Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sama uživí celou partu chlapů, a ještě uvažuje o další disciplíně. Zlatá Ester je prostě nezmar. Přečetli jsme

06.09.2020
Sama uživí celou partu chlapů, a ještě uvažuje o další disciplíně. Zlatá Ester je prostě nezmar. Přečetli jsme

Foto: Instagram (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Ester Ledecká

Jedna z nejlepších českých sportovkyň nezahálí. I letos se věnuje přípravě v řecké Lefkadě, kam se za ní vypravila celá rodina. A i ta má plné ruce práce, takže se rozhodně jen nepovaluje na sluníčku.

Ester je fenomenální sportovkyně, jezdí na lyžích, na snowboardu, ale provozuje také windsurfing. V létě prchá do Řecka, kde pochopitelně maká. „Je to můj druhý domov. Žiju tady, pracuju na sobě. Je to pro mě nejzásadnější část celého roku, protože zde probíhá nejtvrdší příprava z celé sezony. Všichni, kdo sem za mnou přijedou, tady pracují. Janek si tu vždycky udělá provizorní studio, cvičí na kytaru, skládá nové věci a odskakuje odsud na koncerty a na zkoušky do divadla. Jonáš tady kreslí. A maminka se mnou dělá kondiční přípravu,“ prozradila s tím, že maminka bere přípravu velmi zodpovědně, dokonce si zapisuje vše do tréninkového deníku. „Všechny tréninkové ukazatele pak zpracovává a pracuje s nimi. Hlídá i můj odpočinek a regeneraci. Víte, maminka celý tréninkový plán vytváří a já podle něj jedu už řadu let. Předává mě trenérům na zimu vyladěnou v té nejlepší kondici.“

 

Ester Ledecká

Na první pohled dovolenková 'havaj', nenechte se ale zmást. Právě v létě prochází Ester tou nejtvrdší přípravou v roce. Navíc by prý tohle mohla jednou být její další disciplína. Jen kdyby na surfu nebyla taková nuda!

Olympiáda na surfu je nuda

Pro Ester nejsou obrovské tréninkové dávky ničím, z čeho by se hroutila: „Mě to, co dělám, baví, takže i tvrdý trénink absolvuju ráda. Pracuju přeci na tom, abych se zlepšovala.“ A závodila by prý ráda i na surfu. „Ale jezdím na něm slalom, což zatím není olympijská disciplína,“ konstatovala s tím, že to, co se jezdí na olympiádě, je dost nuda. Ani karanténu s rodinou prý nebrala nijak zle. „Od osmnácti let žiju sice sama, ale protože se máme moc rádi, trávíme spolu jako rodina hodně času. Navíc maminka je head coach celého mého týmu a Janek je rád na horách i u vody, tak za námi jezdí každou volnou chvilku a jsme vlastně pořád spolu. Ale v Řecku máme každý i svoje soukromí.“ A vyhrávat chce i večer, když společně hrají karty. „Mně stačí stát vedle auta na červenou a už jsem připravena vyrazit a porovnat síly našich koní pod kapotou,“ připustila.

 

Ledecká tým

Ester se svou partou chlapů, za kterou cítí  zodpovědnost. Bez jejich stoprocentní práce by totiž sotva mohla být jednička, takže maká, aby je všechny uživila.

Živí celý tým

Nákazy se nebojí, je prý zodpovědná. „Chovám se zodpovědně k sobě i ostatním celý život. Když přijedu do Prahy, nelítám mezi lidmi jako smyslů zbavená. Trénuju a jsem izolovaná, abych někde něco nechytla. Například o Vánocích, když dorazím na pár dní domů během závodní sezony, nechodím na trhy nebo nakupovat. Nevím, kdo na mě co prskne. Víte, já živím veliký tým lidí, kteří jsou na mém zdraví přímo závislí,“ prohlásila v rozhovoru Ester, která i v současné těžké době dokáže dobře hospodařit s penězi. „Musím myslet na tým, aby byli kluci zabezpečení, takže šetřím. Neutrácím. Všechny peníze, které vydělám, investuju a snad zatím dobře, abych měla pro kluky na výplaty. Navíc mám silné partnery, kteří dobře vědí, že spojení s mojí značkou je pro ně dobrý obchod. Vážím si toho. Moc.“

 

+

Ester je skutečně fenomén, a to nejen co se jejích dvou zlatých z olympiády týká. Tak mladá a přitom tak zodpovědná a profesionální, myslící na celý svůj tým, lze říci, že u nás prostě nemá obdobu. Navíc se skvělým vztahem k rodině. Právě to bude zřejmě základem jejího úspěchu.

Škoda, že ji současný program windsurfingu na olympiádě nudí a svou účast rozhodně vylučuje. Možná by se od ní Česká republika dočkala zlata i na letních olympijských hrách.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace