Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česká pošta je hrdá, je hrdá a je hrdá. Komentář Štěpána Chába

komentář 28.07.2021
Česká pošta je hrdá, je hrdá a je hrdá. Komentář Štěpána Chába

Foto: Česká pošta

Popisek: Česká pošta nabídne i duhové balíky

Blíží se další lunatický průvod Prague Pride, který, dávno tomu už, potratil svou hlavní myšlenku a stal se překážejícím přežitkem. A k jeho myšlenkám se letos přihlásila i Česká pošta, která tak dala najevo, že patří do 21. století a do jeho pokrokových politik. Smutné.

Vždycky si u každoročního průvodu hrdosti LGBT vzpomenu na Martina Luthera Kinga a jeho pochod na Washington. Dvojí pochod, kdy jeden byl ukončen hned v úvodu nepochopitelným násilím. I druhý pochod, v jehož čele už stál sám King. Byl to pochod skutečné hrdosti, volal po spravedlnosti, po smíru, po uznání hodnoty a role na světě. Pochod důstojný, který byl korunován historicky důležitým proslovem Kinga před americkým Kapitolem. Jeho projev otočil kolem dějin. Budil úctu, sáhl do svědomí jinak otupělé veřejnosti, která Kingova slova přijala s dojetím, ale i pochopením. Zásadní projev, zásadní dopad a zásadní pochod.

A teď si k tomu položím pochody hrdosti, které se zavedly ve jménu LGBT ideologie. Pochody bez důstojnosti, s šaškováním osob v latexových oblečcích, které víc ukazují, než skrývají. Pochod, v jehož středu lze zahlédnout devianta na vodítku i s náhubkem, kterak se nechává vláčet ulicí svým sexuálním partnerem (partnerem? predátorem?). Které dávají na odiv jinakost a touto jinakostí se snaží ukázat svou hodnotu a důstojnost. Jak na míle je takový pochod vzdálený Kingovu. King pochodem neukazoval jinakost, ukazoval důstojnost, hodnotu a protest proti nižšímu postavení černochů v USA. V projevu vyzýval k lásce, k odpovědnosti, ke společnému údělu i osudu, k úctě jednoho vůči druhému. Pochod i projev vzbuzoval úctu, ukazoval statečnost, rozhodnost, ale zároveň neagresivnost.

Za podobného bojovníka za práva můžeme brát Alana Ginsberga, homosexuálního básníka Beat Generation, který si za svou sbírku Kvílení poseděl v soudní síni na lavici obžalovaných. Jen díky jeho boji za svobodu psát se do té doby puritánská americká společnost otevřela. Dala průchod svobodě jako oné bájné poznané nutnosti.

Ale jak nás poučují dějiny, otevře-li se Pandořina skříňka, začnou požadavky nabobtnávat často až do absurdních rozměrů. King otevřel skříňku z logického důvodu, černá rasa byla v USA nehorázně utlačovaná, bylo co napravovat. Po několika málo desetiletích tu máme militantní Black Lives Matter, kteří se snaží udělat z černochů privilegovanou třídu a neváhají k tomu využívat tu nejagresivnější ideologii i chování. Fascinující dopad. Všechny sufražetky světa se postaraly o to, aby se srovnala ženská práva, aby nastala mezi pohlavími rovnost. Výborné, přelom, zásadní. Jenže jsme to zase přepálili a dostáváme se do oblastí privilegování ženských práv. Propracovali jsme se ke kvótám nebo ideologií pokřivenému #MeToo.

A pak tu máme Ginsberga a jeho přelomové vítězství u básnické sbírky Kvílení, které pomalu přerostlo v absurditu homosexuality jako ideologie, kde už nejde o uznání přirozených práv být tím, čím člověk prostě je. Ale být společností uznáván tak nějak víc, nad rámec běžných práv. Trestá tady někdo homosexuály? Zazní při pracovním pohovoru otázka - jaké jste sexuální orientace? Jsou u nás homosexuálové persekvování? Houbeles, drtivé většině lidí je to naprosto ukradené. Doma si dělej, co chceš, v práci pracuj, ve společnosti se chovej slušně. Nikoho tvoje sexuální orientace netankuje. Budu vášnivým zastáncem pochodu hrdosti, až ho naplánujete v Kataru nebo Saúdské Arábii. U nás už probíhá jen snaha pokřivit společnost. 

A do toho se přes nedoručené zásilky prohrabe státní podnik Česká pošta a snaží se o politické školení svých zákazníků. Jen je třeba Českou poštu upozornit, že Prague Pride je bohapustý ideologický aktivismus, který už dávno nemá s rovnými právy ve společnosti nic společného. Teď je to boj o více práv, než kolik jich může požívat běžný heterosexuální obyvatel této země. Česká pošta, která několikrát ročně zdraží své služby, pohrdá svými zaměstnanci, což ti vidí měsíc co měsíc na své výplatnici, řeší soulože mezi lidmi. Kdy podpoří Česká pošta Black Lives Matter? Poklekne vždy při (ne)doručení zásilky na počest privilegování určité skupiny společnosti?

A co boj za práva žen? Pro krista pána, vždyť Česká pošta právě svými malými platy většinově ženské kolektivy poštovních úřadoven ponižuje. Hnou se ledy i tam? A má vůbec státní podnik právo provozovat ideologií propláchnutý aktivismus? Milá Česká pošto, doručuj zásilky, starej se o to, aby tvé služby byly na skvělé úrovni a tvoji zaměstnanci boubelatí spokojeností, a nemontuj se do aktivismu. Tam tvá role skutečně není.

 

Vložil: Štěpán Cháb