Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sportu odzvonilo, tak šup s ní na obrazovku. Nová sexy hvězda, nebo koktající průšvih a la Šebrle? Přečetli jsme

25.10.2020
Sportu odzvonilo, tak šup s ní na obrazovku. Nová sexy hvězda, nebo koktající průšvih a la Šebrle? Přečetli jsme

Foto: FTV Prima (stejně jako ostatní snímky v článku, není-li uveden jiný zdroj)

Popisek: Gabriela Koukalová je další 'novickou' na televizní obrazovce. S moderováním totiž nemá vůbec žádné zkušenosti.

Naše bývalá reprezentantka v biatlonu Gabriela Koukalová ukončila před časem sportovní kariéru a nyní začíná v showbyznysu coby moderátorka pořadu o celebritách. V rozhovoru pro MF Dnes se svěřila, že vydat knihu zpovědí Jiná Gabriela Koukalová nebyl z hlediska obchodu právě dobrý tah.

V knize se totiž svěřuje s mnoha skutečnostmi ze svého života, včetně intimností. „Pořád si stojím za tím, že člověk by měl říkat pravdu, i když je krutá. Pro mě je důležité, že teď mám čistý stůl. Věci, které mě trápily, jsem řekla. Přišly mi stovky, možná tisíce mailů, ve kterých mi lidi děkovali za otevřenost a za to, že jsem jim skrze svůj příběh pomohla. Takže mi to celé, co jsem udělala, dává smysl. S odstupem času možná stále větší. A čím dál je to za mnou, tím jsem pyšnější na to, že jsem se nebála,“ říká. Odmítá ale, že by šlo o spekulaci. „Bylo ohromně těžké o tom všem promluvit. Opravdu si myslíte, že člověk jako já by na sebe potřeboval upozornit v době největší slávy způsobem, který by každému zničil mediální obraz? Připravil se dobrovolně o práci a spolupráce snů? Věřila jsem a pořád věřím, že má smysl mluvit o těchto problémech, protože jimi trpí hodně lidí. Někteří nevědí, jak s tím bojovat. Stydí se někomu svěřit nebo nevědí, jak to řešit. S odstupem si říkám, že až nechápu, že jsem měla takovou odvahu promluvit o všem, za co jsem se styděla.“

 

Koukalová StarDance

Ve velké televizní show se objevila poprvé právě před rokem. V desáté řadě populární soutěže České televize StarDance ...když hvězdy tančí se probojovala s profesionálním tanečníkem Martinem Prágrem až do osmého kola; foto ČT

Její život řídili jiní

Naposledy závodila na jaře 2017, konec sportovní kariéry oficiálně oznámila loni v květnu. A její život se zcela zásadně proměnil. „Můj sportovní život spočíval v tom, že se o mě hodně starali druzí. Myslím, že u většiny sportovců na vrcholové úrovni je to celkem často normální. Byl to vlastně poměrně jednoduchý život, pochopitelně až na ten extrémní tlak, který člověk musí zvládat, a obrovskou fyzickou zátěž. Šestadvacet let mi někdo říkal, v kolik přesně mám někde být, co tam budu dělat, co bych měla a neměla dělat ve všech aspektech života. Čas na rodinu jsem měla jenom tehdy, když to někdo určil. Na přátele, koníčky a zájmy čas většinou moc nebyl. Všechno se točilo kolem toho, jak nejlépe závodit a jak nejlépe regenerovat. Ve sportovním prostředí to chodí jinak než v běžném životě, který žiju teď,“ konstatovala s tím, že přechod mezi ‘normální‘ smrtelníky nebyl právě jednoduchý. „Pro toho, kdo byl zvyklý jenom na sportovní kariéru, opravdu nejsou první kroky v takovém prostředí snadné. Najednou se o vás nikdo nestará, nikdo vám nepomáhá, nemáte práci, neumíte nic jiného než sportovat. Nevíte, co máte dělat, a často ani co chcete dělat po kariéře,“ přiblížila své pocity.

 

Koukalová Sestřičky

První větší hereckou zkušenost jí nabídl seriál Sestřičky Modrý kód, v němž si zahrála sebe. Koneckonců její životní příběh se stal inspirací pro postavu mladé biatlonistky Andy, kterou hraje patnáctiletá Amélie Pokorná.

Najednou ji nikdo nechtěl

Sportovní kariéru skončila náhle, už delší dobu ale snila, že bude dělat něco úplně jiného. „Chápu ty, kteří v takové situaci nemají ambice život změnit a stávají se trenéry nebo zůstávají ve sportovním prostředí v různých pracovních pozicích. Zůstanou pod stejnou pokličkou. Já jsem ale chtěla dělat úplně jiné věci. Vlastně jsem o tom celou tu dobu ve vrcholovém sportu snila. Poslední roky kariéry jsem si představovala, jak to skončí a já udělám velkou změnu,“ přiznala. Přechod nebyl snadný, musela se potýkat s odlivem partnerů. „Když už byly nějaké smlouvy delší dobu rozjeté, přišly mi maily, že končí. Třeba spolupráci, dojednanou na tři roky, skrečovali za rok. Když bylo něco rozjednané, od jednání ustoupili. Prostě se mnou najednou nikdo nechtěl mít nic společného. Trvalo skoro tři roky, než se tohle zase začalo nějakým způsobem měnit,“ postěžovala si.

 

Koukalová Showtime

Její nástup na obrazovku prozradila oficiálně v Showtime 19. října Laďka Něrgešová a slovo samozřejmě dostala i Gábina. Třetí do party, krásná a elegantní Iva Kubelková, poprvé provedla diváky aktuálním děním ve světě showbyznysu v pondělí 5. října.

Rozvod jako prohra

Už 1. listopadu by se měla Gábina poprvé objevit na obrazovce TV Prima jako posila moderátorského týmu lifestylového pořadu Showtime. „Kritika mě už nerozhodí. Tak ať se každý, kdo bude kritizovat, zkusí postavit před kameru. Vždyť je to výzva, zkušenost, která se může hodit. Proč si nezkusit naučit se vystupovat na veřejnosti, správně mluvit? To je přece normální, že si to člověk chce zkusit, ne?“ položila řečnickou otázku sama sobě. Ještě nedávno se ale i v tomto pořadu hodně hovořilo i o ní, především v souvislosti  s jejím velmi brzkým rozvodem s badmintonistou Petrem Koukalem. „Je to nepříjemná zkušenost. Nemyslím samotný rozvod u soudu, tam za nás šli právníci. Ale celkově je to do jisté míry prohra. A já nejsem zvyklá prohrávat. Přistupuju k životu, že všechno uválčím a zvládnu. No, to se nepovedlo a to je samozřejmě smutné,“ přiznala.

 

+

Gábina konečně začíná novou kapitolu svého života, ke které asi směřovala už před delší dobou. To, že má ráda zpěv, se všeobecně vědělo, stejně jako skutečnost, že ji svět celebrit láká, i když své účinkování v něm příliš nemiluje.

Rozvod s Petrem Koukalem bohužel nebyl žádným překvapením, její bývalý manžel nemá, co se děvčat týká, vůbec dobrou pověst. Gábina je ale nezlomná optimistka, protože tvrdí: „Komunikujeme spolu nejen my dva s Petrem, ale taky naše rodiny, které mají mezi sebou dobré vztahy. Je jednoduché něco odsoudit, ale já se chci dívat na to hezké, co jsme spolu zažili.“

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace