Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Díra v covidové buzeraci. Děti, prázdniny a očkování. Komentář Štěpána Chába

komentář 26.05.2021
Díra v covidové buzeraci. Děti, prázdniny a očkování. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Očkování jako jediná cesta ven z problémů?

Možnost, že se vaše dítě nakazí covidem na letním táboře, je prakticky nulová. Což prokázaly i testy, které děti musí podstupovat dvakrát týdně ve školách. Počet dětí, které mají pozitivní výsledek u covidových testů, se limitně blíží nule. Je na úrovni statistické chyby. Přesto nyní rodiče napříč republikou, ne-li napříč celým glóbem, řeší, co s dětmi o prázdninách a jak si u toho nezlikvidovat rodinný rozpočet. Víte, že se dovolená s dětmi prodraží, když se dítě nachází mezi šestým a šestnáctým rokem věku? Setsakra prodraží.

I když je přenos covidu mezi dětmi statisticky nevýznamný a nezajímavý, i když se po otevření škol nezačalo hromadně vymírat a nerozjela se další nezvládnutelná vlna, přesto nás čeká parodie na prázdniny. Parodie vedená vládními vyhláškami a nařízeními.

Zatčen za velezradu a další trestné činy

Vezměte si, že máte dvě děti. Jednomu je pět, druhému sedm. U prvního dítěte je vláda tolerantní a dovolí pohyb i bez negativního výsledku covidového testu, u sedmiletého už tu toleranci potratí. U dítěte musíte předložit výsledek testu. Dovolenou tak rodina stráví běháním po odběrových centrech v zahraničí a čekáním na výsledky. Chcete vzít dítě do lunaparku? Na testy. Že je prakticky nulová šance, že by dítě mohlo být přenašeč? Dejte pokoj. Přísnost musí bejt. „Já uznávám všechno, přísnost musí bejt, bez přísnosti by se nikdo nikam nedostal,“ říkal dobrý voják Švejk policejnímu radovi poté, co byl tajným fízlem Bretschneiderem v hospodě U Kalicha zatčen za velezradu a další trestné činy.

Jo, jo, přísnost musí bejt. I ta velezrada v hospodě nás brzy čeká. A pokud na pláži v Chorvatsku nebude mít vaše dítě covidtest, čeká i na vás nějaký angažovaný fízl Bretschneider a popotahování za velezradu. K tomu prokmitávají informace, že skautíci na pochodu v lese budou muset mít na tlamkách respirátory. Ale pozor, když skautík bude šplhat po tyči nebo po stromě, může si respirátor sundat. Těsně před tyčí a před šplhem. Těsně pod tyčí a po šplhu zase nandat. Chcete, aby se vaše dítě nalokalo čerstvého vzduchu? Tak si ho nechte doma a otevřete mu okno. Naloká se čerstvého vzduchu více než v lese na pochodu s ostatními otestovanými skautíky. Před i během táborování stát nabídne testování na účet daňových poplatníků.

Fascinující, když vezmeme v potaz, že mnozí rodiče nemají jinou možnost, než využít dětských letních táborů. V práci prostě na dva měsíce dovolenou nedostanou a jinou možnost nemají. A nejčastěji právě takoví rodiče nemají peníze na rozhazování za neustále se opakující a zbytečné covidové testy. Připomínám, že počet pozitivně testovaných dětí ve školách je na úrovni statistické chyby. A pro ilustraci absurdnosti pak připomenu, že děti, které se otestovaly a jsou negativní, přesto sedí ve školních lavicích s rouškou na tlamičce. Nevím, mě po půlhodině s respirátorem na dýchacím otvoru začne bolet hlava. Nebude to nejzdravější metoda ochrany zdraví.

Brzká budoucnost

Kdy přijde na řadu výzva, aby rodiče své děti nechali očkovat? A kolik z rodičů takovou výzvu rádo přijme, protože už nebudou mít na rozhazování za věčné testy? A ano, důvodem rozhodně nebude, aby ochránili zdraví svých dětí, ale aby se konečně zbavili té nekonečné covidové buzerace a zákazů vstupu. A pozor, společnost Pfizer už vyvíjí očkování proti covidu pro novorozeňata. A to i s vědomím toho, že očkování proti covidu podle všeho bude účinné maximálně rok a že děti nejsou ohroženou skupinou. To je kšeft století. Naprosto a jenom. A já měl pocit, že u dětí se očkuje proti zhoubným nebo nebezpečným nemocem a že nabuzená imunita překlene s dítětem celé jeho dětství.

Dovolím se opět zeptat: proč se tedy mají očkovat děti? Covid je neohrožuje, imunita jim po očkování vydrží podle všeho rok (takže za rok znovu na včeličku), zároveň víme z testů ze škol, že děti nejsou ani přenašeči. Proč? Protože… proč ne? Nějak tu ekonomiku rozhýbat musíme, tak proč ne bezúčelným očkováním dětí? Pro společnost Pfizer to musí být neskutečný vejvar. Neskutečný vejvar to musí být i pro USA, kde Pfizer daní. Ale nemůžu si pomoci, rodiče dětí, i celá společnost, je tlačená k očkování ne pro ochranu zdraví, ale pro uvolnění všech opatření. Lék už je na spadnutí, proč se tedy tak hrozivě tlačí očkování? Bez očkování se prostě neotevře, člověk si neskočí do kina, neužije si dovolenou, nepodívá se na dětský letní tábor. A to je přinejmenším zvláštní.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace