Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kněžka lásky. Mimo bulvár jsem za to označení ráda, říká ´Žena v Zenu´ Lilia, partnerka Karla Janečka. Přečetli jsme

16.01.2021
Kněžka lásky. Mimo bulvár jsem za to označení ráda, říká ´Žena v Zenu´ Lilia, partnerka Karla Janečka. Přečetli jsme

Foto: Facebook (stejně jako snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Lilia Khousnoutdinova: „Konec roku - čas poděkovat za vše krásné, co 2020 přinesl. A hlavně poděkovat sobě za vše, co jsi/jsem zvládla. Já mám radost z: knihy @jsemzenajsembohyne, rozšíření lektorského týmu @jsem.knezka, nových modelů @ecstatic.fashion. A zbrusu nového projektu EcstaticClub.cz, kam se můžete ještě přidat!“ Šťastná to žena, poznamenáme s Boženou Němcovou (14 emotikonů vynecháno)

Lilia Khousnoutdinova je známá coby dáma, která ulovila miliardáře Karla Janečka, přebrala ho jeho tehdejší manželce. Okolnosti byly tehdy velmi divoké, nyní je Karel Janeček rozvedený a s Liliou čekají druhé dítě. V rozhovoru pro MF Dnes se Lilia svěřila hlavně s tím, co je - kromě navazování vztahů s miliardáři a plození dětí - náplní jejího života.

Lilia se označuje také za publicistku, dokonce hodlá vydat ve 33 letech svou vlastní biografii: „Se svými kolegy plánuji vydat několik knih, na které se velmi těším, třeba cestopis o Bhútánu plný zážitků ze života, vtipných situací, bude mít i krásný a nevšední formát. Také se chystáme na dvojjazyčné pohádky pro děti, původně psané pro mého syna. Na jaře vyjde pokračování projektu #jsemzena, tentokrát o hrdinkách evropských dějin. Největší výzva je ale ta, že ke třiatřicátým narozeninám vydáme knihu, tak trochu ve stylu autobiografie, jejíž první verzi mám nyní na stole. Je to třiatřicet kapitol o tom, co mě nadchlo, změnilo, motivovalo,“ vypočítávala v rozhovoru.

Velké nákupy na dítě odmítá

Činností, kterým se věnuje, je prý mnoho, proto si snaží určovat priority a také je dále delegovat: „Rozhodně se všemu nevěnuji naplno a pořád. Ráda věci rozbíhám, vytvářím, ale pak také umím předat kompetence a nechat schopné lidi, které kolem sebe mám, aby v mých projektech pokračovali. Ráda školím, tím své vědomosti předávám, ale také ráda jdu po své životní cestě dál a zkoumám. Je jasné, že nemusím zkusit všechno a že se budu vždy věnovat okruhu těch činností, které mě naplňují,“ upřesnila. Za pár měsíců by měla porodit své třetí dítě, s přípravami to nepřehnání: „Na prvního syna jsem měla doslova jen košíček věcí, takže žádné velké nákupy se nekonaly. Teď bude situace trochu jiná tím, že dcera je ještě malá, tak všechny věci mám. Taky mám hodně věcí rozpůjčovaných, tak mi třeba někdo něco vrátí. Ráda recykluji, věci posílám dál a zase si je klidně půjčím. Zvlášť na miminka, která ze všeho za měsíc vyrostou. Nemám ráda plýtvání, a právě tento způsob mi přijde jako dobrá cesta. Budu se snažit minimalizovat nové nákupy, zdají se mi zbytečné. Na dítě v tuto chvíli něco mám, něco si mě najde a ve finále to nějak dopadne,“ konstatovala v rozhovoru pro MF Dnes.

 

Polonahá božstva lásky - Karel a Lilia

Žena v Zenu

Její projekty se týkají prakticky vždy žen: „Loni na podzim jsem se v rámci předvolební kampaně do Senátu setkala s několika kandidátkami na pozici senátorky a mohla jsem pozorovat, co se kolem nich v tu chvíli děje. Mrzelo mě, co ženy v politickém souboji musí zažívat a snášet. Týká se to ale i ostatních profesí. Ve chvíli, kdy jde žena ´s kůží na trh´ ve veřejném prostoru, když třeba vydá knihu nebo publikuje vědeckou studii, může se to týkat každé z nás. Chtěla jsem ženy podpořit a vznikl z toho projekt „Žena v Zenu". Vyptáváme se těch ve veřejném prostoru, jaké to je, když se na ně valí vina kritiky a hejtů.“ Jejích rolí je vícero, ale mění se v čase: „Pokud máte malé miminko, jste na prvním místě máma. Když je dítě větší, má žena víc volného času a může se zaměřit i na jiné věci. Což ale neznamená, že by kvůli tomu byla horší matkou. Sama sebe vnímám ve třech polohách. Jsem máma, partnerka a součást tvořivého ženského kolektivu.“

Karlovi dává sedm let

Před časem Lilia v rozhovoru se smíchem uvedla, že dává vztahu s Karlem Janečkem sedm let: „V tehdejším rozhovoru jsem mluvila o tom, že mám za sebou dva dlouhodobé vztahy a že každý z nich trval vždy téměř na den sedm let. A že tedy těch sedm let můžu slíbit i Karlovi, že je ´umím´. A dál se uvidí, co bude. To nemůže dnes vědět nikdo. Karel mi na to odpovídá vždy vtipem, že s ním to musí být minimálně sedmkrát tři. Tedy dvacet jedna. Což je náš interní vtip. Pravdou je, že jsme oba normální, takže si přejeme, aby náš vztah byl co nejdelší a co nejkrásnější. Ale i na tom je třeba pracovat, protože tohle se samo nestane.“

 

Bohyně oblečená (ve svém modelu)

Chybí jí setkávání naživo

Ohledně pandemie se velmi často vyjadřuje její partner kriticky a Lilia jeho názor respektuje: „Nevyjadřuji se k ní, nechávám to na Karlovi, který na veřejnosti zastává určité stanovisko. Já ho podporuji a souhlasím s ním. Co mi chybí, jsou setkání naživo, jsem zvyklá absolvovat a vést semináře, konference, což dnes není možné. Z toho, co pozoruji kolem sebe, je nejhorší nejistota. Zajímavé je, že v létě náš Nadační fond Šťastné Česko měl v Senátu konferenci, na které hovořil ekonom Lukáš Toth, který tvrdil, že lidé snášejí ze všeho nejhůř právě nejistotu.“ O Lilii píše často bulvár coby o kněžce lásky: „Mimo kontext bulváru a deviací typu kněžka lásky, což je něco, co mě zvedá ze židle, jsem za něj ráda. Kněžka je ekvivalent slovního spojení žena-kněz. Nicméně vyvolává velké emoce. Kněžek bylo v dávných dobách mnoho, ve spirituální, náboženské hierarchii se ale dlouho neobjevovaly. Maximálně jste se mohla setkat s řádovou sestrou, ale s kněžkou, která by vedla obřad, to byly spíš utajované události.“

 

-

Je opravdu zvláštní, když někdo, komu je pár let přes třicet a je znám hlavně coby partner někoho známějšího, hodlá vydávat biografii. Ale je fakt, že pokud by Lilia svůj život vylíčila zcela pravdivě, kniha by jistě mnoho lidí zajímala, bulvár v první řadě. 

+

Lilia čeká další dítě a je sympatické, pokud tvrdí, že nemá ráda plýtvání a že nehodlá pro dítě nakupovat spoustu zbytečností, jako to dělají mnohé jiné hvězdičky Instagramu. 

Vložil: Michaela Špačková