Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z českých ‘dostihů‘ do amerického vzduchoprázdna. Rázná zrzka prozradila, jak to chodí za Velkou louží. Přečetli jsme

29.11.2020
Z českých ‘dostihů‘ do amerického vzduchoprázdna. Rázná zrzka prozradila, jak to chodí za Velkou louží. Přečetli jsme

Autor: imdb.com

Popisek: Hana Vagnerová v krimikomedii Případ mrtvého nebožtíka

VIDEO Je jednou z mála našich hereček, které se daří prosadit v zahraničí. A právě o tom je rozhovor v MF Dnes, v němž Hana Vagnerová prozradila, jak to v cizích produkcích vlastně chodí.

Období bez jediného představení v divadle pro ni rozhodně neznamená, že by se jen bezcílně potulovala po parcích nebo koukala na bednu. Naopak na sobě dál intenzivně pracuje. „Snažím se alespoň pilovat italštinu. Už na jaře jsem se učila online, i když bych samozřejmě mnohem raději odjela na klasický kurz. Naposled jsem byla v Itálii zkraje roku, takže jsem tam zažila nástup epidemie, pak jsem rychle odjela do Česka. Od kamarádů ze severu Itálie jsem věděla, že vir může mít velmi nepříznivý průběh a rychle se šířit, jejich nemocnice nestíhaly, takže už tehdy jsem to brala hodně zodpovědně. Proto mě hodně mrzí, co se teď děje.“

 

Vagnerová_Expozitura

Do povědomí televizních diváků se výrazně zapsala jako policistka Tereza Hodačová v 'nováckém' akčním krimiseriálu na motivy případu Berdychova gangu Expozitura; foto TV Nova

Herečkou za oceánem

Před časem se rozhodla poohlédnoout se navzdory úspěšné domácí kariéře po příležitostech i za oceánem. „Všechno odstartovalo natáčení filmu Hany před sedmi lety, při kterém jsem se poprvé setkala s koučem Jamesem Campem z Londýna a přišlo mi fascinující, že nás učil odlišnému přístupu k herectví, než na jaký jsem byla zvyklá. Bylo to inspirující a já dostala chuť v tom pokračovat. Kamarádka mi doporučila workshop Bernarda Hillera, který působí v Los Angeles, a já se rozhodla to zkusit. Když už jsem tam byla poněkolikáté, přihlásila jsem se na kurz v legendárním The Groundlings Theater 8c School. To je škola, která se věnuje improvizaci, což je sama o sobě nesmírně těžká disciplína, a když ji navíc děláte v angličtině, byly momenty, kdy jsem sama sobě nadávala, do čeho že jsem se to pustila,“ připustila. A jak se vlastně dá získat role v zahraničních filmech? „Zalíbilo se mi tam natolik, že jsem se rozhodla vracet pravidelně. Musela jsem si opatřit pracovní víza, a abych je získala, potřebovala jsem i někoho, kdo mě zastupuje. Mám štěstí, že jsem narazila na fantastickou agentku,“ prozradila.

 

Vagnerová_Schneiderová_Hany

S Jitkou Schneiderovou v hořké komedii Hany, která odstartovala její cestu k zahraničním rolím; foto Barletta

Krušný start se vyplatil

Začátky prý byly opravdu těžké. „Nikoho jsem tam neznala, kromě jedné Češky, a v té době jsem ani pořádně neuměla anglicky. Ale tehdy jsem nutně potřebovala změnu. Od konce DAMU jsem nonstop pracovala a měla jsem pocit, že se pohybuji ve stále stejném kruhu. Potřebovala jsem se na život i sama na sebe podívat z jiného úhlu a také zjistit, jestli tohle všechno vůbec zvládnu.“ A americké prostředí ji šokovalo. „Byl to pořádný šok, protože ta kultura je úplně jiná. Zjistila jsem, že jsem všechno vnímala přes pražský filtr, že svět je velmi rozmanitý, a já o tom nevěděla vůbec nic! Už jen to, že se v jedné třídě sejde čtyřicet lidí z různých koutů světa, z odlišných kultur, a máte najednou spolupracovat, je neskutečný zážitek. Dělali jsme hodně emotivní cvičení, na což jsem vůbec nebyla zvyklá,“ prozradila s tím, že jí pobyt ve Spojených státech přinesl spoustu nového. „Byla jsem zvyklá mít plný diář a najednou jsem měla fůru volna. Bylo to to nejlepší, co se mi mohlo stát, najednou jsem nechala věci plynout, potkávala nové lidi, zkoušela nové věci. Předtím jsem vlastně vždycky šla z práce do práce a ani jsem nevěděla, co s volným časem dělat. V L.A. jsem měla úpině jiný rytmus. Tam jsem byla ráda, že mám, kromě hereckých hodin, třeba jednou za týden schůzku.“

 

Přání Ježíškovi:

Z natáčení nové vánoční romantické komedie, o níž autoři říkají, že to bude taková česká Láska nebeská

Střední cesta je opravdu zlatá

Americká zkušenost jí v mnohém pomohla. „Spíš mě to naučilo se sama za sebe postavit. Za to všechno, co mám za sebou. A nestydět se nahlas říct, když se mi něco povedlo. Američané možná mají ve zvyku přehánět a lidé, kteří natočili dva amatérské krátké filmy, vám budou vyprávět, jak jsou úspěšní, ale na druhou stranu Češi zase mají ve zvyku se shazovat. Říct, že se vám něco povedlo a že jste něco dokázali, často lidé berou jako aroganci a nevychovanost. A ani jedno není dobře. Takže ideální je zlatá střední cesta,“ přiznala.

 

+

Hana Vagnerová je prostě dříč. Navzdory extrémně těžké situaci spolupracuje se zahraničními produkcemi, hraje jako o život, a to i u nás i v zahraničí. Nestýská si a prostě maká.

Ne každý tyto podmínky zvládne. O sympatické herečce se ví, sama koneckonců sama zveřejnila, že bojovala s anorexií, jde ale o boj po celý život. Je sympatické, že si v Americe povolila lenošení. U nás jde ale letos jdo kin hned několik filmů, v nichž hraje. Popřejme jí tedy, ať vše zvládne.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace