Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Za úspěch vděčí populární moderátor náhodě. Zkuste ale zavolat premiérovi v šest ráno

21.03.2021
Za úspěch vděčí populární moderátor náhodě. Zkuste ale zavolat premiérovi v šest ráno

Autor: FTV Prima

Popisek: Novopečený otec Libor Bouček v Show Jana Krause

Moderátor Libor Bouček se stal nedávno otcem, navíc také tváří televizní stanice CNN Prima News. A to byl pochopitelně důvod, proč ho dramaturgie pozvala do pořadu Show Jana Krause.

Libor Bouček je jedním z našich nejznámějších moderátorů, bylo tedy zajímavé, jak dopadne jeho střet s Janem Krausem. Vše se ale neslo ve velmi poklidném duchu, protože z kolegy ze stejné firmy se pochopitelně nestřílí. Na druhou stranu je Libor Bouček člověk bez jakýchkoliv skandálů, výstředního chování, zkrátka profesionál každým coulem, takže nezbylo než jen tak společensky konverzovat. Navíc hned zpočátku zdůraznil, že není zpravodajec. „Nedělám zpravodajství, dělám na zpravodajském kanále.“ Jan Kraus zavedl řeč také na nedávný hojně propíraný rozhovor Oprah Winfray s princem Harrym a jeho ženou Meghan Markle. „Je to globální věc a člověk si říká, s kým by se mohl pohádat. Mohl bych zavolat té Oprah, pak by se to překládalo, ono by se to ztratilo a oni by si řekli, pojďme radši řešit, kde jsou ty stříkačky na očkování,“ povzdechl si.

 

Buček Nový den

Zpočátku musel na obrazovku už v šest ráno, časem se jeho ranní blok o hodinu posunul; foto CNN Prima News

Když vstáváte ve tři

Sám si uvědomuje, že jeho rajon coby moderátora ranního bloku je maličký. „Začíná v Aši, končí v Hodoníně. Jen si uvědomte, kolik moderátorů by takhle vstávalo. Já bych nebyl ani v okrese.“ Liborova show začíná brzy ráno a tomu prý uzpůsobuje i způsob moderování. „Zohledňuju, že je ráno. Začíná to v sedm. Začínalo to v šest, to bylo strašné. To vstáváte ve tři. V sedm je to lepší, ale člověk si musí uvědomit, že v šest, to by se člověk divil, kolik lidí už je opravdu vzhůru,“ připomněl a dodal: „Zohledňuju to, snažím se být pomalejší. Říkám si, že jsou to noviny, které bych chtěl, aby si přečetl třeba můj kamarád v Kolíně. To znamená tam mít kompletní servis, aby se dozvěděl, jak je venku, aby se dozvěděl, jak hráli oblíbené hokejové týmy,“ popsal způsob, jak pořad vytváří.

 

 

Libor Bouček studoval na Akademickém gymnáziu v Praze a pak na katedře produkce pražské DAMU. Moderoval pořad T-Music, seznamovací show Balírna, reality show VyVolení, SuperStar, Českou Miss, Českého slavíka a mnohé další známé pořady a události. Je spjatý také s českým tenisem, moderoval Davis Cup nebo Fed Cup.

 

Není komu zavolat

Často prý řeší, že tak brzy ráno není dostatek těch, kdo by se vyjádřili. „Ještě je ta varianta, že si v deset třicet, kdy to skončí, sednete a napíšete si plán na ráno. Že by bylo dobré zavolat premiéra, aby řekl, jak to tedy je. Když nebude premiér, tak vicepremiéra. Pak to končí, že si řekneme, vždyť to ví ten náš redaktor taky,“ popsal, jak vzniká pořad. Sehnat ráno mluvčího totiž není vůbec snadné. „Protože když se jim snažíte dovolat, tak řeknou, že v sedm ne. Je to těžké, že je ta vůle někoho přesvědčit. To, že tam jde moderátor v mé pozici, já to mám ve smlouvě. To se snažím dodržet. Je napsáno, abych tam byl, tak je dobré přijít. Ale ty lidi, kteří jsou respondenti, aby vstoupili, je to nejtěžší.“ Navíc prý je doposud těžké udržet technickou kvalitu. „Je to kombinace obrazu a zvuku, ono to vypadává. Stalo se nám to xkrát, ale vždy je dobré dělat, že jsme s tím počítali.“

 

Bouček svatba

Štěstí na třetí pokus - s Gabrielou se oženil v srpnu 2019 na hradě Okoř; foto Instagram

Perfektní záskok

Moderování prý nebylo jeho životním plánem. „Já se k tomu oboru dostal náhodou. Studoval jsem produkci a chtěl jsem dělat jinou organizační práci. Tam mě bavilo organizování, pak jsme organizovali v rámce produkce televizní pořad. Stalo se, že nepřišli moderátoři. Tak jsem řekl, že bych to zkusil, a od té doby to dělám. Je to dobrá kombinace. I lidi, co to dělají venku, to v sobě musí mít. Je to nějaký aspekt, vy jste také systematik,“ připomněl Janu Krausovi.

 

Bouček

Otcem se konečně stal až ve čtyřiceti a prvního potomka se nemohl dočkat; foto Instagram

První syn

Řeč se pochopitelně stočila také na to, že se stal otcem syna: „Narodil se v úterý 16. ve 21:53 v katastru Královských Vinohrad v Praze 10. Jmenuje se Albert,“ prozradil s tím, že v podobnou dobu se narodila i dcera Krausovu synovi Davidovi. „Říkali jsme si s Davidem, že žijeme ve stejném světě, protože člověk hledá v domácím prostředí nějaký význam. V rámci stavby, kde je matka, která má samozřejmě pouto, to je jasné.“ A popřál také svému synovi: „Milý Alberte, žijeme v době, kdy spousta lidí dělá jako koníčka epidemiologii a virologii. Tímhle směrem nechoď, buď slušný a dělej, co chceš, ať to přinese trochu peněz, a hlavně ať máš z toho radost a ať je to legální.“

 

 

Vedle moderování se Libor věnoval dabingu a příležitostnému herectví. Jeho první manželkou byla slovenská moderátorka Marianna Ďurianová, druhou právnička Jana Hlaváčková, sestra tenistky Andrey Hlaváčkové. Třetí manželkou a matkou syna Alberta je o jedenáct let mladší modelka a finalistka České Miss 2014 Gabriela Bendová.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace