Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Máma za sebou pálila mosty bez ohledu na to, kolik lidí udělá nešťastnými, říká Tereza Brodská. Něco málo o vztahu Brejchová – Brodská – Brodský. VIP skandály a aférky

17.11.2020
Máma za sebou pálila mosty bez ohledu na to, kolik lidí udělá nešťastnými, říká Tereza Brodská. Něco málo o vztahu Brejchová – Brodská – Brodský. VIP skandály a aférky

Foto: FTV Prima

Popisek: Tereza Brodská v seriálu Slunečná

FOTO, VIDEO Tereza Brodská našla skutečný poklad. Při natáčení seriálu Slunečná si jedna z jejích kolegyň Kristýna Kociánová všimla, že na jejím kostýmu je uvedeno jméno Terezčiny maminky Jany Brejchové. Ta o své mamince dnes mluví zcela bez zášti, ačkoliv očividně byl jejich vztah všechno jiné než jednoduchý.

Ve Slunečné právě nyní točí karneval, šlo tedy o kostým vědmy: „Kristýnka za mnou přišla na place a řekla mi, že má na sobě kostým po mé mamince. Nechápala jsem to, a až když jsem viděla cedulku se jménem, pochopila jsem. Bylo to milé a jsem ráda, že ho měla na sobě právě Kristýna, protože ji mám moc ráda. Je to milá a příjemná holka. Musím říct, že nám to zpříjemnilo den,“ usmívá se Tereza, která zkoušela přijít na to, z jakého filmu nebo pohádky to může být.

 

V kostymérně, když Kristýna Kociánová coby seriálová Erika vklouzávala do kostýmu vědmy, všimla si, že plášť už jednu majitelku měl. „Jen náhodou jsem se podívala na štítek, který byl na kostýmu, a tam bylo napsáno ´Brejchová´. Bylo mi ctí a o tu radost jsem se šla podělit s Terezou Brodskou,“ prozrazuje herečka

„Dumaly jsme, kde v tom asi mohla hrát, ale na nic jsme nepřišly. Popravdě, u maminky je složité na to přijít, protože ta má za sebou tolik televizních a filmových rolí, že jsem vůbec netušila. Těžko se tak dobrat výsledku,“ přemýšlí dnes Brodská.

 

„Ten kluk jsem, prosím, já," upozorňuje na svém Instagramu Tereza Brodská s tím, že fotka vznikla samozřejmě na chalupě ve Slunečné

Mimochodem roli v seriálu vzala právě kvůli tomu, že ve skutečné Slunečné měla chalupu její rodina, a právě zde bohužel spáchal její tatínek Vlastimil Brodský sebevraždu.

 

Tahle fotka pochází též z jejího Instagramu a zachycuje šťastné rodiče, Janu Brejchovou a Vlastimila Brodského, s malou Terezkou

Od šesti týdnů u mámy Blanky

Tereza Brodská opravdu nemůže říci, že by měla nějak snadný život. Byl totiž významně ovlivněný tím, že její rodiče byly velké hvězdy. Jana Brejchová byla v roce 1968, kdy se Tereza narodila, naší největší filmovou star. Kariéru přerušit nechtěla, a tak dala svou dceru na výchovu ke své nejstarší sestře Blance, kde Terezka žila až do šesti let.

 

Tento archivní snímek je pro změnu z Instagramu Jany Brejchové. Jsou na něm dvě největší krásky českého filmu, Jana Brejchová a Olga Schoberová, na MFF Karlovy Vary 1978. Brejchová je pokládaná za nejslavnější ikonu českého filmu či dokonce největší filmovou hvězdu v dějinách české kinematografie. Za celou svoji kariéru, která trvala bezmála šedesát let, účinkovala ve více než sto celovečerních a televizních filmech. Jana Brejchová byla opravdová hvězda, až se chce říci, že takové se dnes již nerodí. Anebo je to dobou?

Blanku považovala tedy logicky za svou maminku: „Říká se, že citové pouto si děti vytvářejí do nějakých pěti šesti let. A to jsem byla u mámy Blanky a táty Ládi. Starali se o mě od mých šesti týdnů. Když mi bylo šest let, přestěhovala jsem se k mamince a tatínkovi. Ve třinácti jsem se pak s mámou stěhovala k panu Hanzlíkovi, naši se rozvedli. Nechtěla bych žít podobný život jako maminka, která byla schopná pálit mosty bez ohledu na to, kolik lidí udělá nešťastnými,“ okomentovala to před časem. V šesti letech si ji vzali manželé zpátky, bohužel to učinili tak tvrdě, že se už neměla stýkat s ´mámou Blankou´ a její rodinou. Tereza to pochopitelně nesla velmi těžce.

