Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mám furt narváno, diváci mi nerozumějí, tak přijdou znovu. Který herec o sobě říká, že má pusu jak po obrně a hlásá ´smrt dabingu´?

14.08.2021
Mám furt narváno, diváci mi nerozumějí, tak přijdou znovu. Který herec o sobě říká, že má pusu jak po obrně a hlásá ´smrt dabingu´?

Foto: FTV Prima (stejně jako v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Marek Taclík u Krause

Ještě před prázdninami byl hostem Show Jana Krause herec Marek Taclík. Popravdě řečeno ho moderátor, jak je jeho neblahým zvykem, nepustil příliš k řeči, a tak jsme se toho moc nedozvěděli. Ale přeci jen, Marek Taclík je komik, vycvičený výraznými dejvickými osobnostmi, takže se umlčet hned tak nedá. A ironie a sarkasmus jsou jeho druhé jméno.

Hned na začátku se do herce moderátor s úsměvem obul, že herec jaksi nedobře artikuluje a že jsou jeho ústa dost pomalá: „Většinou mi není rozumět. Někdy jsou to nejen koncovky, i začátky. Mám furt narváno. Lidi většinou nerozumějí, tak přijdou znovu. ‚Je zajímavej, ale nerozuměl jsem mu ani slovo‘. Ta pusa je trochu po obrně,“ byl si dobře vědom problému Marek Taclík.

 

Přes nápis na tričku přeci jen jednou daboval - a to v animovaném filmu Galiny Miklínové Lichožrouti (na námět Pavla Šruta), to bylo v roce 2016

Na natáčení Show přišel herec v tričku Smrt dabingu, což okomentoval: „Mám rád filmy v původním znění. To jsem dělal. Tohle je výkřik otce. Jak mám ty malý děti, ony se koukají na dabované pohádky a já jsem nucený ten prvotřídní český dabing poslouchat denně. Pochopitelně, já žárlím na kolegy, protože to nedělám. Já můžu dělat jen vrzající dveře. Třeba v Portugalsku nebo ve Švédsku dabing není a mluví tam perfektně. Já to nedělám vůbec. Je to vlastně projev nenávisti. Mimochodem jsem jednu postavu animovanou, ač je to neuvěřitelné, daboval. Ve filmu Lichožrouti,“ připomněl Marek Taclík film, ve kterém namluvil jednoho z Lichožroutů, Kudlu Dederona, který porušil základní pravidlo Lichožroutů – Nikdy nevezmeš celý pár. Ponožek, aby bylo jasné i těm, kdo nevědí, o co jde... 

Táta dvou dětí

Jan Kraus Marku Taclíkovi připomněl, že od doby, kdy se s ním viděl v Show a poté v seriálu Atentát, herec učinil velký pokrok, co se rodiny týká. Tehdy byl totiž svobodný a bezdětný: „Naposledy jsme se viděli před 13 lety. Mám dvě děti, Matyldu, té jsou tři a půl roku, a Tondovi rok.“ Jan Kraus se dotázal, zda má už pro syna logopeda: „Mám zpoždění, sháním logopeda pro Matyldu a budu tam chodit s ní. Je to zápřah především pro Pavlu. Já jsem si ji zatím nevzal, říkám jí ale moje žena. Cítím se starší, nestíhám ty dvě děti tím pupkem. Po dvou hodinách s dvěma dětmi jsem úplně vyřízený. Chůvu občas máme,“ vyprávěl o své rodině. 

Domácnost ho prý značně zmáhá: „Já si vařím sám i dětem. To je doma tak jediné, děti pohlídám, po dvou hodinách už nemůžu. To jsem netušil, jak já se budu těšit do práce. Dřív jsem si říkal, že když někdo říká, že si jde do práce odpočinout, že se zbláznil. Ale něco na tom je!“ Podle Jana Krause ho ani nástup do školy nespasí: „Myslel jsem, že dítě půjde do školy, bude klid, doma ticho.“

 

Herec se očividně dobře bavil

Pivo má rád

O Markovi Taclíkovi se ví, že pěnivý mok neodmítne: „Piju rád pivo. Dám si rád pivo, ale že bych vracel vagón!“ Na svém Facebooku ale často testuje různé značky piva a propaguje firmu, která tyto piva prodává, takže za ně asi neutratí. Několik let je šťastně zadaný: „Paní je šťastná, vypadá skvěle. Je to moje životní výhra. Já si to uvědomuju. Doma jsem roztomilý a zábavný a skvělý. Je otázka, kdo měl větší štěstí, jestli Pavla…,“ konstatoval, když hovořil o své partnerce Pavle Růžičkové. S tou je šest let, potkal ji v hospodě, kde pracovala jako barmanka. Kvůli ní tam prý proseděl celé odpoledne na nealko pivu a posléze vyslal svého kamaráda Jakuba Prachaře, aby od ní získal telefonní číslo. To se ale nepodařilo, naštěstí mu nakonec Pavla napsala prostřednictvím Facebooku. 

Natáčí jak o život

Určitě si s ním ale neužila jen a pouze radostné chvíle. Marek Taclík totiž splácí obří insolvenci, do které se dostal kvůli nezaplacené sociálce nebo lístku na tramvaj. Práce má ale v poslední době dost, tak mu držme palce, ať svoje finanční problémy zvládne vyřešit: „Teď se budu věnovat natáčení, pokud by náhodou přišla nějaká pátá vlna. Budu točit na Primě nějaký seriál, možná dva, ale ještě to není podepsané.“

 

Marek Taclík patří k hercům z okruhu Dejvického divadla, kterému je už několik let věrný. Zde mu nikdo neřekne jinak než Tácek. Po gymnáziu ve východočeském Duchcově zamířil na DAMU, pár let po DAMU si zahrál v Ondříčkově filmu Jedna ruka netleská naprostého moulu, brouka Pytlíka, který pokazí, co může a od té doby si ho každý pamatuje. Ostatně sám říká, že nejčastěji hraje „debily“.  David Ondříček ho opět obsadil do Grandhotelu, pak do úspěšného TV filmu Dukla ´61. Filmů natočil desítky, každý rok alespoň jeden, nyní ho uvidíme i v nadějném rodinném dramatu Gump - pes, který naučil lidi žít. Zahrál si v několika kriminálních seriálech, v Kriminálce Anděl, Labyrintu, Případu pro exorcistu či v Kapitánu Exnerovi. A jeho televizní činnost také zabírá v ČSFD.cz zatraceně dlouhý seznam – ne herce, který prý neumí mluvit, je megaúspěšný. 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace