Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak málem pohřbít natáčení aneb Když se ke koronaviru přidá korupční kauza. Přečetli jsme

28.11.2020
Jak málem pohřbít natáčení aneb Když se ke koronaviru přidá korupční kauza. Přečetli jsme

Autor: Bioscop

Popisek: Jakub Štáfek jako Lavi v celovečerním filmu Vyšehrad

VIDEO Nedávno dotočil film Vyšehrad, ve kterém nejenom hraje průšvihářského fotbalistu Julia Lavického, přezdívaného Lavi, ale zároveň ho režíruje i produkuje. V rozhovoru pro MF Dnes ale Jakub Štáfek přiznal, že na to nebyl sám.

„Abych ale nepůsobil jako nejhustší frajer na světě, musím upřesnit, že jsem na to všechno nebyl sám. Spolurežisérem Vyšehradu byl Martin Kopp, můj kamarád. A i o producentství jsem se rozdělil – se Ctiborem Poubou a Janem Kalistou. Neříkám, že bylo vždycky jednoduché udržet se v roli fotbalového dementa a přepínat. Výhodou ale bylo, že když se sešlo víc protichůdných požadavků z různých stran, uplatnil jsem se mezi těmi profesemi jako spojovák, a vždycky se pak našla cestička ke kompromisu,“ vysvětlil s tím, že natáčení filmu v době covidu není jen tak. „Kromě roušek je novinkou, že na plac mají přístup jen osoby s povolením a každému se měří teplota. Když se někomu ze štábu udělá špatně, musíte ho z placu dostat co nejdřív, řeší se to z hodiny na hodinu, operativně.“ Vše pochopitelně ještě navíc komplikuje karanténa. „Párkrát se mi to stalo, ani nám se nevyhnula karanténa – jinak bychom skončili natáčení o čtyři týdny dřív. Kvůli nemocnému herci jsme řešili ze dne na den záskok, zachránil nás konkrétně Míra Hanuš. Neustále jsem si tahal v hlavě několik krizových variant, ale na tu nejčernější verzi ve finále naštěstí nedošlo,“ připustil.

 

Vyšehrad - seriál:

Nejlepší hlášky Julia Lavického

Zatčení Berbra jim nehraje do karet

Do natáčení zasáhla také kauza zatčení fotbalového funkcionáře Romana Berbra. „Nevěděli jsme, jak se ta kauza bude vyvíjet dál. Nebyli jsme schopni zanalyzovat, jestli nám to hraje do karet, nebo ne. Veškeré scény, odehrávající se v prostředí fotbalové asociace, jsme měli už natočené,“ prozradil Jakub. Rozhodně ale nechtěl, aby si někdo myslel, že se strefoval do člověka, který se z vazby nemůže bránit. „Řekl jsem, že musíme s tím natočeným materiálem ven, jinak si všichni budou myslet, že na základě té kauzy jsme narychlo přepisovali scénář. Chtěli jsme zveřejněním dokázat, že scénář máme napsaný už dva roky, a zároveň vypustit něco, co lidi aktuálně pobaví.“ Kauza, v níž je dvacet lidí obviněno z trestných činů zpronevěry, podplácení a přijetí úplatku, jim radost rozhodně nepřinesla. „V legraci jsme si ve štábu říkali, že si náš scénář musel přečíst někdo z oddělení pro boj s organizovaným zločinem. To je ta úsměvná stránka věci. Reálně by ale z mého osobního pohledu bylo pro náš film lepší, kdyby se celá ta kauza nestala.“

Vyšehrad
oficiální trailer:

Film volně navazuje na stejnojmenný internetový fotbalový seriál. Kromě Jakuba Štáfka si v něm zahrají například Jakub Prachař, Ondřej Pavelka, Jiří Ployhar, Šárka Vaculíková, Veronika Kubařová, David Novotný, Jaroslav Plesl, Ivana Chýlková, David Prachař, Věra Hlaváčková či Miroslav Hanuš. Uvidíme v něm ale také spoustu známých fotbalistů a dalších vrcholových sportovců a osobností, jako je Tomáš Rosický, Patrik Berger, Jan Koller, Vladimír Šmicer, Roman Bednář, Václav Kadlec, Ondřej Pavelec, nebo například sportovní komentátor Jaromír Bosák.

Trochu se hledal

Před nedávnem se Jakub dostal k zápasení MMA. „Nemám na to teď vůbec čas. Nicméně myslím, že moje chvíle ještě přijde. Nebyl to ojedinělý výstřelek. Celá ta filozofie bojových sportů mě hrozně baví, hodně jsem se v tom našel.“ Přesto přiznal, že se po dotočení seriálu Vyšehrad nacházel v právě dobré kondici. „Párty život, do toho rozchod, celková rozpolcenost, trochu jsem se hledal. Abych ze sebe vybil frustraci a přišel na jiné myšlenky, začal jsem boxovat. A jak to tak bývá, začnete tréninkem, ale ten vám postupem času nestačí, chcete si změřit síly. Nejspíš to pramení i z toho, že jsem soutěživý typ. Řekl jsem si: pojď si zkusit dát zápas.“

 

Vyšehrad:

Miroslav Hanuš jako dnes již bývalý místopředseda
Fotbalové asociace České republiky Roman Berbr

Obdobíčko nafoukanosti

Původně pěkně divoký herec se prý v poslední době konečně uklidnil. „Aniž bych chtěl, aby to znělo nějak sebevědomě, tak největší progres přišel v posledních dvou letech. Sešlo se tam víc věcí: našel jsem partnerku, vedle které jsem se celkově zklidnil. Ty dva poslední roky jsem si sebereflexivně uvědomil spousty chyb, které jsem kdysi nadělal, kdy jsem se k někomu například nezachoval fér. Zároveň jsem poznal nové lidi, kolegy, kteří mi otevřeli jiné obzory,“ prohlásil a dodal: „Obdobíčko jisté nafoukanosti tam ale bylo, samozřejmě že sláva vás nějak poznamená, a pak nastanou momenty euforie, kdy si mylně myslíte, že vám patří svět. A říkáte svým blízkým i věci, které nejsou pravda, například. Do nějakého věku by se to snad dalo brát jako období hájení. Když se ale přiblíží milník, jakým je třicítka, už je asi namístě začít se chovat jinak, zodpovědněji.“

 

+

Jakub Štáfek býval pěkný bouřlivák. Pokud říká, že ho jeho partnerka zkrotila a místo propařených nocí boxuje a trénuje, je to skoro zázrak.

Natáčení komedie asi není v současné době žádná legrace. Testování, měření teploty, omezený přístup na natáčení, to vše může hodně komplikovat život.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace