Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hnutí Pro život žaluje A2larm. Nechtějí se přejmenovat na Hnutí Pro totalitu? Komentář Štěpána Chába

komentář 10.09.2021
Hnutí Pro život žaluje A2larm. Nechtějí se přejmenovat na Hnutí Pro totalitu? Komentář Štěpána Chába

Foto: Ilustrační foto Pixabay

Popisek: Socha oslavující život

Internetový levicově zaměřený magazín A2larm přinesl informaci, že na něj podalo Hnutí Pro život žalobu za tvrzení A2larmu, že je toto hnutí protiženské. Což nezaznělo ve zpravodajské reportáži, nýbrž v komentáři, kde je svoboda slova zásadním stavebním kamenem. Zcela bez výhrad se stavím za redakci A2larmu a doporučuji Hnutí Pro život, aby stáhlo svou žalobu pro ohrožování svobody slova.

Hnutí Pro život stojí na křesťanských principech, je zásadně proti potratům, vehementně odmítá svazky homosexuálních párů a staví se do radikálnější polohy pro-křesťanské a z mého pohledu v mnohém tmářské a dogmatické doktríny, která je ve společnosti okrajová a brousí často do extrémních poloh. Magazín A2larm na druhou stranu je až hystericky levicový, ukřičený, pro nálepku nejde nikdy daleko a progresivně naladění Piráti jsou pro ně zaprdění konzervativci. Obojí stojí na opačném břehu jisté společenské vyhrocenosti, kde by společnost neměla většinově postávat, protože by se nedožila příštího rána.

I přesto, že mé výhrady vůči magazínu A2larm jsou obsáhlé, podaná žaloba Hnutí Pro život jde daleko za hranice mých výhrad. Protože si zahrává s dupáním po svobodě vyjádření. Je zcela na místě, že s politikou a aktivitami hnutí mnozí nebudou souhlasit. Patřím mezi ně a jsem s to, co se týká například potratů, označit Hnutí Pro život sám za protiženské, protože prostě protiženské je. Ač chápu, že Bohu se, z pohledu Hnutí Pro život, potracené dušičky před bránou stvoření protiví, je v naší od církví odloučené společnosti na každém z nás, jak si Boha a jeho nelibost vyloží. Také si s ní může vytapetovat záchodek a plnit svou potřebou zabít své z nedbalosti počaté embryo potratovou kliniku ob měsíc. A Hnutí Pro život, po vzoru Boha, může skřípat zuby, ale to je asi tak všechno, co může dělat. Stát je nezávislý na církvi. Církev nemá co mluvit do státu. Zaplať Pánbu za to.

Svou žalobou hnutí ukazuje dětinskou vzdorovitost křesťanství jako takového, které nikdy není daleko od toho, aby vzalo sirky a začalo pálit knihy a s nimi i myšlenky, které ty knihy nabízí. Protože podobné sirky vzalo hnutí do rukou v případě žaloby vůči redakci A2larmu. Chce umlčet myšlenky, chce umlčet část společnosti. A takovému přístupu má naše společnost povinnost se bránit zuby nehty. Protože v temnotě nás křesťanství udržovalo dlouhá, předlouhá staletí. Troufám si tvrdit, že něco takového už nepotřebujeme (se zvídavou otázkou, jestli jsme něco takového kdy vůbec potřebovali).

Na mnohé mé komentáře reagují čtenáři na můj osobní e-mail. Na komentář o nové směrnici Evropské unie, která zavádí plošné sledování veškeré internetové komunikace obyvatel členských států v rámci ‘boje proti dětské pornografii‘ mi napsal jeden člen České pedofilní komunity. Korespondence byla velmi podnětná. Ale poté, co jsme zjistili, že se příliš neshodneme, mi člen ČEPEKu doporučil následující: „Doporučuji Vám být ve Vašich příštích textech raději pečlivější, protože Vám může hrozit riziko, že se nějak dostanete do potíží, jelikož jsou i lidé či organizace, které nejdou pro trestní oznámení daleko.“

Zarazilo mě to. Opravdu se pomalu dostáváme do situace, kdy je výhodnější tiše brblat doma v obýváku, než se ozvat, že něco není v pořádku? A stejně, jako jsem se ozval, že není v pořádku šmírování obyvatel členských států unie, ozývám se i nyní, kdy konstatuji, že protievoluční a protiženské Hnutí Pro život právě ohrožuje základ naší společnosti, protože chce umlčet lidi s opačným názorem. Přejmenujte se, prosím, na Hnutí pro totalitu, protože tam jste si stoupli a hájíte právě to. A to jsem, překvapivě, v osobní rovině proti potratům a po domě mi běhá, i díky tomu, čtvero potomků. Pevně doufám, že mě a ani redakci Krajských listů Hnutí Pro život nezažaluje, bylo by to skutečně tristní.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace