Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na život nezbývá čas, a tak randí na jevišti. Proč Tereza z Kukaček vypadá trochu autisticky. Přečetli jsme

01.05.2021
Na život nezbývá čas, a tak randí na jevišti. Proč Tereza z Kukaček vypadá trochu autisticky. Přečetli jsme

Foto: ČT

Popisek: Marta Dancingerová v seriálu Kukačky, příběhu mladého manželského páru, který zjistí, že jejich syn není jejich. Když se dozvědí, že došlo k záměně, musí se rozhodnout, co udělají. Žádné řešení není jenom dobré.

FOTO / VIDEO Před pár týdny byl odvysílán poslední díl seriálu Kukačky o vyměněných dětech. Hlavní roli jedné z maminek v něm ztvárnila Marta Dancingerová, která diváky okouzlila. Jak se vyrovnává s nebývalou popularitou, prozradila v rozhovoru pro MF Dnes.

Herečka hovoří hlavně o tom, jak je ráda, že se seriál líbil, popularity si prý tolik nevšímá. „Je to taková nová disciplína, ve které se učím chodit. Spíš než nějaký mediální zájem o mě ale vnímám, jak je seriál všeobecně moc pěkně přijímaný, a to mi dělá radost.“ Dávat autogramy ale neodmítá. „To ani ne, myslím, že už jsem to dávno přijala, a jsem na to hrdá, ale spíš není vždycky nálada. Například když jedu se synem, když někam spěchám... Já jsem ve městě věčně se sluchátky v uších a jsem tak nějak sama v sobě. Když mě z toho někdo náhle vyruší, tak si myslím, že můžu působit trochu autisticky, protože hned nevím, jak pohotově reagovat,“ prohlásila.

 

Kukačky:

Z princezny se nehroutila

Popularita se odrazila také v tom, jaké nabídky dostává. „Množství nabídek jde spíš ruku v ruce s pandemií, takže je celkově míň práce, ale spíš než v množství nabídek začínám pozorovat změnu v tom, jaké to jsou nabídky. Jsou mi nabízeny větší role například,“ prozradila. V Kukačkách nešlo o její první roli, před několika lety si zahrála v Slíbené princezně, která ale nebyla přijímána právě dobře, protože byla příliš moderní „Já jsem během odvysílání Slíbené princezny měla týden před porodem a dávala jsem si záležet, aby se mě to nedotýkalo. Bylo mi to samozřejmě líto, ale na druhou stranu už jsem byla myšlenkami v jiném světě. A ty těhotenské hormony, ty jsou zázračné, takže jsem se z toho nijak nehroutila. A dost mi pomáhala moje vrozená sebeironie.“

 

Čirá Radost v televizní pohádce z roku 2016 Slíbená princezna

Čirá Radost v televizní pohádce z roku 2016 Slíbená princezna; foto ČT / Vladimír Holomek

Na castingu není co ztratit

Marta vystudovala konzervatoř a pak DAMU. „Po škole jsem se cítila dost ztracená, protože jsem na pobyt na herecké škole byla zvyklá od patnácti let. Myslím, že jsem tou dobou dost postrádala ročníkový kolektiv, pedagogy, nějakou záštitu a že jsem se úplně neuměla postavit na vlastní nohy. Zpětně na pobyt v mém prvním angažmá ve Švandově divadle vzpomínám spíš trochu ustrašeně. Nepřipadala jsem si, že na to mám. Až mateřství mi pomohlo sebevědomě se postavit na vlastní nohy jak v osobním životě, tak při práci. I když přišlo nečekaně a možná brzy, tak zpětně moc dobře vím a oceňuji, že se Toník objevil právě v ten čas. A ty kamerovky, castingy... ono to vždycky trochu zamrzí, zvlášť když mám třeba pocit, že mi ta role sedla a povedlo se mi to, ale dá se na to zvyknout,“ svěřila se a dodala, že castingy jsou psychicky vyčerpávající. „Po těch několika odmítnutí už to NE člověk spíš čeká než ANO, a já jsem si už vybudovala takový ochranný reflex, že si před každým castingem řeknu: Nemáš co ztratit. Snažím se, abych byla přirozená, abych se sama za sebe nemusela stydět a abych si i z toho NE odnesla nějakou zkušenost. Ideální je, když člověk s odmítnutím dostane ještě nějakou zpětnou vazbu, co třeba nebylo v pořádku, ale to se stává málokdy.“

 

V Roztančeném divadle, autorském projektu tanečníků Martina Šimka a Terezy Řípové

V Roztančeném divadle, autorském projektu tanečníků Martina Šimka a Terezy Řípové; foto se svolením Martina Šimka

Vztah bez stereotypů

Jejím partnerem je herec Marek Pospíchal, se kterým hraje ve Švandově divadle. „Spíš nám je někdy líto, že si na společné hrací večery vyplýtváme hlídání Toníka, a pak už třeba nejdeme spolu někam sami. Takže bych řekla, že jsou to taková rande za účasti souboru, mnohdy v kontroverzních maskách a kostýmech.“ Být s partnerem hercem pro ni není těžší než v jiných oborech. „My to zas máme hodně pestré, nemůžeme si stěžovat na stereotyp. Tak jako jinde je to o tom, že člověk musí chtít o vztah pečovat, dávat mu energii... Někdy se to daří tak nějak samo a někdy musí člověk trochu namakat.“ Marta Dancingerová je šťastný člověk, dokáže sama sebe brát s nadsázkou. „Nebrat se moc vážně mi bylo dáno do genetického balíčku a jsem za to ráda. Na Instagramu mě baví dělat ho jinak než ukazovat, že jsem každý den usměvavá, krásně namalovaná, spokojená, cvičící, s vychovaným dítětem, herečka k pohledání. Baví mě ukazovat lidskost a tím pádem si ze sebe dělat srandu. Miluji sebeironii, pomohla mi překonat hodně situací v životě. Ale určitě je za tím i chuť bavit lidi, protože mám ráda humor,“ vysvětlila.

 

Pohádka Slíbená princezna se opravdu divákům moc nelíbila, bohužel nedokázali skousnout jinou pohádku, než tu zcela tradiční. Marta v ní hrála v dlouhé podivné blond paruce, což na výrazné tmavovlásce vypadalo dost zvláštně. Jak je vidět, experimenty v tak tradičním oboru nestrpíme.

+

Naštěstí je Marta nohama pevně na zemi a z hloupých komentářů si nic nedělala. A popularita seriálu Kukačky je vynesla přesně na opačný břeh, jako citlivou a vlídnou mladou maminku si ji diváci zamilovali.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace