Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Za všechno může Jirka Mádl. Sexy potvora prozradila, jak si kancelářská myš může konečně splnit sen

10.10.2020
Za všechno může Jirka Mádl. Sexy potvora prozradila, jak si kancelářská myš může konečně splnit sen

Autor: FTV Prima

Popisek: Bára Jánová v Show Jana Krause

Herečka Bára Jánová nyní září v seriálu Slunečná coby ambiciózní Sylva. A ačkoliv je dnes za velkou hvězdu, není to tak dávno, co se živila i jiným způsobem, koneckonců herectví ani nevystudovala. O tom všem hovořila v pořadu Show Jana Krause.

V úspěšném seriálu televize Prima hraje Sylvu Popelkovou, realitní makléřku a majitelku statku, pěknou bezcharakterní mrchu, která se neštítí ničeho. „Já bych řekla, že ona vlastně docela charakter má. Tím, co dělá a jak se projevuje, je až moc charakterní. Není to pozitivní,“ popsala svou postavu Janu Krausovi. Bára Jánová sice navštěvovala základní uměleckou školu, její cesta k herectví ale byla klikatá. Na konzervatoř ji totiž nevzali, a tak se její profesní dráha ubírala zpočátku úplně jiným směrem. „Já jsem toho dělala docela hodně. Například asistentku režie v České televizi, pracovala jsem v evropských projektech, v Centru sociálních služeb, na projektech, které se snažily zapojit lidi bez domova zpátky do pracovního systému. Já jsem tam dělala převážně administrativu,“ vyprávěla Janu Krausovi s tím, že vystudovala střední obchodní školu. „Ještě jsem pracovala v castingové agentuře, tam jsme obsazovali mezinárodní projekty.“

 

Jánová Bára

Seriál Slunečná jí sice konečně přinesl popularitu, s novou image to ale Bára moc nevylepšila. Takhle ji opravdu pozná jenom málokdo; foto FTV Prima

Běh na dlouhou trať

Hrát sice začala už před deseti lety, většinou ale postavy, kterých si pořádně ani nevšimnete. První větší příležitost dostala až v seriálu z roku 2012 Doktoři z Počátků. Pak se objevila v seriálech všech tří televizí, například v Sanitce 2, v Cirkusu Bukowski, v Ordinaci v růžové zahradě 2, Specialistech, Modrém kódu, Labyrintu či Ohnivém kuřeti. Sice se postupně dostávala do povědomí diváků, ta zásadní role ale měla teprve přijít. „Pak mě obsadili do Slunečné.“ Díky tomu sice její popularita stoupla, jednoduché to ale nebylo. „Trochu jsem si toho všimla. Teď si mě všímají víc. Mezitím byla karanténa. Člověk to pozoruje třeba na sociálních sítích. Pak jsem se ostříhala, takže zase inkognito,“ povzdychla si. Do Show Jana Krause už totiž přišla s krátkým mikádem, které jí neuvěřitelně slušelo. V seriálu má ale vlasy polodlouhé a prý nosila dokonce dlouhé blond.

Jánová Doktoři z Počátků

Jako Kamila během natáčení seriálu Doktoři z Počátků; foto TV Nova / Tomáš Martínek

Kolekce pro přírodu

Bára je ekologicky smýšlející člověk, který se zajímá o přírodu a životní prostředí. „Sázím stromy u Znojma. Na základě sázení stromů chystám kolekci mikin a pánských triček, protože část výtěžku z prodeje půjde na sazenice,“ prozradila. Stromy samozřejmě nesází sama, ale s iniciativou, nazvanou Sázím budoucnost. „Pro fanoušky chystáme práci. Není to úplně sranda, proto tam budeme mít instruktory. Budeme sázet větší stromy a na jeden strom bude potřeba pět lidí plus člověk, který bude odborně dohlížet,“ přiblížila iniciativu, ke které se může připojit kdokoliv, a našemu životnímu prostředí tak pomoci.

Jánová Slunečná

Vypočítavá a zákeřná sestra Sylva Popelková v seriálu Slunečná; foto FTV Prima

Dva v jednom

O svém životě, a to nejen o tom pracovním, Bára pravidelně informuje na svém Instagramu, například také o příteli, o pět let mladším Vítězslavu Bečkovi, ze kterého je dodnes celá paf. Spravovat své sociální sítě ji prý velmi baví a za fanoušky se také ráda honí. „Baví mě to, zajímá mě to. Člověk může dělat takové kravinky. Je to trochu deníček a trochu blog,“ prozradila o svém projektu ‘dva v jednom. Aktivit, kterým se věnuje, opravdu není málo. „Myslím, že toho mám naloženo docela dost, tak abych to všechno zvládla!“

 

Bára Jánová pochází z Vlašimi, kde navštěvovala Základní uměleckou školu a chodila do oddílu mažoretek. Právě ty jí prý dodaly odvahu k vystupování před lidmi. Na konzervatoř ji bohužel nepřijali, a tak vystudovala střední obchodní školu. Po maturitě zamířila do Centra sociálních služeb, kde například organizovala workshopy a kulaté stoly.

Pracovala také jako asistentka v České televizi, kde se seznámila s hercem Jiřím Mádlem. Ten ji přemluvil, aby zkusila herectví, takže se přihlásila na herecké workshopy do Spojených států. Hrála v několika seriálech, za všemi stála jedna produkce, takže se prý při natáčení cítí jako doma. Vystupuje ale také v divadle – se spolužáky založila soubor La’My.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace