Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Odstupuji, dělal jsem to srdcem. Nastupuji, budu to dělat žlučí. Komentář Štěpána Chába

komentář 22.09.2020
Odstupuji, dělal jsem to srdcem. Nastupuji, budu to dělat žlučí. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Moc pěkný obrázek

Tak nám do věčných lovišť poslanecké lavice odešel ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Mezi jeho nejbližší spolupracovníky patřil permanentní lynč za stoupající čísla pozitivních covidů ze strany twitterové komunity i opozičních politiků. Téma číslo jedna. Stoupají čísla, mistr nezvládá svou funkci stát s obuškem a hlídat každého jednotlivého nedisciplinovaného občana této republiky. Jako že jich má naše republika odhadem tak 10 milionů.

A byl to dobrý ministr. Vždyť na jaře uzamknul spolu s dalšími pachateli kvůli covidu celou republiku a tím nás, nedisciplinované, odsoudil k tomu, abychom si prošli podzimem. Jen odsunul problém o půl roku. Zemřelé už jsme mohli mít oplakané, takhle si akorát zkazíme Vánoce, protože zahlcovat pohřební služby začneme až teď (ježiš, to je ale cynické… večer si za trest nedám moučníček… ale pozor, mohu být cynický, i přes svůj věk dokonale zapadám do rizikové skupiny a mohu tak v dohledné době obohatit obor pohřebnictví o vlastní mrtvolu… to bude epitaf – utahoval si z nemoci, která jej zabila).

Budoucí ministryně, Lucie Bílá

Včera ráno přijel na inspekci vnoučků můj tchán a začal řešit covid. Z letargie ho totiž vzbudila minutová promluva Lucie Bílé na YouTube, kde řekla, že covid je jen chřipečka. Babišův exToaletní Papír Adam Vojtěch si od ledna letošního roku mohl čelisti ušoupat, za jednu minutu mu všechno zbořila populární zpěvačka, která si nemocí prošla a které národ naslouchá daleko víc, než jemu a jeho odbornému týmu. Holt, úděl politika, jen svod pro vztek nad vlastními promrhanými životy, nic moc jiného.

Nevděčná role

Ale ne, vážně, Adam Vojtěch se jevil jako dobrý ministr zdravotnictví. Vypadal, že se o svůj obor skutečně zajímá, že mu dává vše, co se od ministra očekává. Zdravotnictví nestagnovalo, nevracelo se v čase, ale velmi klidným krokem unaveného hrocha šlo kupředu, vstříc lepší péči o pacienty, což je dobrá vizitka. Je skutečně škoda, že byl Vojtěch vržen, a my s ním, do řešení covidu, který prostě vyřešit nijak významně nejde. Vir tu s námi bude a zůstane. Zavřít se před ním nelze, stejně přijde. Vojtěcha odstřelil covid i proto, že se z něho stala Babišova loutka. Byl to dobrý ministr pro klidné období, ministr, který příjde s konceptem, jak svůj obor posunout dál a také to pomalu prosazovat. Nebyl to 'válečný' ministr a s covidem přešlo řízení zdravotnictví do válečného stavu.

Vojtěch zvládal běžnou agendu ministerstva. Jenže se stal obětí covidu, kdy každé číslo bylo přičítané jeho neschopnosti. Jako kdyby měl ministr zemědělství rezignovat vždy, když přijde sucho a úroda je špatná. A co takhle rezignace Havlíčka? Tomu zase vinou covidu rapidně padají čísla u obchodu a průmyslu a dělat s tím může velmi málo. Ano, jistě, jsou tu nedostatky u neukázněné hygieny, u zpackané Chytré karantény, ale jako celek se práce Adama Vojtěcha jeví dobrá.

Prima, je tu Prymula

Na post ministra se prodrápal Roman Prymula, rouškovač a karanténní rutinér. Vojtěch byl měkký, Prymula rozhodně nebude. Vojtěchovi jeho prohlášení, že dělal svou ministerskou práci srdcem, věřím, a stejně tak uvěřím, že ji Prymula bude dělat žlučí a při pálení žáhy. Žáha bude možná pálit nás, ne jeho. Ale nechť se Prymula ukáže, třeba se pod jeho vedením dočkáme zázraků. Je to 'válečný' ministr jako z udělání. S Vojtěchem na bál, s Prymulou do válečného zákopu. Proč ne. Jen aby nechtěl zamykat společnost.

 

Vložil: Štěpán Cháb