Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bobo je vtipná, jen to nedává najevo. A Klausův Jakl? Prý Rádio Jerevan. O čem ještě mluvila redaktorka s šéfkou bloku Hlavu vzhůru?

06.09.2013
Bobo je vtipná, jen to nedává najevo. A Klausův Jakl? Prý Rádio Jerevan. O čem ještě mluvila redaktorka s šéfkou bloku Hlavu vzhůru?

Foto: Profimedia.cz

Popisek: Jana Bobošíková

Novinářka Barbora Tachecí vedla pro deník MF Dnes rozhovor se svou bývalou kolegyní z jedné kanceláře, dnes političkou, Janou Bobošíkovou (Suverenita). Ta je podle redaktorky stále nabitá energií a srší humorem. Velkou chybou prý proto je, že tyto své přednosti neumí dát do svých politických projevů.

Jana Bobošíková novinářku Tachecí nepřekvapila. Už z dob, kdy spolu sdílely jednu kancelář, ji zná jako ženu nabitou obrovskou energií, která s každým novým úkolem sílí, a jako ženu schopnou vtipkovat a dělat si srandičky. Humor jde prý ovšem stranou, jakmile začne mluvit o práci, což je podle Tachecí škoda. Obě ženy si při pořizování rozhovoru pro MF Dnes tykaly.

Rodinu má Bobošíková rozesetou po celém světě, dcery ve Spojených státech a Kanadě, manžel pracuje v Rusku. Sama zastává heslo „Cesta je cíl“. Na cestě za něčím je prý skoro celý život.

Klausovu podporu má, Jakl je rádio Jerevan

Ladislav Jakl zpochybnil slova o tom, že Bobošíková má exkluzivní podporu exprezidenta Václava Klause. Podle političky je ale skutečnost taková, že to slyšela asi dvacítka lidí, kteří mohou tento fakt kdykoli potvrdit. „Pan Jakl seděl takto stranou. Nevím, jestli úplně všechno slyšel, ale těch dvacet lidí, kteří seděli u onoho stolu, slyšelo slova o exkluzivní podpoře tomuto hnutí," dodala Bobošíková.

Politička si ale hlavu z toho, že Klausův blízký spolupracovník podporu popírá, příliš nedělá. „Pan Jakl často bývá rádio Jerevan - řekl, že bude kandidovat na prezidenta, ale nesbíral podpisy, řekl, že Václav Klaus neuvažuje o angažmá v politice, Václav Klaus řekl, že uvažoval... nechci to extendovat, já si prostě Václava Klause vážím, na druhou stranu vždycky jsem chodila do politiky bez Václava Klause, opět jdu," konstatovala šéfka Suverenity.

Nehodlá zkoumat minulost

Nyní se Bobošíková snaží získat pro nový volební blok Hlavu vzhůru! známé osobnosti. Podepsal se pod něj třeba exposlanec Tomáš Úlehla. Politička odmítla tvrzení Tachecí o tom, že Úlehla vyšel vstříc solárníkům, když chtěl do zákona o odpadech zanést ustanovení, že se solárnící nemusí postarat o doslouživší solární panely, a může být proto pro hnutí „toxický".

„Pokud bychom šli do historie každého poslance, který opětovně kandiduje, a zkoumali, tak se obávám, že by to byl velmi komplikovaný proces. Já to nehodlám dělat," podotkla Bobošíková.

Ovšem pokud by se potvrdilo, že Úlehla jednal v zájmu lobby nějaké skupiny, byla by politička jednoznačně proti tomu. "Je mi to proti srsti. Pokud je to opravdu tak, že to neudělal z hlouposti, pokud opravdu existuje důkaz, že to udělal na zakázku nějaké lobbistické skupiny..." vysvětlila Bobošíková. "Já nevím, jestli je tento člověk hloupý nebo zaplacený - viděla jsem ho poprvé u pana prezidenta minulý pátek," dodala.

Jediná členka volebního bloku

Členem strany Hlavu vzhůru! je prý zatím jen ona sama, sama také rozhoduje. Vznikla tak, že se vzala strana, kterou založila Bobošíková před mnoha lety - Politika 21. Jejích několik málo členů se na sjezdu usneslo na přejmenování na Hlavu vzhůru!, volební blok, a tato strana dala do svého čela Janu Bobošíkovou, která dle svých slov rovněž jako jediná v této straně rozhoduje.

„V průběhu voleb nebude do té strany nikdo přijat, nikdo kromě mě se nestane členem strany Hlavu vzhůru!. A teprve po volbách na základě volebního výsledku a mnoha dalších kritérií, zejména té ideové shody, se začnou do té strany nabírat členové," popisuje Bobošíková.

V programu hnutí bude jednoznačně snížení daní, vyrovnané hospodaření, zrušení krajů, zrušení Senátu a vyrovnání proporce mezi všemi třemi pilíři státní moci. Teď je podle Bobošíkové velmi potlačena moc zákonodárná, ale nikoli proto, že by ji někdo potlačoval, ale proto, že je sama tak „zbabělá, zkorumpovaná a prolezlá toxickými potoky, že nedokáže sama sebe obhájit", uzavřela politička.

Parlamentní listy.cz

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace