Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dlouho byl ´ten od Doubravové´, přestože tmavovlasý hezoun zářil v muzikálech, dokud ho nezlanařila Prima a... VIP skandály a aférky

29.12.2020
Dlouho byl ´ten od Doubravové´, přestože tmavovlasý hezoun zářil v muzikálech, dokud ho nezlanařila Prima a... VIP skandály a aférky

Foto: FTV Prima (ostatní snímky v článku Facebook)

Popisek: Roman Tomeš vyrazil před Vánocemi za seniory, trochu je potěšit

FOTO, VIDEO Vánoce jsou tady od toho, aby se páchaly dobré skutky, a tak se herci z mega populární Slunečné vypravili do domova důchodců, kde dokonce došlo k jednomu prozrazení, jaké budou další osudy hlavních aktérů seriálu... Pochopitelně před tím podstoupili test na covid.

Abychom to přiblížili i těm, co Slunečnou neznají: Seriál má 4, slovy čtyři krasavce, Marka Lamboru (zpočátku nevypadal, ale přestože je mladý, bohatý a sebevědomý, má zlaté srdce), Filipa Tomsu (záporák), Lukáše Langmajera (klaďas) a právě Romana Tomeše, o němž bude dnes řeč. Ten hraje Tonyho, který je úplně jiný než ostatní tři, není z města, žije a pomáhá na statku. „Jsme tam společně s Filipem Blažkem takový duo pro všechno. Pinglové, pomáháme u zvířat, jezdíme s traktorem…“ Ač dnes už Tony seká latinu, tak minulost nemá úplně čistou – a ta ho dovedla až na statek. Je to bývalý vězeň, seděl za nějaké krádeže, ale… napravil se, jak jinak, že. 

 

Roman Tomeš s kolegyní ze Slunečné: Eva Burešová dala seniorům dokonce i jeden seriálový dárek, když prozradila, jak to v budoucnu bude mezi ní a jejím seriálovým partnerem Markem Lamborou alias Jankem. „My jsme tak nějak naznačovali, že se v Týně něco zlomí, uvědomí si některé věci a udělá nějaký krok k tomu, aby už byli všichni diváci spokojení – a mí rodiče taky,“ smála se

Herec Roman Tomeš, táta dvou kluků, se na ´svatém tažení mezi seniory´ svěřil, že jeho starší synek se už těšil na Ježíška: „Starší syn Jonáš už Ježíška vnímá hodně, a dokonce mluvil s Ježíškovým pomocníkem po telefonu. Už se ptá, kdy bude moci vyhlížet Ježíška a kdy uslyší zvoneček. Kvůli těm momentům se na to těším moc.“ Roman Tomeš má dvě děti s herečkou Michaelou Tomešovou, za svobodna Doubravovou. Děti měli poměrně rychle po sobě, starší syn Kristián se narodil před třemi lety, Jonáš o rok později. Roman Tomeš je stále známý jako ´ten od Michaely Doubravové´, přitom jeho kariéra je více než úspěšná. V muzikálu je totiž jednička.

 

Tomešovi s oběma potomky, byť jeden je ještě v bříšku

Honil se za balónem

Vypadá pořád jako kluk, ale dvojnásobnému otci je už 32 let. Narodil se ve Vrchlabí, několik let s nadšením kopal za manšaft v Lomnici nad Popelkou. Nastoupil na obchodku a z bolestí z prvních lásek se začal léčit psaním písniček, začal zpívat, hrát na kytaru a piano. Jeho rodiče byli nadšení ochotníci: „Myslím, že mě to v dospívání hodně ovlivnilo. Ačkoliv jsem nikdy nijak zvlášť k divadlu netíhl, protože jsem jako každý kluk z maloměsta radši běhal za balónem a trávil skoro celý čas na hřišti, nebo chodil za holkami. Dokonce si pamatuji, že když měla mamka premiéru nějakého představení, ve kterém účinkovala, tak jsem byl otrávený z toho, že tam musím jít. Takový jsem byl lump! Ale pak se něco změnilo… Na nějakou dobu jsem kvůli zranění musel nechat fotbalu, a protože jsem ve volném čase neměl co dělat, tak jsem si zkoušel hrát na kytaru nebo klavír a postupně si to zamiloval. Když si ale dneska všechno zpětně vybavuji, tak už jsem si vlastně odmalička stále zpíval. Vzpomínám si, jak jsem tím při hodinách kreslení na základní škole lezl učitelkám na nervy, a proto mě neustále napomínaly. Zpíval jsem i v kabině během fotbalových zápasů. Vždycky jsem tak nějak chtěl být středem pozornosti. A tak jsem si postupně našel cestu i k divadlu,“ vysvětlil přerod z fotbalisty ve zpěváka.

 

Osmý světadíl v Kalichu 

Stal se profíkem

V roce 2004 si zahrál v muzikálu Výtečníci pod vedením své maminky: „Dá se říct, že po Výtečnících jsem věděl, že přesně tohle chci dělat celý život a když jsem se dozvěděl, že tu dokonce existuje obor muzikál, tak jsem neváhal. Můj bývalý učitel hudební výchovy a zároveň skvělý kamarád je do muzikálu stejný blázen jako já, a tak mě denně po všech stránkách připravoval. Lidé kolem nás se nám občas smáli, ale my jsme vydrželi třeba i do čtyř do rána zpívat v hudebně, učit se teorii, pracovat na herectví. A snili jsme o tom, jaké by to bylo stát na profesionálním jevišti.“ Po maturitě zamířil na konzervatoř Jaroslava Ježka, první divadelní příležitost přišla už ve druhém ročníku konzervatoře, zahrál si v muzikálu Osmý světadíl v Kalichu.

 

 A v Pomádě...

Muzikálová hvězda

A další role následovaly jedna za druhou, zahrál si v Moně Lise, Pomádě, Vlasech… Ačkoliv byl v muzikálu jednička, znal ho mohl jen omezený počet divadelního publika. Do širšího podvědomí se mohl zapsat pochopitelně jen díky televizi. Tato příležitost přišla s prudce populární Slunečnou: „Po Doktorech z Počátků je to druhá větší příležitost v podobném typu seriálu. Slunečná je jistý mezník, protože mě lidé na ulici začínají poznávat, což se mi dřív moc nestávalo. Je to taky velká herecká zkušenost. Hraju se spoustou zkušených kolegů, od nichž se každý den na place můžu učit.“ Daří se mu i v soukromí, řadu let chodil s Michaelou Doubravovou, brali se v přírodě, nevěsta byla již v očekávání. Před časem se přestěhovali do ekologického domu za Prahu, rodinu miluje: „Stále jsme to my, kdo stál na počátku toho našeho vesmíru. Je dobré si to připomínat. Miluji tě, miluji nás!“

 

V civilu doma 

Mariana Prachařová ukázala bráchu a ségry

Mariana Prachařová se pochlubila rozvětvenou rodinkou. Kromě populárního bratra Jakuba Prachaře má totiž dalšího bráchu a dvě sestry z manželství Davida Prachaře s Lindou Rybovou. Hlavně sedmnáctiletá sestra Róza je celá maminka. „Brácha už musí objímat mě,“ svěřila se Mariana a je fakt, že její sourozenci, ač ještě v pubertálním věku, ji všichni převyšují o hlavu.

 

Prachař, kam se podíváš

Všichni do vody, i Agáta

Víte, jaký je hlavní současný trend? Otužování! Do rybníků a řek lezou davy, známým propagátorem je například Roman Vojtek: „To je ale krásný den. To chce do vody! Mrkněte na storýčko, je tam celé video z naší dnešní akce. Vzduch: 2 stupně, voda 4 stupně!“ pochlubil se na Instagramu. Další milovnicí otužování je Eva Decastelo, která chodí pravidelně do pražského Braníku, kde se otužuje pod dohledem odborníků. Naopak příkladem neorganizovaného a chaotického otužování jsou pokusy Agáty Hanychové, které se do vody žene zřejmě jen proto, že jde o trend. A co na to profesionálové? Důrazně varují před tím, aby lidé bezhlavě skákali do vody v zimě, ale upozorňují, že je třeba postupovat po malých krůčcích.

 

Agáta už zase Hanychová si vysloužila pověst, že tone v zajetí módních trendů, což tak trochu z jejích sociálních sítí vypadá 

Milan Peroutka s nahým pozadím

Milan Peroutka představil nový klip, ve kterém se ukáže se zcela nahým pozadím. Klip je laděn do hororu, zpěvák se v něm potkává se svými nočními můrami: „Scéna, kdy vyběhnu z pokoje před svou noční můrou, se natáčela ve spodním prádle. Do poslední chvíle jsem váhal, jestli to nezkusím i bez trenek. Nakonec se v konečném střihu nechal jen kousek, ale musím říct, že člověk si na to na place za chvilku zvykne. A nakonec jsem dost pobavil štáb, když jsem se ještě nahatý chtěl podívat na to, jak natočený záběr vypadá,“ prohlásil Milan.

 

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace