Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prasárny z ODS. Komentář Štěpána Chába

komentář 03.09.2021
Prasárny z ODS. Komentář Štěpána Chába

Foto: ODS

Popisek: Spolu to dáme

Andrej Babiš se svým ANO rozjel oficiálně předvolební kampaň s heslem ‘Až do roztrhání těla‘. Sliby padaly, jak to tak bývá, s kadencí kulometného hnízda. Ale u Babišů zapomněli na zakoupení domény s názvem azdoroztrhanitela.cz. Hrozivá doména. A co se nestalo. Doménu si registrovala ODS a umístila tam usměvavé tváře koalice Spolu.

Hezká klukovina, že? Loni bývalá ombudsmanka Anna Šabatová zatoužila po křesílku v Senátu. Chystaly se na nás senátní volby a boj byl zahájen. Ovšem do plánů jí vlezl kandidát na totéž křesílko Jiří Kadeřávek, zakladatel České pirátské strany. Rychlou akcí zjistil, že doména AnnaŠabatová.cz je volná, proto ji okamžitě zakoupil. Čímž chtěl Šabatovou odradit od kandidatury. Však by nahrávala ostatním stranám, a oslabovala tak tu správnou politiku, byl přesvědčen. Po jistém mediálním mrzení Kadeřávek obrátil. Začal tvrdit, že chtěl Šabatové doménu jen pohlídat, aby ji nekoupil nějaký vykuk. A že je doména týmu Anny Šabatové k dispozici, když pěkně poprosí. Takhle moc byl hodný. Nádherný trapas.

 

Všimněte si, že roztrhání těla na fotografii je doslova... doslovné. Někomu tam něco chybí. Komu a co? 

A vlastně nekalost toho nejhrubšího zrna. Technicky zabránit protivníkovi, aby se vyjadřoval pod vlastní značkou. Tedy pod doménou AnnaŠabatová.cz. I marketingový tým ODS musel tuto kauzu zaregistrovat a vydedukovat z ní, že Kadeřávek byl tady za toho banditu, který se dopustil přešlapu. Přesto rok nato ODS sebere doménu s heslem konkurence a vystaví tam usměvavé tváře těch svých předsednických mončičáků, kteří už při založení své kolice deklarovali, že je to účelovka jen do voleb, pak se celá slavná koalice okamžitě rozpadne (a tudíž ji vlastně není proč volit, protože by se volila politická síla, která po volbách prostě nebude tatáž).

A tak si říkám – je toto ta politika, kterou od ODS očekávat? Klukovský podraz, který je z morálního hlediska tak trochu mimo mantinely? Co bylo účelem? Boj mezi marketingovými týmy ANO a ODS? Protože voliče něco takového neosloví. Kde je v tom ta zásada férové a nepodrazácké politiky? Křičet, že Babiš svou neschopností uvrhne zemi do dluhů a inflace? V pohodě a potřeba. Křičet o tom, že je ve střetu zájmů? V pohodě a potřeba. Ale krást domény? To je opravdu politika ODS?

Za dob vlády ODS (a jejích outěžků) začalo zdražování, sociální politika šla ke dnu, ale daňové prázdniny rozhodně nezačaly o měsíc dřív, než bývalo zvykem. Za doby vlády ODS se z republiky stala velmoc švarcsystému a kašlání na chudé, pod vládou ODS se zpřísňovaly exekuční zákony až do současné absurdní podoby, za doby vlády ODS vznikly problémy, které teď chce ODS řešit a sází na to, že co bylo, je zapomenuto. ODS tu zavedla pravicovou sociální politiku (čím méně, tím lépe) a ponechala běžet levicovou politiku výběru daní (čím více, tím lépe). Pravice v jejím podání byla tak trochu kontrarevoluční, dalo by se říct.

Na výše vypsané bych potřeboval odpovědi. Nikoliv sledovat prachsprostý internetový trolling jejich politického konkurenta. To je skutečná a smutně vypovídající klukovina. Jak Kadeřávkovi před rokem napsal programátor a volič pirátů: „Jsem volič pirátů a programátor. Můj názor je, že vykupovat politické konkurenci domény je totální prasárna a nefér hra. Kdybych vás mohl volit, můj hlas byste ztratil a nic by mě nepřesvědčilo o opaku.“ Troufám si tvrdit, že to platí na všechny strany. Dělejte předvolební kampaň, ne předvolební prasárny.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb