Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babiš: Už nevíme, koho na kandidátku. Tak jsme přes ulici natáhli volejbalovou síť a uvidíme, kdo se chytí

05.09.2013
Babiš: Už nevíme, koho na kandidátku. Tak jsme přes ulici natáhli volejbalovou síť a uvidíme, kdo se chytí

Foto: aTeo

Popisek: Andrej Babiš, který bude v nadcházejících volbách kandidovat v Praze, očima potměšilého grafika aTeo

Aneb český národ vtipkuje. Pod hlavičkou @SkutecnyBabis se totiž na sociální síti Twitter objevil profil Andreje Babiše, majitele Agrofertu a předsedy politického hnutí Ano 2011. Ten přitom již svůj profil má, pod hlavičkou @AndrejBabis.

@SkutecnyBabis vznikl 29. srpna a od té doby zveřejnil několik „tweetů“ (tweety jsou textové příspěvky dlouhé maximálně 140 znaků) k potravinám, které Babišova společnost Agrofert vyrábí: „Původně jsme to chtěli uvést na trh jako houbu na mytí aut, která udrží 50 % vody. Nakonec jsme to nazvali 'moravské uzené' a je to taky hit."

Další z tweetů, který se na zdi objevil, narážel na kauzu s koňským masem: „Měl jsem hrozný sen: Do mojí masny Krahulík vběhlo stádo koní. Než jsem je stačil pochytat, popadali do kádě a skončili v salámu. No fuj!"

Jsem mehlo, jediné široko daleko

„SkutecnyBabis" se ale naváží také do politiky. „Řídí nás nemehla. Jediné mehlo široko daleko jsem já," píše v narážce na jeden z posledních tweetů opravdového Andreje Babiše. Ten totiž na svůj profil na Twitteru napsal: „Jsme schopný národ. Jen nás řídí nemehla." V jiném tweetu si zase falešný Babiš stěžuje: „Už nevíme, koho bychom napsali na kandidátku. Tak jsme přes ulici natáhli volejbalovou síť a uvidíme, kdo se do ní chytí."

„Je to falešný tweet, který má 64 followerů (lidí, kteří si objednali odběr – pozn.red.). Pokud jej smažeme, tak si autor udělá nový, takže jeho aktivitu budeme ignorovat," uvedl k celé věci pro Deník Andrej Babiš. „Můj pravý tweet má 10.600 followerů," uzavřel.

Na svém pravém twitterovém účtu Babiš pravidelně komentuje politické dění. 26. srpna se například navezl do Václava Klause: „Největší zlo prof. Klaus zavedlo mafiánský kapitalismus a další nešvary. Proč nechodí kanály, ale dál mluví na veřejnosti? A stále nám radí?" Vyjádřil se však i v den rozpuštění sněmovny: „Co na dnešní výkony ve sněmovně říká psychiatr Cyril Höschl? Pokud tam mám někdy sedět, budu se s ním muset poradit, abych taky neonemocněl," napsal „pravý“ Babiš.

Dimunův Jágrofert

A to není to jediné, co na internetu koluje. Exporadce bývalého premiéra Jiřího Paroubka a někdejší šéf sekce PR a marketingu ČSSD Petr Dimun si také udělal legraci z Andreje Babiše a hokejisty Jaromíra Jágra, kteří se spolu natočili reklamní spot na Vodňanské kuře. Na svém Facebooku sdílel parodii na jejich spojenectví.

V rozhovoru pro server iDnes.cz Babiš uvedl, že akci s Jaromírem Jágrem nelze chápat jako podporu jeho hnutí ANO v politice. Vystupují spolu pouze ve spotu pro Babišův potravinářský průmysl. „Jaromír na našich předvolebních politických billboardech určitě nebude, ale sympatie v debatě vyjádřil," podotkl Babiš. Stejně se vyjádřil také Jágr. „Co se týče spojení Jágra a Babiše, je to hlavně spojení Agrofert a mládež kladenských Rytířů. Za to jsme Agrofertu strašně moc vděční. Pan Babiš ukázal velké srdce," napsal na svůj facebookový profil. Jak ale uvedly Lidové noviny, už to, že bude Babiš před volbami k vidění ve spotu s jedním z úspěšných a slavných sportovců, může u voličů zabodovat.

Na Facebooku je ale, jak už bylo řečeno, parodie na toto spojenectví. Grafické ztvárnění věrně kopíruje styl Babišových předvolebních billboardů, kde je zachycen se známými osobnostmi. Na nejnovějším výplodu lidové tvořivosti je Babiš vyobrazen právě s Jágrem v hokejovém dresu, s logem Agrofertu přetvořeným na „Jágrofert" a logem „ANO, bude líp" přeměněným na „ANO, Babiš 68". Právě číslo 68 je číslem na Jágrově hokejovém dresu.

Dimunův Jágrofert 

A ve fotogalerii najdete několik fotokoláží od potměšilého grafika aTeo – jak on vidí Andreje Babiše a jeho politickou dráhu.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Galerie