Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chlapi o sexu mluvit nechtějí, zato ostravská sexbomba je vstřícná. Mimo jiné prozradila, jak je to s koláčem a postelí

02.10.2021
Chlapi o sexu mluvit nechtějí, zato ostravská sexbomba je vstřícná. Mimo jiné prozradila, jak je to s koláčem a postelí

Foto: FTV Prima

Popisek: Heidi Janků v Show Jana Krause

VIDEO Zpěvačce Heidi Janků to v Show Jana Krause velmi slušelo, čehož si moderátor pochopitelně všiml. Sice připomněla, že je vdova, smutně a zhrouceně ale rozhodně nepůsobila, naopak sexy a vesele.

Janu Krausovi přinesla Heidi vlastnoručně upečený švestkový koláč, což mu udělalo velkou radost. „Říkala jsem si, že nebudu trapnit s cédéčkem a že to vezmu přes žrádlo. Vím, že jste říkal, že když máte hlad, tak jste protivný,“ vysvětlila svůj neobvyklý nápad s dodala: „Mám se báječně.“ Moderátor připomněl, že čtyři roky moderovala pořad Intim na TV Barrandov, což byl ´Týdeník o lidské intimitě a všem, u čeho se možná trochu začervenáte´. „Já jsem to dělala tři roky,“ opravila ho Heidi stručně.

 

Díky za tvůj kus ráje:

v Show Jana Krause

Moderátorka musí být sexy

A co je pro moderátorku takového pořadu důležité? „Dobrý kostým. Sexy kostým. U mě to hrálo docela velkou roli. My jsme to měli postavené na tom, že moderátorka musí být sexy,“ konstatovala Heidi a připomněla, že o intimních chvílích a potřebách málo hovoříme. „Myslím, že tradiční problém je, že partneři mezi sebou nemluví o intimních věcech. Měli by si říkat, co jim dělá hezky, co by čekali od toho druhého, jak na to jít.“ A důležité je i správné načasování takového rozhovoru. „Mají si to říct těsně předtím, nebo těsně potom, když zjistí, že to nebylo úplně ono. Když se k tomu neschyluje, tak bych o tom nemluvila. Když se bude mluvit o koláči, tak nemá smysl mluvit o tom, co jim dělá dobře v posteli.“

 

 

Heidi Janků pochází z Ostravy, které zůstala věrná. Pochází z muzikantské rodiny, maminka hrála a zároveň vyučovala hru na violoncello, otec zase na pozoun a dechové nástroje. Odmalička chodila do lidové školy umění na zpěv a klavír, současně ale také na pohybovou výchovu. pak do folklórního kroužku a v sedmé třídě natočila své první nahrávky s cimbálovou kapelou Lučina. V třetím ročníku začala zpívat s kapelou Proměny (bývalý Majestic, s nímž začínaly Marie Rottrová a Věra Špinarová). Těsně před maturitou zjistila, že Pavel Novák pořádá konkurz na zpěvačku, aby mohl s novou kapelou Proto vycestovat do Německa. Konkurz vyhrála, a tím začalo její profesionální zpívání.

 

Chlapi o sexu mluvit nechtěli

Jejími hosty byly v pořadu hlavně ženy. „Muži tam taky chodili, ale neradi. Koho jsme tam měli? Dan Rous, nic moc z něho nevypadlo. Přišel, protože jsme kamarádi. Ten pořád měl 45 minut. Já jsem měla vždy jen jednoho hosta, pokud jsme někoho sehnali. Jinak to bylo postavené na tom, že jsem byla moderátorka ve studiu, vždycky jsem ohlásila nějakou reportáž, kterou natáčel někdo jiný. Pak byl rozhovor. Přiznám se, že ne všichni byli otevření a chtěli mluvit o sexu do televize. Nejotevřenější byla Anife Vyskočilová, tu jsem nemohla zastavit. Pro mě ideální host.“

 

Deník dospívající dívky z Ostravy:

v pořadu Nikdo není dokonalý

Mistryně převleků

Haidi odjakživa patřila k sex symbolům a ráda se na vystoupení oblékala vyzývavě, což bylo patrné i z ukázky populárního německého zábavného pořadu Ein Kessel Buntes, v němž v osmdesátých letech vystupovala. „Pamatuju se, že jsem si v Salamandru koupila boty, ve kterých jsem potom vystupovala,“ zavzpomínala. Během zpěvu také laškovně přivřela oko, což Jana Krause zmátlo, zda se jedná o sexuální podtext, nebo mrtvici. „Bylo to před třiceti lety, tak to byl sex. Dnes už by to byla mrtvička,“ dodala Heidi s tím, že image ráda střídala.

 

C´est la vie:

Ein Kessel Buntes 1988

Co chce ženská od chlapa?

Jan Kraus se zeptal, jaké jsou její požadavky na muže. „Co asi může čekat ženská od chlapa? Třeba porozumění, lásku. Já jsem samostatná, nepotřebuju auta, brilianty, to mě nebere, láska je cit, náklonnost,“ prozradila. Pokud by pozvala muže domů, pustila by mu prý Pretty Woman a Hříšný tanec. „Abych věděla, jak bude reagovat. Třeba řekne, já už musím jít.“ A jasno má i v hudbě. „Já mám playlist, pustila bych Dua Lipa, Immagin Dragons, Bruno Mars.“ Jen svoje písničky nikomu nepouští: „To v žádném případě, to bych tam nedala,“ dodala rázně s tím, že v současné době ale doma bohužel muže nehostí: „Jsem vdova, takže jsem na tom blbě.“

 

 

Poprvé se vdávala pár měsíců po maturitě za Zbyňka Janků, po kterém má příjmení. Později se seznámila se svým osudovým mužem, o mnoho let starším Ivo Pavlíkem, se kterým měla syna Věra Špinarová. Oslovil ji v roce 1982, poté co viděl její vystoupení na ostravské Černé louce, v letech 1982 až 1990 pak měli vlastní kapelu Supernova. Ivo ji vytáhl do předních pater showbyznysu, dostal ji do televize a nahrávacích studií. Heidi se stala populární, na radu svého manžela ale neměla děti. Od roku 2019 má novou kapelu Heidiband, kterou dal dohromady Věřin syn Adam Pavlík, dál ale vystupuje i sólově.

Vložil: Michaela Špačková