Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je 20. března 2021, někdy kolem poledního. Komentář Štěpána Chába

komentář 27.10.2020
Je 20. března 2021, někdy kolem poledního. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Zažíváme poslední dny skutečné české státnosti, užjme si je

Píše se rok 2021, 20 března. Karanténou utahaný občan s pohasínající jiskrou v oku otevírá změť mediálních výstupů posledních dnů. První stránky plní premiér Babiš, který vyrazil na státní návštěvu do Šluknova, kde se jal přemlouvat místního pediatra, aby vzal kšeft ministra zdravotnictví České republiky. Pediatr vzdoruje podporován samostatnou a v OSN neuznanou republikou Velký špatný, která se rozkládá od Rumburka až po Dolní Poustevnu.

Exilová vláda vedená Petrem Fialou domlouvá v Německu s kancléřkou Merkelovou anexi bývalé České republiky a žádá o zavedení pořádku. Exilová vláda, protentokrát vedená Ivanem Bartošem, ve Vídni připravuje letákovou akci, při které bude na území bývalé České republiky z bombardérů rakouské armády distribuován návod, jak vyrobit Molotovův koktejl. Ministr životního prostředí Brabec oznamuje, že na Bečvě došlo k posunu ve vyšetřování otravy kyanidem a že vedle policie a inspekce životního prostředí už je vyšetřováním otrávený úplně každý.

Hamáček si to hodí sám

Ministryně Schillerová už pozbyla jakoukoliv soudnost a předčila ve státním dluhu i USA. Blížíme se pomalu k překonání japonského dluhu. Nakupujeme letadlové lodě a motory do raketoplánů. Státní kasa se plní už jen vybíráním pokut za vycházení z domu, protože zákaz vycházet platí na 23,5 hodiny denně. V zemi začíná fungovat výměnný obchod. Kvete prostituce. Lovochemie, kterou má v držení nadstátní podnik Agrofert, dostala podesáté dotaci na nové kotle. Ty staví ze zlata. Sice se po zatopení v nich samotné kotle roztaví, ale zase to pěkně vypadá na fotkách. Ministr vnitra Hamáček má pro jistotu už pátým měsícem koronavirus a snaží se tím vyvolat lítost před předpokládanými sněmovními volbami. Třeba mu to tam díky tomu někdo hodí. A když nehodí, tak co, tak si to hodí sám. Nikým nevedené ministerstvo zdravotnictví hlásí k dnešnímu dni 15 milionů aktivních nákaz a na statistických údajích ukazuje, že trasování funguje báječně. Aplikace eRouška zkolabovala už při 12 milionech nakažených a teď už jen sleduje pohyb obyvatel. Zato bedlivě.

Nehty si klidně kousejte

Zdivočelí lékaři přijímají na ošetření jen ty, kteří sportují, nekouří, zdravě se stravují a vůbec jsou po zdravotní stránce bez potíží. Došlo jim, že s těmi je mnohem méně práce, než s těmi ostatními. Pro ty jsou připravené mrazící boxy vedle nemocnic, kde ordinuje už jen zubatá a pohřební služba. Jaroslav Flegr se svými stoupenci a kocourem Micíkem obsadil celou dráhu metra v Praze a odmítá tam kohokoliv pustit. O to samé se pokusil v Brně Rastislav Maďar, ale žádnou podzemní dráhu nenašel, obsadil alespoň projíždějící šalinu, řka, že i nadzemní dráha se počítá. Teď z ní pěstičkou hrozí kolemjdoucím. V Ústí nad Labem kvete kanibalismus, proti čemuž se ozývají u odborů pracovníci pohřebních služeb vyjádřením: „Prosím, nehty si klidně kousejte, ale dál nepokračujte.“

Vaření před vařením vyvaří vir

Na internetech žije divokým životem tvrzení, že v humanitární pomoci, která k nám stále ještě, ale už s velmi malým nadšením, směruje, jsou základní potraviny nakažené virem a že je nutné je před uvařením minimálně dvě hodiny vařit, tím by se měl vir zahubit. I když, ruku do ohně by za to nikdo nedal. Někteří rýži či brambory vaří ve vroucí vodě a šungitu i 24 hodin, než je dají vařit. Bývalou republikou putují zdivočelé tlupy následovníků plukovníka Prymuly a násilně očkují kohokoliv, koho potkají, při očkování pak drží oběti motivační přednášku o mytí rukou. Mimo pozornost médií pak zůstalo, že je dnes Mezinárodní den štěstí. Jaká smůla.

Zvídavý čtenář zavře informační dálnici a odchází nakrmit svým sousedem krokodýly, které si pořídil na ochranu vlastní tvrze. Však, zítra bude na zábavu také den.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb