Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je to lockdown, jenom mu tak nebudeme říkat. Flegrova Micíka by z nás trefilo. Komentář Štěpána Chába

komentář 22.10.2020
Je to lockdown, jenom mu tak nebudeme říkat. Flegrova Micíka by z nás trefilo. Komentář Štěpána Chába

Foto: ČT / repro

Popisek: Superministr a Superbabiš: TK vlády, na níž se dlouho čekalo

Jako celý národ, ba co dím, jako celé universum, jsem včera od 10 hodin dopoledne čekal na tiskovou konferenci vlády. Přijde totální uzamčení společnosti? Nebo přijdou další zpřísňující opatření, kdy si budeme muset k rukám umývat i nohy? Otázky se rojily a na obrazovce stálo ČEKÁME NA ZAHÁJENÍ TISKOVÉ KONFERENCE. A těžké minuty nejistoty plynuly. Jan Hamáček, ten s červeným svetrem, leží doma s covidem a pije čaj. Ministr kultury Zaorálek je v karanténě. Stejně tak ministr zemědělství Toman. A minuty plynou.

Mezitím ministryně financí Schillerová vysvětlila na jednání sněmovny nové pojetí kompenzačního bonusu pro OSVČ, při němž jsem na monitor trousil jízlivé poznámky typu – řekni rovnou, že na něj nebude mít nárok nikdo, no tak to řekni. Do úvah mi zabrousil i německý epidemiolog Christian Drosten, který to u sousedů řídí a který začíná Němce tlačit k lockdownu. A to máme 10krát více odhalených nákaz při nepoměrně menším testování. Kdyby byli Němci na naší úrovni promořenosti, nevylezou ani z postele, natož z domu. Pěkně to tu vedeme. Jako praví zbojníci.

Vtípky, Micíku

Od dvanácté hodiny to už čekající přestali zvládat a vypouštěli do éteru nevhodné vtípky. Miloš Čermák ulovil do své sociální sítě kapitálního kapříka: „Prohlášení vlády: Ukázalo se, že koncept Česka jako státu byl příliš ambiciózní. Děkujeme občanům za účast a oznamujeme, že od páteční půlnoci funguje bývalá tzv. Česká republika jako úniková hra. Pravidla budou zveřejněna na webu a twitterovém účtu profesora Prymuly." Prepperské skupiny hlásí dostatečně množství buzol a křesadel. Baterky docházejí. V městských alejích lozí po stromech velké množství nedisciplinovaných spoluobčanů, protože das ganze tschechische Volk je stále stejná simulantská banda, jakou bývala před první republikou.

Vtipem během čekání na tiskovku zahýřil v České televizi i obávaný apokalyptický biolog Jaroslav Flegr. Podle něho jsme si prý nevytvořili takzvanou behaviorální imunitu. Neviděli jsme zaplněné nemocnice, únavou a hrůzou plačící lékaře a mrtvoly poskládané v chladících boxech vedle nemocnic. Podle Flegra jsme si ovšem vybudovali velmi silnou behaviorální imunitu vůči politikům. Nevěříme jim, nevěříme jim a nevěříme jim. Na Slovensku jedou, zdá se, bratrsky s námi. Podle Novinek jedna třetina slovenských učitelů na základních školách věří, že očkování proti covidu je přípravou na čipování lidí. Bezmála polovina učitelů nevěří vládě u informací stran covidu (žabaři, jenom polovina). A čtyřiačtyřicet procent tamních učitelů považuje covid za chřipečku. Flegrova Micíka by na Slovensku trefilo. A jaká jsou čísla u nás? Moc by mě to zajímalo.

 

Je 21. 10. 2020, 12:30, přesně za týden začne párty na Hradě, tiskovka stále nezahájena, ale pod článkem na Novinkách se v anketě dozvídám, že 70 % čtenářů věří tomu, že covid je spiknutí. Někde, a bůh ví kde, ti soudruzi chybu udělat museli. Prostě museli. Ale čím si můžeme být dokonale jistí, je to, že se Ilona Csáková dostane na přední místa hlášení Českých elfů i čučkařů. Jen doufejme, že zpěvačka své příspěvky ke všeobecnému blahu píše přes Linuxy, nikoliv přes Windows, protože to, co ona říká o Billu Gatesovi, to by zasloužilo od samotného Gatese osobní mstu.

Přichází tiskovka

Když tu se rozzářilo slunce všech tiskových konferencí a z úvah mě vytrhl náš premiér, jitřenka našich dní i nocí, přezdívaný též jako ‘debil, který to tu všechno po...‘, a s ním i ministr zdravotnictví, v kuloárech přezdívaný jako ‘sekerák‘ nebo ‘Babišovo obinadlo‘, ale také mnohočetný ministr Karel Havlíček A s nimi přišel ortel. Lockdown, jenom mu tak nebudeme říkat. Situace je vážná, neznevažuji ji. Jen jsem při čekání na tiskovku zaznamenal plynoucí pěnu dní.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace