Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Blond domina. To je její častá herecká podoba, v civilu je ale puťka domácí, co po Matonohovi uklízí ponožky. VIP skandály a aférky

08.09.2020
Blond domina. To je její častá herecká podoba, v civilu je ale puťka domácí, co po Matonohovi uklízí ponožky. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook a Instagram (stejně jako ostatní snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Lucie Benešová na mejdanu. Dnes již atypický obrázek, častěji se objevuje na premiérách v kině i s celou rodinou. V jednom rozhovoru prozradila, že nedostudovaná herečka konzervatoře moc do divadla nechodí, zato miluje filmy

FOTO Letošní prvňáčci to kvůli na stotisíckrát prokletému koronaviru vůbec neměli snadné. A hvězdy Slunečné zavzpomínaly, jaké bylo to jejich ´poprvé´ ve škole. Lucie Benešová stejně jako ostatní přidala i fotografii, jak coby dítko školou povinné vypadala - ano, děsně. Stejně jako většina nás ostatních.

Lucie pochází z Prahy, kam také nastoupila do první třídy: „ZŠ Letohradská na Praze 7 a chodila jsem do třídy se sestrou Petra Kordy. Fotka je opravdu z první třídy, kdy mě maminka před nástupem ostříhala podle kastrolu, do té doby jsem měla dlouhé vlasy. Občas jsem domů přinesla poznámky, protože jsem neustále v hodině povídala. Vylepšila jsem si pak reputaci reprezentací v závodech Partizánský samopal. Každý rok jsem běhala ve skupince čtyř žen, a dokonce jsme ten samopal vyhrály za Prahu. Hodně jsme to prožívaly! Jsem na to doteď hrdá a říkám to všem svým dětem. Byly to nervy, něco jako olympiáda. Účastníte se běhu s maskou, střelby ze vzduchovky – mimochodem, dodnes trefím střed. Ještě tam byl orientační běh s kompasem a slaňování v lese. Kdo to dodnes pamatuje, tak ví, že to byla velká dřina. Jsem na sebe pyšná, protože dnes bych nedoběhla ani k prvnímu stanovišti,“ vyprávěla Lucie.

 

Lucka a účes podle kastrólu, foto FTV Prima

Místo konzervatoře technika

Ta se k herectví dostala díky dramatickému kroužku, její rodiče jsou zcela neuměleckého založení. V kroužku prý nakonec jako jediná ze třídy vydržela a bylo jasno, půjde na konzervatoř. Tam ji napoprvé nevzali a Lucie vlastně natruc šla na střední školu technického charakteru, pro kterou vůbec neměla buňky. V učivu totálně plavala, a tak zkusila zkoušky na konzervatoř ještě jednou a   sláva, povedlo se. Lucie prý byla nadšená, chtěla navštěvovat všechny hodiny, její spolužáci, například Tereza Pergnerová, Kateřina Hrachovcová nebo Aleš Háma byli poněkud bohémštějšího založení a často se chodilo do barů.

 

Róza je bývalá prostitutka, která když zestárla, tak se vrátila do rodné vesnice. Rodina jí po návratu nepřijala a odmítli se s ní dělit o zákonné dědictví. Začala tak pracovat jako servírka v hospodě a doufá, že se jednou objeví její princ… Lucie Benešová o své roli v seriálu Slunečná řekla: „Placená společnice, která se rozhodla, že bude dělat dobré skutky a paradoxně si nejvíc rozumí s profesorem Kohoutem, který je pěkný morous.“

Hlavně komedie

Lucie byla známá už z filmu Horká kaše o životě fanoušků metalu v komunistickém Československu, nabídek na natáčení měla spoustu, ale studenti točit nesměli, za to byl vyhazov. Lucie nakonec odešla ze školy po čtyřech letech, chtěla točit a hrát: „Konzervatoř se studuje šest let a já měla zajímavé nabídky, které jsem nechtěla odmítat,“ vysvětlila. Lucie hrála v mnoha seriálech, i v super populárních, jako je Ulice a Ordinace v Růžové zahradě. Výraznou dramatickou figuru zatím neztvárnila, hraje hodně často matky, ještě dříve ale hlavně sexbomby, s nahotou má celkem zkušenosti, třeba ve filmech Nahota na prodej, nebo ve Vekslákovi. V současné době si užívá hlavně komické role, a to i na divadle. Svého času moderovala i pořad TV Nova o bulváru, tuto profesi ale pověsila na hřebík.

 

V seriálu Gympl (na snímku vpravo) ztvárnila přesvědčivě postavu Evy Lenerové, učitelky matematiky a fyziky, navíc zákeřné zástupkyně ředitele, která usiluje o křeslo svého šéfa a doma se chová jak domina. V nováckém nekonečném seriálu Ulice zase hrála rozvedenou a bezdětnou Lucii Wolfovou, která bezohledně odloudila muže své seriálové kamarádce… 

Místo Apollona má Matanohu

Lucie je krásná žena, modelingem si přivydělávala už během studií. Není se tedy co divit, že se do ní zakoukal jiný tehdejší idol, herec Filip Blažek: „Měl zlaté prstýnky na hlavě a vypadal jako Apollón. Točil Nesmrtelnou tetu a byl za hvězdu,“ vzpomínala Lucie. Hodně brzo měli spolu dítě, syna Luciána. Toto netradiční jméno prý získal díky tomu, že po tatínkovi měl příjmení, po mamince tedy jméno. Pár se bohužel celkem brzo rozešel, nicméně na Lucii čekal jiný osudový muž, herec Tomáš Matanoha. Šlo o zásah do černého, dvojice patří k nejstabilnějším hereckým párům.

 

S Tomášem Matonohou

Kromě svých dvou dětí dokonce vychovávají ještě adoptivní dceru Sáru a jejich vztah se zdá bez mráčku: „Už jsem se naučila docela dobře vařit, jsem tolerantní, a nehroutím se třeba, když jsou po celém bytě rozesety ponožky. V tomhle prostě chlapa nepředěláte, několik let jsem se o to samozřejmě pokoušela, ale postupně jsem zjistila, že to není možné. Teď už ty ponožky normálně sbírám.“ 

Mašle se vrací k manželovi, i když vyrazil na striptýz

Moderátorka ve výslužbě Hana Reinders Mašlíková se svěřila, že svého synka bude vozit do školky, která je pěkně daleko a vlastně bude celý den jen taxikařit: „Na školku se Andreas nemůže dočkat. A sama chápu proč. Ta školka je prostě úžasná. Je to školka zaměřená na metody chytrého hraní a rozvoj pohybového aparátu. Navíc to pro něj nebude cizí prostředí, protože tam už jezdil na kroužky. Zná tak jak prostředí školky, tak už i učitelky a bude tam mít i kamarády, co zná,“ ozřejmila Hana, jíž se v šoubizu přezdívá Mašle. Ujet by měla kolem sto kilometrů: „Ano, ta vzdálenost zní děsivě, ale věřím, že to budeme dávat. V Praze máme také své pracovní i osobní aktivity, tak nebudeme jen taxikáři. Zatím tedy věřím, že to zvládneme. Řekneme si za půl roku.“ Jde o velmi zvláštní zprávu, protože jméno školky, jak jsme z podobných PR sdělení zvyklí, neuvádí.

 

Matka roku?

Zajímavá je snad jen informace, že se Hana vrací od rodičů domů. To totiž znamená k manželovi Andrému Reindersovi, od kterého utekla, neb ten prý zašel na striptýz, což Hana s gustem zveřejnila. Zpráva tak celou aféru povyšuje ještě na o něco absurdnější úroveň. Na stranu druhou alespoň víme, že Hana toho na práci zřejmě moc nemá. Jinak by si těžko mohla dovolit jezdit sto kilometrů jen kvůli školce. 

Škatulata na Primě

Na Primě došlo k menšímu zemětřesení. CNN Prima News zeštíhlila své vedení, a tak musely padat hlavy. To se dotklo také moderátorů, Pavel Štrunc, který dřív moderoval hlavní zprávy, se stal šéfredaktorem a šanci dostal Jaroslav Brousil: „„Je to pro mě především velká výzva, už jen z úcty ke značce CNN Prima NEWS. Moderovat v páru a s Veronikou Kubíčkovou pro mě bude premiéra, ale z redakce se dobře známe, lidsky si rozumíme, a tak věřím, že se i rychle sladíme. Nejlepší přípravou je především dobrý přehled o aktuálním dění, pak nás snad nemůže nic zaskočit,“ slibuje.

 

A kde se vzal? Začínal prý v TV Praha, přešel na Seznam, pak na Novu, aby prozatím zakotvil na CNN Prima News 

Michal David mění termíny

Koronavirová krize nekončí a kdy budeme zase žít jako dříve, se neví. Kromě jiného se stále nemohou konat velké koncerty pro tisícové davy. Michal David mění termín koncertů v O2 Aréně už potřetí, původní termín byl v červnu, poté v září, nyní musel stanovit další datum: „Moc mě to mrzí, ale musíme koncerty do třetice přesunout. V současné epidemiologické situaci nelze z bezpečnostních a hygienických důvodů takto velké akce odehrát. Bylo by to komplikované a rizikové i pro mé hudební hosty, a i hlavní hosty – skupinu Village People. Proto jsme se rozhodli koncerty přeložit až na příští rok. A bude to opravdu jak se říká a věřím v to do třetice všeho dobrého – koncerty proběhnou ve dnech 18.6. a 19.6.2021. Vychází to skvěle na pátek a sobotu, takže věřím, že aspoň takto to bude malá „náplast“ pro všechny mé fanoušky, kteří se na koncerty těšili a museli už kvůli tomu několikrát měnit své plány v diáři,“ slibuje. Tak doufejme, že v červnu bude vše jako dřív.

 

Udělá koronavirus z Michala Davida nakonec ještě klubového zpěváka? 

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace