Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nechte zpívat MUDr. Pekovou. Komentář Štěpána Chába

komentář 13.07.2021
Nechte zpívat MUDr. Pekovou. Komentář Štěpána Chába

Foto: Tomáš Černý

Popisek: Soňa Peková

Jsem trochu zmatený a dost smutný. Česká televize a její mediální souputníci nám, neznalým a zmateným, předkládá informace o tom, že pozitivně testovaných na covid bylo třeba 147 a hodnota R prudce vzrostla. K tomu si přizve ‘odborníky‘ a odborníky, kteří do tématu vnesou několik významných vykřičníků, pohrozí podzimním lockdownem a ve shodě s Andrejem Babiše začnou rozdávat tenisky jako odměnu pro nerozhodnuté neočkované, kteří se nechají očkovat. A mně v tom chybí ten druhý hlas. Neslyším ho tam.

MUDr. Soňu Pekovou PhD. na vlnách České televize neuvidíme. A Soňa Peková, když už někde dostane prostor (a ne že by o něj, jak jsem vyrozuměl, nějak usilovala), mluví zajímavě, nesmírně zajímavě. Ukazuje na nesrovnalosti, pochybuje a srovnává informace ze své dvacetileté zkušenosti přímo z laboratoře, kde se setkává právě i s podobnými potvorami jako je covid. A i přes mediální lynč z minulého roku si stále stojí za svým. Kolem covidu se ovšem našlapuje, téma se bere v rukavičkách jednostranného pojetí.

Já chápu, že když premiér země začne rozdávat z daní nakoupené tenisky, jde do tuhého. A do tohoto procesu vpustit MUDr. Soňu Pekovou je risk. Protože Peková zpochybňuje klíčové otázky a hlavně odpovědi celé ‘kauzy‘ covid. A to včetně očkování, které rozhodně nepovažuje za dobrou Tečku, jak tvrdí vláda.

Jsem pro, aby se Soňa Peková, a její názory, stala mainstreamem? Ale vůbec ne. Jen zdvihám otázku toho, jestli je ta naše Česká televize skutečně tak nestranná, když z jejích útrob na nás křičí jen vyvolávání paniky vůči stoupajícím číslům pozitivně testovaných na covid, ale nesnaží se podchytit paniku stran pochybností o původu viru, nezazní pochybnosti o očkování, nezazní kritika farmaceutického průmyslu. A to ne pouze teď, ale během celého tohoto roku, kdy se očkování stalo středobodem řešení všech zúčastněných. Vládou počínaje, posledním pořadatelem koncertů konče.

Z laboratoře

A slova Soni Pekové mají, dle mého pohledu, váhu, měla by být slyšet, mělo by se o nich vážně diskutovat. Protože mnohé její vývody dávají smysl. Vir vznikl v laboratoři? My neznalí blbouni o tom můžeme spekulovat, Peková to umí podchytit odborným pohledem, který jako kdyby se z veřejné diskuze ztrácel. A to je přece chyba. Nebo není? Je lepší to stádo neinformovaných blbounů prostě vyplašit čísly a natlačit je pod injekční stříkačku, o jejímž užitku panují mezi mnoha a mnoha lidmi pochybnosti?

Za obzvláště důležité bych pak považoval přesvědčení Soni Pekové, která neustále poukazuje na to, že covid není přírodního původu. Vidí to ve své laboratoři pod mikroskopem, neřídí se ideologií a politickými čachry se Světovou zdravotnickou organizací. Upřímně, mě skutečně zajímá, jestli je to vir na zakázku, jestli unikl náhodou a který prašivý pes za tím stojí. Protože pokud je možné, a Peková tvrdí, že to možné je, že by se podobné svinstvo mohlo náhodou i ‘náhodou‘ dostávat z laboratoří k užívání celé populace planety, tak máme problém. Sakra problém. Dodatek – Soňa Peková neužívá pojem ‘náhodou‘, ale pouze pojem náhodou.

Neočkovaní jako nečistí

Pokud jsou tady oprávněná podezření, že vir je umělého původu, musí se to vyšetřit a musí začít padat naprosto likvidační, exemplární a drakonické tresty, protože pokud to jednou projde, projde to i podruhé. A to pak budeme pod diktátem různých covidů do skonání věků. A upřímně, mně se ten covidový strach a covidové roztrhávání společnosti strašně nelíbí. V lecčems to prostě začíná připomínat totalitní manýry. Chtěli jsme příští měsíc vzít děti podívat se do Prahy. Na kolotoče, pročuchat muzea, vyfunět na Petřín a na Hrad, ukázat jim matičku měst. Kašleme na to. Ne ze strachu z covidu, ale ze strachu z covidismu, který celou společnost ovládl. A velmi se obávám podzimu, kdy začne tuhé obviňování neočkovaných a jejich faktické deklasování na nečisté. Současný směr politických provolání tomu napovídá. A není to vůbec dobrý pocit. A rozhodně to není vůbec dobře.

Nekřičím, že Soňa Peková má pravdu ve všem, ani si to nemyslím. Jen je potřeba mluvit a hledat, pídit se, pátrat, dozvídat se a vědět. Ne být pouze poučován. Dovolím si dodatek – ano, Soňa Peková minulý rok touto dobou tvrdila, že covid do Vánoc zmizí. Nezmizel, což se bere jako její selhání. Na to Peková odpovídá, že původní varianta covidu v tu dobu skutečně nebyla k nalezení. Nepřirozeně nastoupila nová varianta, po ní další a další. Podívejte se na čerstvý rozhovor s ní. Česká televize jej nezprostředkuje, k naší všeobecné škodě.

Aktualizace ke 14. červenci. 20:00: Rozhovor se Soňou Pekovou byl ze serveru YouTube smazán. Očividně po masivním nahlašování. Tak jsme ho vložili znovu, přes kanál Vimeo - snad vydrží. Tématu se budeme věnovat ještě v pátek. 

 

Vložil: Štěpán Cháb