Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Žít v České republice, to je někdy řehole. Komentář Štěpána Chába

komentář 29.01.2021
Žít v České republice, to je někdy řehole. Komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook

Popisek: Andrej Babiš, premiér České republiky a koordinátor plošného očkování

Muž ukradl pět housek, brněnský soud ho poslal na 1,5 roku do kriminálu. Milan Hnilička si vyrazil na trachtaci do Teplic a je z toho jen takové úsměvné mediální mrzení, kdy se veřejně známé obličeje předhánějí v tom, kdo Hniličkovi napaří větší mediální trest. Ne, do kriminálu ho ještě nikdo neposílal. Ale spravedlnost by měla měřit všem stejně, ne? Za pět housek na rok a půl do kriminálu, za trachtaci…?

Pěkný zmatek předvedla vláda co se týká odkládaného a neodkládaného očkování. Ministerstvo zdravotnictví ráno 27. ledna přes svou mluvčí oznámilo krajům, že se bude muset omezit očkování. „Přerušení očkování první dávkou a pozastavení rezervací na očkování první dávkou doporučuje ministerstvo zdravotnictví utlumit po dobu následujících 14 dnů,” uvedla mluvčí. Hned odpoledne se k tomu vyjádřil Andrej Babiš s tím, že o žádném omezování neví. Neví, prostě neví.

Blatného počty

Týden předtím rozvířil vody ministr zdravotnictví, když oznámil, že do počtu zemřelých na koronu se počítají i oběti autonehod, které před nehodou obdržely pozitivní výsledek koronatestu. Přičemž čísla, která použil, vycházela z pilotní zprávy zahrnující pouze první pololetí minulého roku. Blatný k tomu tvrdil, že obětí na koronu je jen třetina z uváděných. Proti tomu se ohradil příslušný Úřad zdravotnických informací a statistik. Přičemž dopady korony za minulý rok ve statistikách ještě nejsou ani zdaleka kompletní. A nebudou tam dalších několik měsíců. Na celém zpracování se prostě musí pracovat, protože jejich soupis je komplikovaný a nejde jen tak vyplivnout prvních pár čísel, které člověku přistanou pod rukou. Selhání klíčového ministra?  To jsou jen kvě kardinální selhání za poslední týden. Takových naše vláda kupí nesmírné množství.

Pomoc v zahraničí

K tomu do prostoru pronikají informace o tom, jak všechen ten chaos zvládají okolní státy. V Rakousku i Německu jedou finanční úřady podle předloňských daňových přiznání a podnikatelům kompenzují uniklý zisk. Podnikatelská sféra tedy přežije. U nás? Darmo mluvit. Člověk se statisícovými výdaji dostane státní kompenzaci 15 500,- měsíčně. Na zbytek ať si jde vydělat na E55. Což vede k hrubé nespokojenosti a existenčním problémům u segmentu naší ekonomiky, která samotnou ekonomiku táhne.

V Jižní Koreji žije na 50 milionů obyvatel a zatímco v Česku s 10 miliony lidí zemřelo ve spojitosti s koronou již téměř 16 000 osob (+/-, však ty autonehody, že), v Jižní Koreji to bylo jen 1 300 osob. V Japonsku žije na 120 milionů lidí, ale úmrtí spojených s covidem mají jen 5 tisíc. A to bez plošného lockdownu a bez plošného testování populace. V obou zemích fungují všechny obchody, kultura jede. V čem udělali soudruzi ze Strakovky chybu? Japonci i Korejci velmi, velmi důsledně trasují. Tam se prostě nestane, že pozitivně otestovanému zavolá ospalá hygiena po pěti dnech. Samozřejmě se tamní hygieně do sluchátka také neozve Josef Švejk, který jí bude tvrdit, že posledních 14 strávil ve sklepě a dokonale izolovaný od společnosti, přičemž i přes sluchátko bude cítit, že poslední mejdan u sousedů byl opravdu monstrózní. Jenže tuto cestu jsme minuli někdy počátkem srpna.

Jsme v prdeli, všichni tady chcípneme

Včera ráno mluvčí BIS Ladislav Šticha na svém Twitteru napsal: „Neřekl bych, že mám depku a ani nepropadám panice, ale tak nějak cítím… jsme v prdeli a všichni tady chcípneme.“ Nutno zmínit, že to nebylo oficiální vyjádření naší tajné služby, ale pouze osobní tweet mluvčího, k němuž později doplnil, že to byl jen takový vtípek. Přesto je to moc hezké shrnutí naší situace. Máme totiž nejlepšího koordinátora očkování na světě, samotného pana premiéra. Ten sice nevěděl, že očkovací plány se musí na chvíli zastavit. Ale to je jedno. Je prostě dobrej. Jen jestli to všechno nepovede k tomu, že občanská nespokojenost plná hrůzných představ o budoucnosti se přelije do ulic.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace