Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česká Marilyn nám… stárne. O 15 kilo a 15 let navíc, jak sama říká, navíc se vydala na plastiku. VIP skandály a aférky

09.03.2021
Česká Marilyn nám… stárne. O 15 kilo a 15 let navíc, jak sama říká, navíc se vydala na plastiku. VIP skandály a aférky

Autor: Archiv kliniky Esthé

Popisek: Miluška Bittnerová po plastické operaci

VIDEO Každá klinika plastické chirurgie potřebuje nějakou tu reklamu a celebrity se zase nechají moc rády vylepšit. A tak si Miluška Bittnerová nechala přešít víčka, což prý nebyl jen zkrášlující zákrok.

Miluška prý už potřebuje brýle na čtení. „„Poprvé v životě jsem byla u očního lékaře nechat si vyšetřit oči. Už potřebuji brýle na čtení a také mi večer delší dobu slzí oči. Doktor řekl, že to může být problém víček, která oči zatěžují. Spojila jsem tedy příjemné s užitečným. Slzení přestalo a estetický efekt mě jako ženskou taky baví moc,“ svěřila se Miluše Bittnerová. Zákrok byl prý velmi snadný: „Operace byla překvapivě rychlá. Vlastně jsme si nestihli ani popovídat a už jsem zase šla. Samotný zákrok byl kratičký a bezbolestný. Manžel s Betynkou se o mě hezky starali, přikládali mi studené obklady na oči. Mají už zkušenosti, prožili se mnou operaci menisku, takže víčka byla brnkačka,“ smála se Miluše, která ještě před půl rokem kvůli operaci kolene chodila o berlích.

 

Víčka se musí napřed nakreslit. Foto archiv kliniky Esthé 

Milušce se před rokem a půl narodila dcera Betynka: „Mini B se má dobře. Trochu ji štveme, protože jí nechceme půjčovat mobily, chceme, aby jedla zeleninu a tak podobně. Je jí sedmnáct měsíců, tak je jasné, že už má svůj názor. Jsme rádi, že tíhne k ekologii a třídí odpad. Zatím potřebuje poradit, do jakého koše má co vyhodit, ale jde to dobře. Kariéru tipuji na IT specialistku – počítač a mobil jsou největší lákadlo – nebo popelářku – ráda zametá a vynáší odpadky. Jsem na ni pyšná,“ pochlubila se herečka.

 

Již šťastně po operaci, Foto archiv kliniky Esthé

Na táboře poznala, že chce dělat divadlo

Miluška se narodila v Jičíně, po gymnáziu zamířila na DAMU na katedru alternativního divadla: „Nějak to ve mně bylo, i když jsem to nedokázala pojmenovat. Hrála jsem poměrně dobře na klavír, takže nejdřív to směřování bylo muzikantské. Ovšem každý, kdo je trochu postižený kumštem vám potvrdí, že ony se ty umělecké sféry tak nějak prolínají. Jezdívala jsem na recitační soutěže, chodívala do divadla, ale teprve, když mi bylo třináct a byla jsem na divadelním táboře, jsem si uvědomila, že tohle je to, co bych moc chtěla. Naši mě na konzervatoř nepustili, za což jim teď dodatečně děkuji, takže až po maturitě přišla DAMU.“

 

Miluška s Betynkou, foto archiv kliniky Esthé

Už během školy dostávala herecké příležitosti například v divadle Komedie. Brzo přičichla také k moderování, v rádiu Limonádový Joe začala moderovat ranní show. Rádiu je dodnes věrná a tuto profesi si skutečně užívá: „Divadlo samozřejmě bylo, je a bude, stále v něm hraju, ale to moderování je taková třešnička na dortu. V herectví se pořád za něco schováváme, zatímco tady jsem sama za sebe. Je to příjemné. Řekla bych, že jsem moderující herečka. I ten způsob moderování je takový herecký. Osobně miluju, když ve studiu spadne lustr a já můžu improvizovat. Teprve v tu chvíli opravdu ožívám.“

Česká Marylin?

Skutečný výbuch popularity ale zaznamenala, když nastoupila do seriálu Ordinace v růžové zahradě, což je dokonalý výtah k slávě. Miluška si vzápětí vysloužila přezdívku Česká Marilyn, pochopitelně díky svému vyvinutému hrudníku. Dělá si z ní ale legraci a ani náhodou ji nebere vážně: „Tu přezdívku jsem kdysi pochopila jako velkou legraci. A s tím jsem udělala fotky v jejím stylu. Česká Marilyn, to je něco jako české kung-pao. Pak jsem pochopila, že to není úplná sranda, protože se toho lidi chytli. Já přitom nemám ani stín její krásy. Můžu se utěšovat, že Marilyn zemřela strašně mladá a třeba by pak vypadala taky hůř. I když teď, co mám těch patnáct let a patnáct kilo navíc, mi to přijde zvlášť vtipné.“ Odchod ze seriálu ji prý nemrzel: „Nijak to neřeším, myslím si, že každý projekt má svůj vývoj a málokomu se stane, že u něj zůstane od začátku do konce. Byla to zkušenost a jdeme dál. Lidi se mě na Ordinaci samozřejmě ptají, ale to mají asi všichni herci, kteří tímhle seriálem prošli.“

 

Miluška se kromě divadla živí i moderováním, foto archiv kliniky Esthé

Konečně šťastná

V soukromí byla Miluška celých sedmnáct let s manželem, se kterým se před pár lety rozvedla, a to bez nějakého pozdvižení, domluvit se museli pouze na péči o pejska. Manželství bylo bezdětné, Miluška prý trpěla na problémy se štítnou žlázou. Po rozvodu to ovšem netrvalo dlouho a našla si nového muže, se kterým celkem brzo otěhotněla a ve svých 42 letech porodila dcerku. Pozdní mateřství si prý přes zdravotní problémy s meniskem velmi užívala: „Spousta ženských mi říkala, že by to v tomhle věku nezvládly a samy měly děti v osmnácti. To je hezký, ale já bych byla v takovém věku nešťastná, že nikam nemohu jít. To samé bych cítila asi i ve třiceti. Chtěla jsem cestovat, hrát divadlo a chodit na párty. To dítě bych si neužila. Teď jsem s Betynkou opravdu šťastná,“ vysvětluje herečka. 

Honza Rosák je padesát let za mikrofonem

Jeden z nejpopulárnějších moderátorů, nebo jak se dřív ještě říkávalo hlasatelů, Jan Rosák, majitel extra sametového hlasu, je už padesát let věrný Českému rozhlasu. Začínal zde v roce 1971 coby externista, od roku 1972 nastálo. Začínal jako hlasatel na stanicích Praha, Hvězda, Vltava a v Zahraničním vysílání. Později kromě jiného moderoval například pořady Dobré jitro, vědecko-populární pořad Meteor nebo pořady Redakce zábavy. Moderoval také několik koncertů s Tanečním orchestrem Českého rozhlasu nebo koncertů se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu o Vánocích.

 

Jan Rosák oslavil padesáku s ČRo Dvojkou

K zajímavostem jeho práce v rozhlase patří i cca devět let působení jako vedoucí na letních a zimních rozhlasových táborech. Jeho hlavní a srdcovou stanicí byla ale především stanice Praha, celým názvem Český rozhlas 2 – Praha. Rozhlas se Janu Rosákovi za jeho věrnost odměnil speciálním pořadem, v pátek 5. března mu patřilo celé odpoledne, které moderoval Jan Čenský a přišlo mu pogratulovat spousta hostů, jako například Karel Šíp, Josef Náhlovský, Adéla Gondíková a další.

Dvojité výročí Jiřího Schellingera

Jiří Schellinger by před pár dny oslavil sedmdesátiny, zároveň to bude v dubnu 40 let, co zemřel. Tato výročí připomíná reedice jeho alba Hrrrr na ně… Deska vychází u Supraphonu v novém remasteru, ale jinak v podobě maximálně blízké prvnímu vydání v roce 1977, tedy včetně různých průpovídek a špílců, s pečlivě rekonstruovaným obalem, doplněným vzpomínkovými texty a dobovými fotografiemi Otto Dlaboly: „„Najednou jsme s Jirkou věděli, že se nám splnil sen. Ta deska byla pro nás strašně důležitá, protože nastartovala Jirkovu popularitu. Zvláště proto, že jsme dosáhli toho hrát vlastní tvorbu… To byla nádhera. Po tolika letech to začalo mít ksicht a bylo to jako venku,” vzpomínal František Ringo Čech.

 

Jiří Schellinger na vrcholu. Foto Supraphon / Otto Dlabola 

Jedna z nejvíc vypovídajících desek o tátovi

„Opravdu mě těší, že v roce, kdy si připomínáme tátovo dvojvýročí, vychází právě LP Hrrr na ně... Z mého pohledu je to jedno z nejzdařilejších alb české, potažmo československé rockové scény, které ovlivnilo celou řadu mladších rockových muzikantů a zpěváků. A hlavně Hrrr na ně... vnímám jako jednu z nejvíc vypovídajících desek o tátovi. Byť mi v tehdy bylo něco přes šest let, tak myslím, že to pro spoustu fanoušků v tehdejší rudé době byl signál, že to jde i jinak. Vůbec to chápu jako něco neskutečného, že se LP tenkrát podařilo vydat! Pro mě osobně má ale nádech mého dětství, jsou to vzpomínky na tátu nejen jako člověka, ale i muzikanta, deska, která mi přibližuje i jeho pohled na muziku a jeho styl tvoření. O to víc mě těší, že teď vychází ve stejné podobě jako na podzim roku 1977,“ říká na adresu aktuální LP reedice dcera Jiřího Schelingera Andrea.

 

Desku vydává Supraphon v reedici

Diskriminace naruby

Slovenská zpěvačka Karin Ann vydala první singl před necelým rokem, za tu dobu stihla zaujmout redaktory amerických The New York Times, německého Bildu nebo evropské MTV a dostala pozvání absolvovat vyprodané polské turné s hvězdnou zpěvačkou Sanah. Nyní Karin představuje videoklip ke třetímu anglickému singlu Babyboy. Video ukazuje známé příklady utlačování a diskriminace od dvacátých let minulého století až do současnosti a vzdává hold i Rose Parksové, která před 65 lety v americké Alabamě prostým odmítnutím uvolnit místo v autobuse spustila vlnu protestů.

 

Ty nakonec vedly k ukončení segregace černochů a lidí s jiným zbarvením kůže: „My jako mladí lidé chceme, aby se společnost vyvinula, přestala kastovat, škatulkovat a aby každý mohl svobodně žít. Proto jsem se rozhodla v klipu ukázat, že intolerance je bohužel ve společnosti častým jevem v každé dekádě,“ popisuje Karin Ann. Zajímavé je, že je v klipu ukázaná diskriminace naruby, heterosexuála a bělocha šikanují v baru a v práci ženy, případně černoši v autobuse.

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace