Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z pána kožichů elegán ve smokasu, z plachého hocha král mejdanů, z moderátora chlápek, co vyprodá O2 Arénu. Fenomén Mareš dnes. VIP skandály a aférky

23.03.2021
Z pána kožichů elegán ve smokasu, z plachého hocha král mejdanů, z moderátora chlápek, co vyprodá O2 Arénu. Fenomén Mareš dnes. VIP skandály a aférky

Foto: Zalando

Popisek: Leoš Mareš v nové mikině, jíž propaguje internetový eshop Zalando

FOTO, VIDEO Rozhlasová stanice Evropa 2 slaví 31. narozeniny. Žádné velké oslavy se sice konat nemohou, a tak stanice alespoň oslovila známé tváře a zeptala se, co by jí do dalších let popřáli. Úplně přesně je to tak, že na první jarní den připadly narozeniny hudebního rádia Evropy 2. Rádio nechtělo ani v dnešní době posluchače ochudit o oslavu, tak jí celou přesunulo do éteru a on-line. Pro fanoušky připravilo narozeninové vysílání od pátku až do neděle, také speciál na webu. Akce, jak samotný název MaXXimum zábavy v neMaXXimální době! napovídá, se nesla v duchu humoru a zábavy. A nemohl chybět pochopitelně s Rádiem Evropa 2 pevně spjatý Leoš Mareš. Jak se zde psala jeho historie? 23 let na jediné stanici…

Leoš své přání dokonce zhudebnil: „Mám moc rád Evropo 2, když jsi veselá. Třicet jedna let v éteru, kdo to dneska udělá. Bylo to tak magické, když jsi se éterem vlnila. Když jsi mě vzala pod křídla, tak jsi mi sen splnila.“ Je fakt, že rádiu vděčí Leoš za mnohé. Jeho ranní show s Patrikem Hezuckým se zde vysílá již 23. sezónu. Kdo by si dnes vzpomněl na hubeného tichého mladíka, který pocházel z Berouna?

 

Leoš 2013, foto Evropa 2

Po absolvování gymnázia zamířil Leoš na vysokou školu, už v jejím průběhu si přivydělával moderováním v lokálním rádiu. V roce 1997 se obměnilo vedení Evropy 2, šéfovat jí začali Miloš Pokorný a Roman Ondráček, kteří si vzali mladičkého Leoš pod křídlo a zanedlouho mu svěřili ranní show. A zatímco Pokorný s Ondráčkem v rádiu skončili, Leoš v ranní show zůstal, přibral parťáka Patrika Hezuckého, který zůstal dodnes.

 

Parťáci jak hrom, foto Evropa 2

Mysleli si, že je divnej

Jeho začátky zde nebyly úplně snadné. Leošova image nebyla zrovna image inteligentního mladého muže. Leoš, ač zcela bez hudebního sluchu, se rozhodl stoupnout si za mikrofon a pokoušet se vydobýt si popularitu také jako ´něco mezi zpěvákem a rapperem´, jeho písnička Lži jsou jako déšť zabodovala. Oblečen v kožichu obrážel diskotéky, kde mu zástupy mladých dívek padaly pod nohy, zatímco druhá polovina národa si klepala na čelo: „Chápu, že když pak někdo viděl fotku v kožichu a neznal prostředí, myslel si, že jsem divnej,“ přiznal po letech.

 

Vjeli si do vlasů

Pro diváky nebyla Ranní show tak přitažlivá jen kvůli zábavě, ale i proto, že se oba její aktéři dokázali klidně před mikrofony pohádat. Což se občas stávalo. V jeden okamžik žil totiž Leoš Mareš pěkně divoký život a klidně se stalo, že přišel z večírku či show, kterou moderoval, rovnou do ranního vysílání. Jednou byl dokonce Leoš na svého parťáka tak nepříjemný a zjevně opilý, že Patrik Hezucký z vysílání odešel: „Vjeli jsme si do vlasů mimo éter, stalo se to hned ráno a Patrik odešel a já jsem celé ráno s Lucií říkal, že nás tu nechal, že nás opustil, protože jsme museli vysílat tři hodiny bez něj. Už jsme si to s Patrikem vyříkali, naše dlouholetá spolupráce je jak manželství a občas může dojít ke konfliktu. Patrikovi i posluchačům se omlouvám," popsal vše Leoš. Šlo o divoké období, kdy měl po rozvodu a s modelkou Petrou Faltýnovou se neustále scházel a rozcházel.

 

Leoš Mareš se na Instagramu chlubí svými syny, které má s předchozí ženou, také Monikou

Nezpěvák, co vyprodá O2 Arénu, je Evropě 2 věrný

U Leoše ale před pár lety proběhla zajímavá změna. Z poněkud rozjíveného mladého muže se po boku druhé manželky Moniky stal elegán, který se nechává oblékat od profíků a nikdy neudělá přešlap, zároveň také člověk, který nechal divoké večírky za zády a alespoň oficiálně se věnuje už jen kariéře, ženě a dětem. Skandály se jaksi nekonají, v Ranní show pokračuje dál. Vrátil se i ke koncertování a ač se to může zdát skutečným zpěvákům absurdní, dokáže vyprodat i O2 Arénu.

 

Summercamp 2019, Leoš vlevo, foto Evropa 2

Dalibor Janda se už uzdravuje a šlape

Zpěvák Dalibor Janda oslavil první jarní den 68. narozeniny. V rádiu Impulz ale zavzpomínal hlavně na to, jak se nedávno málem ocitl na druhém břehu, měl totiž vážnou srdeční příhodu: „Můj stav už je dobrý, stejně jako výsledky. Ještě si to ale musím srovnat v hlavě, protože když si člověk uvědomí, že stačila chvilka a byl jsem někde na druhém břehu, tak se mi to neustále promítá hlavou. Chce to trochu pokoru k tomu, že jen pouhá chvilka může člověku změnit život. Takže se snažím relaxovat," uvedl zpěvák ve vysílání.

 

Nyní se hlavně snaží dostat do kondice, jde na to aktivně: „Koupil jsem si šlapací kolo, takže šlapu. Mám také zařízení pro nácvik chůze do schodů, takže si každý den dělám takových 40 schodů a občas posiluju ruce," svěřil se Dalibor Janda

Narozeniny oslavil v úzkém rodinném kruhu: „Děláme si tady takovou menší oslavičku. Nikdo z přátel ani z kapely přijet nemůže, takže to bude intimčo. Taková běžná domácí oslava."

Elizaveta s pistolí u hlavy

Krásnou mladou herečku Elizavetu Maximovou můžeme vidět také v seriálu Polda. Během natáčení měla pistoli u hlavy: „V tomto případě jsem cítila zcela autentický strach i kvůli výstřelům. I když jsem věděla, že se během natáčení přepadení střílí slepými náboji, v budově, ve které jsme točili, byla opravdu silná ozvěna. Po každém výstřelu mi šíleně bilo srdce! Nejtěžší pro mě bylo nezakrývat si uši a nemhouřit oči ještě prvními výstřely a výkřiky,“ prohlásila.

 

V seriálu hraje dceru Davida Matáska, kterou ale vychovával Jiří Zaorálek. Foto FTV Prima

„Oba své tatínky v seriálu Polda mám opravdu ráda, těšila jsem se na laskavý humor Davida i na vyprávění příhod od Jirky. Oba mají skvělý smysl pro humor, takže se mezi záběry hodně nasměju! Jiří se mě během natáčení snažil často rozesmávat schválně, kdykoli šlo o jakékoli vážné či vypjaté scény a kamera byla otočena zrovna na mě. Věřím ale, že se vítr otočí a v nových dílech Poldy či v nějakém jiném projektu, třeba i za pár let, mu to pěkně vrátím, tatínkovi,“ smála se Elizaveta. Herečka Poldu natáčí už od roku 2016. „První díly se natáčely, ještě když jsem byla studentkou DAMU – za zkušenosti díky seriálu jsem skutečně vděčná. Navíc kdykoli se vracím na plac, cítím, jako bych se vracela domů. Je tu skvělá atmosféra i celý štáb v čele s režisérem Jardou Fuitem!“

Reklama na očkování? Jde to i bez Anny Šulcové a zdarma

Mladý lékař z nemocnice ve Slaném se rozhodl natočit propagační video, které apeluje, aby se lidé nechali naočkovat. Ke spolupráci zlákal i známé osobnosti jako je Jitka Smutná, Taťána Medvecká, Milan Hein nebo Martin Písařík, kteří každý sdělili své důvody, proč by lidé měli k očkování jít. „Bohužel s neochotou lidí nechat se očkovat se setkávám neustále, proto má podle mě celý projekt smysl. Stát je ve všem o tři kroky pozadu. Videa mi spousta lidí rozmlouvala, protože od prosince běží v médiích informace, že je kampaň na podporu očkování už skoro hotová. Nikdo ale nepřišel s ničím pořádným a když influencerka Anička Šulc ukazovala skleněný lustr ve Strakově akademii a dostala na propagaci půl milionu, jen to ukázalo, jak nepřipravený stát s kampaní je,“ vysvětluje iniciátor nápadu Matěj Falc důvod, proč se rozhodl videa natočit.

 

Koller už má uklizeno a chce jít ven, Vacek chce třídit odpad, Písařík koukat na holky a Smutná touží po vnoučatech! Umělci v unikátním klipu s lékaři slánské nemocnice: #opetspolu

Mimochodem Annu Šulcovou prý oslovil, ale zcela bez reakce: „Mimochodem, i Aničku Šulc jsem oslovil několikrát na Twitteru - bez odezvy. Teď kolují informace, že se chystá další kampaň, na kterou půjde 50 milionů. Mám nápad. Stát tady má videa za sedm tisíc, ať je klidně rozešle do médií a zbylé peníze investuje třeba do ventilátorů - budou se ještě hodit,“ vzkazuje vládě lékař Matěj Falc. Na natáčení videa se prý podíleli všichni zcela zdarma.

 

 

 

Vložil: Michaela Špačková