředí VŠCHT, který zkoumá přítomnost viru v odpadních vodách Prahy, na to konto Českému rozhlasu řekl následující: „Naše počty nakažených, které uvádíme, jsou pouze odhady toho, co vidíme v množství virů nebo fragmentu virů v odpadních vodách. Podle dat, která máme, se zdá, že jsme na podobných hladinách jako na konci března letošního roku, kdy bylo v Praze asi 10 tisíc nakažených… Sbíráme data za téměř celou Prahu. Hlavní stoka, kterou odebíráme, odvádí vodu přibližně od 50 procent populace v Praze. Kromě toho máme i různé menší lokality. Ve spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi vzorkujeme spíše než městské části i některá konkrétní sídliště nebo okolí autobusových terminálů, vysokoškolské koleje apod… Zdá se, že i oficiální data z posledního týdne bohužel prokazují, že je tady mnoho lidí, kteří se z mnoha objektivních i subjektivních důvodů netestují a nevíme o nich.“ 

Fascinující pak je, že ve vládních prohlášeních nenajdeme (stále ještě a už asi navěky) důraz na přirozeně vzniklé protilátky proděláním nemoci. Ti, kteří nemoc prodělali, ale nejsou očkovaní, jsou braní za neočkované a tedy nečisté, které je potřeba vytrestat testováním na vlastní náklady. Nebo tedy očkováním, které je absurdní, když tito lidé mají přirozeně vybudovanou imunitu, která je silná delší čas než ta po vakcíně.

„Ukazuje se, že po infekci získaná imunita je stejně, ne-li více, spolehlivá než imunita po očkování. Přesto jsou i nadále lidé po nemoci indikováni k očkování. Akceptací přirozeně získané antiinfekční imunity bychom výrazně zvýšili počet osob, které se podílejí společně s osobami očkovanými na kolektivní imunitě," hlásí Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků, kteří se dlouhodobě snaží prosadit, aby přirozeně vzniklá imunita byla brána na roveň té vybudované vakcinací. Stále marně. 

Jenže máme tu politikum. Lidé by kašlali na očkování a začali pořádat covid párty, tedy mejdan s nakaženým, kde by se, po vzoru planých neštovic, nakazili, prodělali nemoc, a následně poslali očkovací agendu ke všem čertům. A to je jediný důvod, proč se prodělání nemoci a přirozená imunita neuznává a uznávat nebude. Tečka. Tady ovšem definitivní. K tomu se uvolil promluvit i neúspěšný pirátský kandidát na ministra zdravotnictví Ondřej Dostál. Ten také poukazuje na fakt, že přirozeně získaná imunita je prostě silná a proti covidu vlastně jediná skutečně účinná. Škoda, že budoucí vláda tlačí do křesla ministra zdravotnictví Vlastimila Válka z TOP 09, to je jen jiná varianta Adama Vojtěcha a jeho zarouškování a zaočkování celé společnosti. Prostě vývoj nulový.

Odpor k neočkovaným se projevuje i v podpoře (ne)léčení. Jak pravil ředitel nemocnice v Motole Miroslav Ludvík pro Český rozhlas: „Nemá smysl ležet na JIP a být v ohrožení života, když máme lék,“ prohlásil. V nemocnicích k dnešku leží přes tisíc lidí. Proč, když to není potřeba? „Samozřejmě musí pacienta poslat někdo z terénu, protože pacient o tom neví nebo si to nespojí, takže je to věc praktických lékařů a specialistů, kteří mají v péči rizikové pacienty,“ řekla Právu primářka Kliniky infekčních nemocí FN Bulovka Hana Roháčová.

Jenže léky se nepředepisují, pacienti se na alternativu k očkování neposílají. Proč? Praktici něco takového nedostanou proplacené. „U nás na rozdíl od Německa či Rakouska nedostanou úhradu od pojišťoven,“ řekl pro Seznam Zprávy imunolog Vojtěch Thon. A doplnil: „U rizikových pacientů lze přidat i drahou variantu léčby monoklonálními protilátkami, které se podávají infuzí. Když je aplikujete včas, člověk může odejít po dvou hodinách domů. V přímém přenosu jsme to viděli u bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Měl infekci, tímto koktejlem ho v uvozovkách předávkovali a on už druhý den přelétával na druhý konec Spojených států. Tyto koktejly velmi rychle zabrání rizikovému průběhu nemoci covid-19.“

Jediná cesta je očkování, slyšíme ale z úst politiků, kteří slibovali jednu údernou tečku a dodali jich nekonečné a nepřeberné množství. Thon argumentoval, že léčba v počátku nemoci stojí několik málo tisíc, pobyt na JIP se pak cenou šplhá ke statisícům. Je pro společnost výhodné, aby podporovala léčbu? Jednoznačně. Děje se to? Ne. Bojujeme tady ještě proti nemoci? 'Nejlépe' to asi shrnul trochu neurvalý Tomáš Etzler:

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb