Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prý abych na DAMU nechodila, protože jsem tlustá, a takové tam nechcou, přiznala herečka, která teď hraje v Národním. VIP skandály a aférky

05.01.2021
Prý abych na DAMU nechodila, protože jsem tlustá, a takové tam nechcou, přiznala herečka, která teď hraje v Národním. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook (stejně jako snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Lucie Polišenská zakotvila na naší první scéně. Lucii je 34 let, aktuálně je od roku 2015 v angažmá v Národním divadle. Hraje tam v pěti inscenacích (Král Oidipús, Kytice, zde hraje nebohou ´dívku´ ve Svatební košili, Sen čarovné noci, kde je Helenou, pak Faust a Noční sezóna – zde je Maud Kennedyová). A zkouší v připravovaných hrách Kráska a Zvíře a Mnoho povyku pro nic

FOTO, VIDEO Moravačka Lucie Polišenská, která v současné době září v seriálu Slunečná, se svěřila, že ji Silvestr nějak extra nebere a že přelom roku v ní žádné velké emoce nevzbuzuje. Co obyčejně tahle sympatická herečka dělá? Kromě toho, že si občas ponechává svůj moravský přízvuk? Narodila se totiž v roku 1986 v moravském Šumperku (je ji 34 let), později se s rodiči přestěhovala do nedalekého Rapotína.

„Nejsem silvestrovský typ, poslední dobou ho neřeším, nepředháníme se v tom, kdo víc vypije a sní. Jsem ráda v klidu, s kamarády si zahrajeme nějaké hry a jsme v pohodě. Dokonce se mi několikrát podařilo, že jsem usnula už v jedenáct a zaspala půlnoc. A nic se nestalo. Musím ale prozradit, že můj táta má na Silvestra narozeniny. Většinou je tedy slavíme den předem. Ale teď si vzpomínám, že jednu z nejkrásnějších oslav konce roku jsem zažila ještě na DAMU s kolegy, kdy jsme odjeli na chatu. Navezli jsem tam cukroví, vzali kytary, zpívali a dělali blbosti,“ svěřila se v poslední době jedna z nejpopulárnějších mladých celebrit, která se původně chtěla stát porodní asistentkou.

 

Osazenstvo Slunečné si připilo na Nový rok předčasně, foto FTV Prima

Ze zdrávky na DAMU

Lucie totiž po základce nejprve zamířila na zdravotní školu, chtěla se stát porodní asistentkou. Už tenkrát se ale začala objevovat v šumperském divadle. Tam se prostě jednou šla s kamarádkou zeptat, zda někoho nepotřebují: „To jsem ještě studovala zdravku, chodili jsme do ochotníků a ti byli propojeni se šumperskými herci. Když potřebovali pomoct, tak jsme tam s nimi hostovali. Já jsem byla studentka na výpomoc. Souvisí to se sborem Motýli, potřebovali někoho, kdo umí zpívat,“ prozradila.

 

Kromě výrazné role Julči ve Slunečné, kde již absolvovala i seriálovou svatbu s Martinem Sittou (viz snímek FTV Prima), si ji diváci pamatují i ze seriálů Ohnivý kuře, kde hrála Verunu, známá je i Cinda ze seriálu Krejzovi. Ve Slunečné hraje Julii Vackovou, nejlepší kamarádku hlavní hrdinky Týny. Julča je vysmátá pohodářka, která Týně se vším ráda pomůže. Na rozdíl od se ale drží nohama na zemi a statek Na Slunečné vede s ohledem na reálnou finanční situaci. Kromě toho vypomáhá na statku v kuchyni i lokále

Po maturitě tedy zkusila přijímací zkoušky na DAMU: „To víte, že mi spousta lidí říkala, abych tam nechodila, protože jsem tlustá a že takové holky tam nechcou. Mně to bylo jedno, milovala jsem divadlo a chtěla jsem to zkusit. Navíc když jsem věděla, jaké skvělé herečky byly Stella Zázvorková, Helena Růžičková, přišlo mi to v pohodě.“ Tím narazila na svou ne právě hubenou postavu, ze které si prý umí v případě potřeby i vystřelit.

Z Vinohradského do Národního

Po DAMU ji přijali do Vinohradského divadla, to jí ale nesedělo, a tak odešla: „Odešla jsem, protože mi to na Vinohradech nesedělo a vedení mi nevěřilo, že můžu hrát i velké role. Žádná nabídka do Národního v té době neexistovala. Seděla jsem pak za počítačem v archívu zpravodajství na Primě, tu a tam jsem něco hrála.“ Příležitost jí naštěstí dal Jan Prušinovský v Kobrách a užovkách, začala zkoušet roli v divadle na Kladně a poté hostovat na Nové scéně, kam ji nalákal kamarád Dan Špinar: „Když se stal šéfem činohry Národního divadla, nabídl mi angažmá. Kamarád nekamarád, musela jsem si to obhájit tvrdou prací. Měla jsem radost, že mi někdo věří, že můžu hrát i velké role,“ popsala, jak se dostala na naši nejslavnější scénu. Ještě před tím se objevila v komediálním seriálu Autobazar Monte Carlo, poté si ji zamilovala Prima, která ji nechala hrát v Ohnivém kuřeti, Krejzových a nakonec v Slunečné.

 

Kromě ND (na snímku z jeviště), které jsme zmínili nahoře, významnou filmovou rolí Lucie Polišenské byla postava Káči ve filmu Jana Prušinovského Kobry a užovky, větší roli jí dal i Zdeněk Troška v pohádce Zakleté pírko

Na děti ještě čeká

Ve Slunečné se její postava už vdala, v reálu je Lucie ještě svobodná, děti by prý brala: „Určitě chci mít rodinu. Divadlo miluju, ale člověk se mu nemůže kompletně oddat a žít jenom pro ně. Má mít rodinu za sebou, prarodiče a rodiče, ale i tu před sebou. A nechci to dlouho odkládat. Člověk nemá čekat, až bude mít milión, aby si pořídil dítě. Chtěla jsem být porodní asistentka, k dětem mám vztah. A přítele mám taky, není to nikdo známý a ani známý nechce být.“ Kdo je oním neznámým, média netuší.

 

Máme zato, že minimálně po Heleně Růžičkové ve Vlaku dětství a naděje již představy o nutně krásných, nezbytně štíhlých a přitom skvělých herečkách už vzaly dávno za své. Lucie Polišenská ve zkušebně ND

Ewa Farna se vrhla na interiérový design?

Zpívat se nesmí, a tak se zpěváci snaží uživit všelijak. Například Ewa Farna poskytla svou tvář prodejci nábytku a radí, jak si zařídit dámské království: „Pokoj by měl mít hned několik funkcí. Přes den sloužit jako kancelář, líčící království a místo, kde můžu natáčet svá videa. Zároveň bych si přála, aby se večer mohl proměnit v pokoj pro hosty, kde se bude každý cítit příjemně a dokonale si tu odpočine.“

 

Ewa Farna ve svém nově zařízeném království

Přiznává, že uplynulý rok byl pro ni pohroma: „Možná mi ten rok nevyhovoval, protože jsem zvyklá na něco jiného? Třeba se mi nelíbil, protože mě překvapil, protože jsem si ho takhle nenaplánovala? ...asi si letos odpustím jakékoli shrnutí, protože všechna slova, která dávám dohromady působí mnohem povrchněji než to, co se mi doopravdy honí hlavou. Každopádně jedinou emoci, kterou cítím a dokážu jí pojmenovat, je stejně pořád vděčnost. Ahoj 2021, dovol mi vyzpívat se ze svých emocí. Já už budu připravena,“ slibuje Ewa.

Gábina Koukalová maluje. Jak? 

Gábina Koukalová se zhlédla v umění. Nejenom že, se stala moderátorkou pořadu o celebritách v televizi, ale zároveň se svěřila s tím, že maluje. Její obraz je těžce abstraktní s dominantní žlutou barvou. Nyní je na prodej, výdělek půjde na charitu, do Fondu Gábi, který pomáhá sportovcům, kteří se potýkají s fyzicky i psychicky náročnými tréninky a závody. Gabriela Koukalová proto spolupracuje s psychology, sportovci a nutričními specialisty a snaží se poukázat na důležitost správné výživy a psychické pohody, jejichž absence může vést až k vážným problémům. Své zkušenosti mladým lidem předává mimo jiné na workshopech.

 

Na Národní galerii to nevypadá. Zatím

A jak shrnuje svůj obraz autorka? „Miluji minimalismus a abstrakci v umění,“ říká Gábina. „Žlutá barva na obraze pro mne symbolizuje naději a očekávání, bílá místa pak představují střípky.“ Obraz je možné si zakoupit na platformě hithit.cz za 22 222 korun.

Slovenští Traja z Raja si utahují z covidu

I Slováci si dokáží ze současné situace dělat legraci. Tak například slovenské pěvecko-kabaretní trio Traja z Raja napsali vtipný song Kloktadlo, ve kterém si utahují z protivládních opatření. „Naše nové Kloktadlo je výsledkem kolektivní spolupráce. Každý, kdo si to poslechne, usoudí, že píseň vznikla velmi aktuálně, přes internet a distančně, pracujeme v umělecké branži, takže se nás tato situace velmi dotýká,“ uvedl Peter Gedi Gedeon. Ke skladbě vzniklo i video: „V duchu nadsázky jsme si řekli, že chceme zaujmout stanovisko, tak jak je nám umělcům vlastní, s humorem. Proto jsme natočili všechno, co nás napadlo. Celé natáčení tak plynulo v naší režii,“ řekl Gedeon.

 

Trio vzniklo už před osmi lety: „Založili jsme trio Traja z raja, kterým chceme kabaretní formou vyjádřit všechna aktuální témata. Nebýt covidu naše Kloktadlo by mělo premiéru někde na náměstí.“ A jak to podle písničky vypadá, máme se Slováky naprosto stejné starosti a vše vnímáme velmi podobně.

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace