Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vzkaz pro mimozemšťany. Komentář Štěpána Chába

komentář 23.12.2020
Vzkaz pro mimozemšťany. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Hele, koule... Zeměkoule

Novinky veřejnost informovaly, že astronomové projektu Breaktrough Listen zachytili tajemný signál z hvězdného systému Alfa Centauri. Mohlo by jít o první mimozemský kontakt. Největší mozky naší planety se teď pokouší signál dešifrovat. Budou vděční i za prosté „...a kup mlíko a máslo,“ protože by to dokazovalo, že naše výlučnost není až zase tolik výlučná. Co by bylo na místě odpovědět? Sejde se na to konto OSN? Dokážu si to v živém představit.

Jsme lidé. To bude asi základ celého sdělení, protože lidé jsme. Tedy kromě Rusů. A Číňanů. A sem tam i mnoha dalších, to podle toho, jak se který z mocných vyspal. Takže většinou lidé jsme. Máme čtvero končetin (a bionickou ruku s nukleárními střelami o doletu 15 000 km při slabé ranní kávě, 23 000 km při silné [dodatek vložený na podnět Pentagonu, co kdyby ti emzáci byli zlí, tak ať se alespoň bojí]). Dýcháme vzduch (ale přežijeme i neomezenou dobu ve vakuu, naopak, vakuum nás dokáže pěkně nastartovat [opět Pentagon]). Věříme v Jehovu, Alláha, Buddhu, Krišnu… všechno škrtnout, protože v jednací síni OSN se strhla rvačka o to, v koho to ksakru vlastně věříme… jsme zásadovými ateisty, kteří strach ze smrti řeší jistým bájeslovím (lidé v zásadě neumírají, jsouce oplechovaní nesmrtelností a atomovým pohonem [Pentagon]).

Máme 2, vlastně 3, vlastně 76 pohlaví, rozmnožujeme se vysokou diplomacií (s počtem tolika pohlaví to ani jinak nejde). Poslali bychom vám ukázku naší vysoké kultury ve formě vážné hudby, ale pokorně uznáváme, že je rasistická, protože ji většinou interpretují a poslouchají běloši, tak posíláme hiphopovou pecku z posledního roku, text neposlouchejte, je o ojíždění šlapek a šňupání drog (doslova), takoví my nejsme (i když většinou ano, kázat o morálce zabořený obličejem v pohlaví někoho jiného, to je naše).

Naším koníčkem je týrání bližního svého. Zabíjíme se dnes a denně, napadáme se, urážíme se, přes stůl na sebe koukáme jako na největší nepřátele. Naším argumentem je zbraň, protiargumentem ještě větší zbraň. V boji za svou pravdu zabíjíme kohokoliv, kdo nesouhlasí nebo není součástí naší pravdy. Zabíjíme se mechanizovaně a automaticky. V jednom vrzu zvládneme i vyhlazování určitých etnik v počtu mnoha milionů jedinců. Na pohodu, obhajujeme si to vyššími zájmy, případně vyšším posláním vlastní rasy (celý odstavec vložen na podnět Pentagonu).

Po sepsání posledního odstavce zavládne mezi diplomaty mrazivé ticho. Jeden nenávidí druhého, v očích mají křivdy minulosti. Pak jeden z nich roztrhá rozepsaný vzkaz pro mimozemšťany, v jednom šiku všichni vyběhnou ze sálu směrem ke zrádnému teleskopu, který signál z cizí planety přijal. Zdemolují jej, torza astronomů rozhází po okolí, vyběhnou na stromy a z nich, jak se patří, na sebe dál, nerušeni jakýmkoliv výhledem na budoucnost, budou metat kameny a šišky. Protože to jsme my v celé kráse. Zlé opice, které se naučily psát a počítat.

Ale jsou tu i jiné zprávy. Astrolog Richard Stříbrný si byl (téměř) jistý, že se 21. 12. 2020 narodí nový Ježíš Kristus. A s velkou pravděpodobností se narodil někde kolem Prahy. Po čtvrté odpolední. Navíc v milovském klášteře našli pravý hřeb z Kristova kříže. Z kříže Krista té staré verze, ne té nové, tu přitlučeme na překližku z IKEY, až začne moc vyčnívat. Do toho mimozemšťané a prohlášení premiéra Babiše, že se stane koordinátorem očkování proti koroně. No, blíží se vskutku zajímavé časy.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace