Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tonksová z Harryho Pottera, šovinistický novinář ze Stranger Things či Holly z Červeného trpaslíka. Všichni mají rande na Comic-Conu v Praze

11.10.2021
Tonksová z Harryho Pottera, šovinistický novinář ze Stranger Things či Holly z Červeného trpaslíka. Všichni mají rande na Comic-Conu v Praze

Foto: Warner Bros

Popisek: Natalia Tena jako Nymphadora Tonksová, která si nechává, jak všichni víme, říkat jenom příjmením

Nejen chlebem člověk je živ. Hnací motor mu dělá i všetečná lidská kultura, která se procpe do každičkého zbylého prostoru člověčí pozornosti. Všichni známe Harryho Pottera, většina z nás se proháněla na křídlech draků z Hry o trůny a nejeden z nás se sypal pod stůl smíchy u hlášek z Červeného trpaslíka, legendárního sci-fi komediálního seriálu z Velké Británie. A právě herci těchto pecek se objeví na pražském Comic-Conu.

Co to vůbec Comic-Con je? Celosvětově nejslavnější festival popkultury. Festival se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánrech sci-fi, fantasy a hororu. Na jedné akci se návštěvník setká s nevídaným množstvím herců, komiksových výtvarníků, spisovatelů a dalších umělců. V posledních letech se pak Comic-Con zaměřuje hodně na kulturu mutantů se super schopnostmi. Comic-Con Prague si odbude svůj druhý ročník od 15. do 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Druhý ročník pražského Comic-Conu se už dvakrát kvůli covidu přesouval. První termín konání měl stanovený na únor, druhý na květen. Ani jeden termín nevyšel. Ten nadcházející termín vypadá nadějně. Vstupenky zakoupené na únorový i květnový termín platí samozřejmě i pro ten nadcházející.

 

Festival Comic-Con Prague vychází z osvědčeného zahraničního konceptu, který je známý po celém světě a má za sebou dlouhou historii. První se konal již v roce 1970 ve Spojených státech amerických. Snímek z minulého ročníku, který se konal vloni v únoru. Foto Comic-Con Prague

Hvězdní hosté

„Udělali jsme všechno pro to, abychom fanouškům Comic-Con Prague dodali navzdory nelehké globální situaci minimálně takový festival, jaký na základě loňského úspěchu očekávají. Proto mám radost, že mohu oznámit příjezd dalších hvězd. Nově svoji účast potvrdily herečky Natalia Tena, Torri Higginson a Anna-Louise Plowman, z herců pak Jake Busey, Toby Stephens nebo Norman Lovett,“ prozrazuje Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, jejíž produkční divize NoLimits akci spolupořádá.

 

Jake Busey si zahrál v kultovním snímku Hvězdná pěchota Ace Levyho. Na pražském Comic-Conu bude v pátek a v sobotu. Foto TriStar Pictures

Britská herečka a zpěvačka se španělskými předky Natalia Tena je známa především rolemi bystrozorky Nymphadory Tonksové v sérii filmů Harry Potter, Oshy ze Hry o trůny a ze seriálu Mandalorian. Kanadská herečka Torri Higginson si zahrála například ve filmu Hvězdná brána: Atlantida – Vynoření. Křehkou Novozélanďanku Annu-Louise Plowman znají fanoušci především jako mocnou Osiris z Hvězdné brány. Objevila se také v množství dalších seriálů a filmů, namátkou Pán času, Pod černou vlajkou nebo Zaklínač. Typického představitele bezcitných šílenců, amerického herce Jakea Buseyho (syn Garyho Buseyho, slavného herce známe třeba z Break Point) můžete vidět v seriálu Stranger Things nebo filmech Hvězdná pěchota, Přízraky a Kontakt. Anglický herec Toby Stephens se proslavil jako padouch v bondovce Dnes neumírej a také rolemi v seriálech Ztraceni ve vesmíru nebo Pod černou vlajkou. Britský herec a stand-up komik Norman Lovett nezapomenutelně ztvárnil roli palubního počítače Hollyho v kultovním seriálu Červený trpaslík. Z řad herců a hereček se dále představí: Edward James Olmos, Hugh Quarshie, Neal McDonough, Sylvester McCoy, Crystal Reed a Ray Stevenson. Organizátoři ještě chystají jedno herecké překvapení. Kdy a kde přesně tyto slavné tváře uvidíte, najdete v řádu dní ZDE.

 

Neal McDonough jako Buck v Bratrstvu neohrožených. Foto HBO

„Společnou fotografii s oblíbenými herci a jejich autogramy si návštěvníci mohou zakoupit přes e-shop, navíc se na místě budou zdarma podepisovat i komiksoví tvůrci, spisovatelé a další známé osobnosti. Do Prahy dorazí legendární britský výtvarník Glenn Fabry,“ říká programový ředitel festivalu Václav Pravda. Svoji účast již také potvrdili například komiksoví tvůrci Francesco Gerbino, Stewart Kenneth Moore, Marco Turini, Mikel Janín, Clint Langley, Aidan Hughes, Marco Russo, Alice Slavíčková, Petr Kopl, Jan Tatarka, Nikkarin a Dan Černý. Na festivalu bude možné rovněž potkat amerického producenta Shauna O’Baniona, tvůrce vizuálních efektů Jiřího Kilevnika a Vladimíra Valoviče. Z řad spisovatelů třeba Unu McCormack, Miroslava Žambocha, Ondřeje Neffa, Vilmu Kadlečkovou, Jana Kotouče, Petra Macka a mnohé další.

 

Program

Na své si přijdou i milovníci kostýmů. Proběhne kostýmová soutěž PragoCosplay a promenáda dětských cosplaeyrů. Při hodnocení soutěže nezáleží jen na kvalitě samotného kostýmu, ale i na hereckém ztvárnění vybrané postavy. Z cosplay hostů dorazí Keiko, Mistvein, Han Jones, Lily on the Moon, Arisu, Ayaku nebo také pár Mary a Feinobi.

Videoherně a deskoherně bude vyhrazena plocha přes 1400 m2. V rámci obří videoherny budou představeny nové i retro konzole, videohry, virtuální realita, ale také herní počítače, notebooky atd. Deskoherna pak nabídne desítky stolů pro karetní a deskové hry a hlavolamy.

Bohatý fanouškovský program připravuje komunita známá z dalších českých conů.

Na programu Comic-Conu Prague je rovněž řada dalších specialit a skvělých projektů. Speciální expozice s názvem FutureCity přenese zájemce pomocí nejmodernějších virtuálních technologií do Prahy blízké budoucnosti.

Při koncertu symfonického orchestru Filmová filharmonie zazní hudba z filmů Avengers, Star Wars, Harry Potter, Pán prstenů, hry World of Warcraft a mnoho dalších. To samozřejmě není zdaleka vše, na co se mohou návštěvníci Comic-Conu Prague těšit. Program pořadatelé neustále aktualizují na webu, facebookovém i instagramovém profilu akce.

Vstupenky na Comic-Con Prague 2021 jsou na sobotu již téměř vyprodané, na pátek a neděli ještě dostupné jsou. Letos jsou ceny: 790 Kč na pátek, 1190 Kč na sobotu, 790 Kč na neděli, na celý Comic-Con 2190 Kč a VIP 4990 Kč.

 

Trocha té budoucnosti na dosah ruky

Na druhém ročníku Comic-Conu Prague, který proběhne v termínu od 15. do 17. října 2021 v pražském O₂ universu, bude instalována speciální expozice s názvem FutureCity. Pomocí nejmodernějších virtuálních technologií přenese zájemce do Prahy blízké budoucnosti. Projekt FutureCity vzniká ve spolupráci pořadatelů festivalu s magistrátem hl. m. Prahy a 4 městskými společnostmi.

 

Vizuál expozice, foto Comic-Con Prague

Speciální expozice s názvem FutureCity bude zájemcům nabízet netradiční zážitek ve formě virtuální cesty do Prahy blízké budoucnosti. „Po nástupu do časoprostorové kapsle pasažéry vezmeme na cestu do budoucnosti. Ocitnou se v Praze poháněné moderními technologiemi a řízenými na základě dat v metropoli, která je mnohem čistší, tišší a také daleko zelenější. Během cesty se seznámí s vládcem podzemní říše, navštíví dopravní ústřednu nebo biologickou čističku odpadních vod,“ prozrazuje za organizátory Pavel Renčín, marketingový ředitel společnosti Active Radio.

Vložil: Kamil Fára