 

„Tak se dnes přehrabuju ve fotkách... moje druhá máma Blanka,“ píše na svém Instagramu Tereza 

Kvůli Hanzlíkovi odešla z domova

Další ostrý střih učinila Jana Brejchová po pár letech. Od Vlastimila Brodského se totiž odstěhovala k Jaromírovi Hanzlíkovi a Tereze prý nastaly velmi krušné časy. Hanzlíkovi říkala tehdy ´macech´, což svědčí samo o sobě: „Třeba si mě vzal na pohovor a řekl: Terezo, takhle to dál nejde, tady mi vyplníš jeden papír. A tam stálo: Já Tereza Brodská, slibuji, že ode dneška budu zhasínat v koupelně, i když ji opustím jen na tři minuty. A podepsat. A za měsíc zase jiný lejstro…,“ svěřila se.

 

Matka s dcerou, krásný snímek z Instagramu Jany Brejchové

Snadný vztah neměla ani s tatínkem: „Kolikrát jsme byli s bráchou Markem u tatínka na návštěvě, strávili jsme tam krásné odpoledne, nádherný večer. Krásně jsme se rozloučili. Mysleli jsme, jak je všechno zalité sluncem v našich vztazích s tatínkem. Za tři dny si voláme a Marek mně říká: „Hele, ségra, taky ti přišel dvacetistránkový dopis?“ A já říkám: „No jo, taky mně přišel.“ A pak jsme si říkali, co všechno nám píše. Že bychom měli být pokorní, pokorní v profesi, víc si vážit věcí, že jsme ve své pubertě nesnesitelní…“

 

Tereza Brodská dnes, foto Instagram

V 17 letech od matky a jejího partnera odešla, tehdy už studovala konzervatoř. S neradostným dětstvím je dnes smířená: „Beru to tak, že co člověka nezabije, to ho posílí. Všechno, co mi připravila, mě opravdu posílilo. I to, že jsem se už v sedmnácti odstěhovala z domova, protože tam pro mě nebylo možné fungovat.“ Její vyjádření je o to obdivuhodnější, protože se ví, že jí maminka příliš hereckého sebevědomí nedodávala, právě naopak. 

Maminku při hraní rozplakala

Tereza začala poměrně brzo hrát, přitom ji prý rodiče od hraní odrazovali. Příležitostí dostala opravdu hodně, v televizi, i ve filmu. Za Dvojroli dostala Zlatého lva, dalšího za vedlejší roli v Má je pomsta. Zahrála si i s maminkou, ve filmu Citlivá místa se řeší právě problematický vztah matky a dcery: „Už jsme v té době bydlely s matkou u Hanzlíka. A některé věci jsem si vyřešila právě během toho filmu. Několikrát jsem maminku i rozplakala při ostré klapce. A docela se ten film, myslím si, podařil,“ vzpomínala a dodala: „Dál jsem ale už s maminkou hrát nechtěla. Byla velmi pečovatelská. Ptala se mě během natáčení, jestli mám teplé ponožky a podobně. A mně byly ponožky jedno, chtěla jsem se soustředit na roli.“

 

Snímek z filmu Citlivá místa z roku 1987

 

Z filmu Vlastně se nic nestalo o rok později... Jana Brejchová oslavila letos osmdesátiny, bohužel v LDN v pražském Motole, protože je již dlouho vážně nemocná. Na lůžku v pražském Motole skončila již v říjnu 2013 poté, co upadla ve svém bytě ve Vršovicích, kde ji nalezla její dcera. Tereza za svou maminkou pravidelně chodí. Prozradila také, co jí udělá největší radost, čokoláda

Tereza se evidentně z chyb svých rodičů poučila, prvně se vdávala v jednadvaceti za Katalánce Jordiho Niubóa, po čtyřech letech se rozvedla, dnes ale tvrdí, že spolu mají skvělý vztah. S dalším manželem, fotografem Herbertem Slavíkem, žije dodnes, mají velmi pevný vztah a jejich syn Samuel již vyletěl z rodného hnízda. 

 

V seriálu TV Nova Dokonalý svět. Je očividné, že Tereza zdědila skvělé geny a stárnutí se jí prakticky netýká  

Káží pivo, pijí pivo, jen Fanánek střik

Věřili byste tomu, že skupina Tři sestry oslaví už 35. narozeniny? Koncertovat nemohou, a tak si nadělili trojalbum Platinum Maxxxximum, na kterém fanoušci najdou 80 největších hitů a 3 novinky. 

 

Tři sestry, foto František Ortmann 

„35 let existence čehokoliv v měřítku lidských životů je úctyhodných. Jedná-li se o hudební skupinu, která káže pivo a pije pivo, je těch 35 let zázrak,“ hodnotí zpěvák a výhradní textař skupiny Lou Fanánek Hagen. Na albu se nachází také cover verze skladby od Mods, Skins, Punks od skupiny The Professionals: „V posledním roce poslouchám po večerech u střiku kapely, které nás ovlivňovaly v osmdesátých letech. The Professionals jsou parta, ve které hrají dva ex-Sex Pistols, a ta píseň se mi dlouho líbí. Je o radosti z atmosféry živého hraní a lidského kontaktu, o té síle, která nás v sobotu večer táhne na koncert,“ říká Fanánek, vlastím jménem inženýr František Moravec. K novinkové úderné punkovici Ať seš punk! natočil režisér Petr Orozovič klip, v němž hrají a sbory zpívají kamarádi Tří sester z kapel Alkehol, Doctor P.P., E!E, Pirates of the Pubs, MZH, Lety Mimo.

 

Martina Sáblíková rozdávala obědy

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně zabodovala v anketě v akci Škoda auto pomáhá a díky tomu získala 375 tříchodových obědových menu, a to na ortopedickou kliniku a covidová pracoviště. Obědy předávala rychlobruslařka Martina Sáblíková: „Chtěla bych vám poděkovat za všechny lidi, nejen sportovce, v celé České republice, strašně si vážíme toho, co pro nás teď děláte. Sama jsem se setkala s lidmi, kteří bohužel do střetu s covidem přišli, takže opravdu moc oceňuji to, jak se o nás staráte, děláte vše proto, abyste nám to usnadnili a pomohli. A tahle podpora je to nejmenší, co můžeme udělat my pro vás.“                                                                                                                         

 

Martina Sáblíková je hodná holka

Barťák je v nemocnici

O víkendu se rozběhlo natáčení nové romantické komedie Přání Ježíškovi a hned první den se musela řešit zásadní otázka – přeobsazení jedné z hlavních postav. Díky náhlé zdravotní indispozici si tak ve filmu roli Kristiána zahraje místo Jiřího Bartošky Jaroslav Dušek. „Jiří Bartoška se musel v nemocnici v Brně podrobit operaci slepého střeva, která proběhla bez komplikací. V současné době je v rekonvalescenci, ale my jsme museli operativně hledat řešení vzniklé situace,“ vysvětlil producent filmu Adam Dvořák, co poznamenalo první natáčecí den. „Postava Kristiana, kterou měl Jiří Bartoška ztvárnit, hraje s Evou Holubovou, a tak jsme probírali obsazení i s ní. A ji napadl Jaroslav Dušek. I když má každý z těchto herců jiný druh projevu, přišlo nám, že je to pěkná výzva,“ dodal Dvořák s tím, že celý štáb přeje Jiřímu brzké uzdravení. Kromě Evy Holubové a Jaroslava Duška se ve filmu objeví například i Richard Krajčo, Jiří Langmajer, Elizaveta Maximová, Anna Polívková, Petr Vaněk, Matěj Hádek, Táňa Pauhofová, Hana Vagnerová, Veronika Kubařová či Jiří Burian aka Kapitán Demo. Před kameru se vrací i dětská herečka Valentýna Bečková, která zazářila ve filmu Příliš osobní známost, či Veronika Marková známá ze snímku Bourák.

 

Jaroslav Dušek, foto Bioscop

Česká variace na oblíbené vánoční dojímavé a komediální příběhy necílí jen na ženy. Pětice mužů a žen v tomto filmu zjistí, že život sice umí nadělovat tvrdé lekce, ale před Vánocemi ani láskou není šance uniknout… „Přání Ježíškovi přináší spletenec několika příběhů, které se mohou stát kdykoliv a komukoliv z nás,“ dodal producent Adam Dvořák. Snímek se odehrává na Štědrý den a režíruje ho slovenská režisérka Marta Ferencová. Film se natáčí v Brně a v Praze a vzniká v produkci společnosti MOVIE Adama Dvořáka (Gangster Ka, Lidice, Bobule). Novinku bude do kin na podzim příštího roku distribuovat společnost Bioscop.

 

Vložil: Michaela Špačková