Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Seriálová hvězda se zamilovala do Filipa Blažka, což vyvolalo řetězovou reakci. VIP skandály a aférky

25.08.2020
Seriálová hvězda se zamilovala do Filipa Blažka, což vyvolalo řetězovou reakci. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook (a Instagram, stejně jako snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Bára Jánová se proslavila až v seriálu Slunečná

FOTO, VIDEO Seriál Slunečná znamená super výtah k popularitě. Bára Jánová, která v něm hraje jednu z hlavních úloh, Sylvu, se nedávno fotila pro známý společenský časopis Glanc. Na fotkách vypadá dost přísně, navíc starší, než ve třiceti je.

Na svých fotkách na Instagramu vypadá poněkud jinak. Sama ale ví, že vše je vlastně iluze: „Instagram je hodně nereálný, lidé tam dávají svoje ideální životy, a život přece není ideální, takže byť to dělám přes hezký fotky, tak s reálným sdělením. A vzhledem k tomu, že moje cílovka jsou hodně teenageři a lidi v takovým kritickým věku, kdy je hodně věcí ovlivňuje, tak se snažím je ovlivňovat pozitivně,“ vysvětlila herečka.

 

Na svém Instagramu vypadá přátelsky...

Ta prokázala odvahu, když přiznala, že dochází na terapie. „To přišlo zcela spontánně, když jsem jela z terapie. Je mi vždy potom tak dobře, jsem taková uzemněná, vypovídaná, mám srovnaný myšlenky, tak jsem to napsala, a vlastně jsem moc neuvažovala nad tím, že to může být pro někoho hraniční příspěvek.“ V neposlední řadě ji v poslední době kritizují za její údajně přílišnou štíhlost: „Schytávala jsem to už na základce, na obchodce. Zkrátka tu štíhlost máme v rodině. A schytávám to i teď, protože lidi mají pocit, že hubeným se to říct může – jsi hubená jak papír a nažer se – a neuvědomují si, že to může ublížit stejně jako lidem, kteří jsou obézní,“ svěřila se herečka.

 

Pro Glanc ji fotil Jan Tůma a vypadá jako domina

Herečkou navzdory

Jako malá se rozhodně chtěla vydat na uměleckou dráhu: „V rodině se potulovaly umělecké geny: praděda byl spisovatel, dědeček zpěvák a muzikant, táta fotil a maloval. Jinak pracoval v sociálních službách a maminka jako rehabilitační sestra,“ prozradila. Herectví vyhrálo v osmé třídě, kdy viděla představení ve Stavovském divadle, zamilovala se totiž do Filipa Blažka. Cesta k herectví byla ale svízelná, Bára si šla přes to za svým, i když ji na konzervatoř nevzali: „Dokonce třikrát, což zatřáslo mým sebevědomím. Vždycky jsem byla první pod čarou. Říkala jsem si, že tam asi nepatřím. Šla jsem na obchodní akademii, ale nelituju, moje cesta je taková, jaká má být. Donutila mě víc se snažit.“

 

V roce 2013 dostala roli v bollywoodské romanci A gypsy love story

Provozovala i divadlo

Po škole studovala soukromou vysokou školu, po které začala pracovat jako asistentka v České televizi. Díky tomu se vrátila k herectví, vystudovala soukromou hereckou školu a založila vlastně divadlo: „První, které fungovalo pět let, se jmenovalo La My. Jako že jsme to „my", taková hříčka. Pak vznikla Díra na trhu - jela jsem s tehdejším přítelem Williamem Valeriánem do Amsterodamu a najednou to ze mě vypadlo. Udělali jsme dvě autorská představení - Plešatou zpěvačku a Interdimenziální čočku, nedávno jsem si četla scénáře a musím se pochválit. Je to takové postapokalyptické, monty-pythonské, miluju britský a černý humor, bizár. Ale když jsme se rozešli, rozpustili jsme i divadlo.“ Báře se podařilo uchytit na Primě v seriálech, což nyní rozhodně stačí na příjemné živobytí, ale vždy tomu tak nebylo. Vydělávala si klidně i na baru, když nebylo zbytí.

 

Letos o dovolené

Jirka Mádl doporučil herectví

Bára randila před lety s Jirkou Mádlem (také vám přijde, že chodil s každou herečkou kolem třiceti let?), ten ji dokonce přemluvil k herectví: „Poznali jsme se, když jsem pracovala jako asistentka režie v ČT a on moderoval Fotbalistu roku, tuším v roce 2009. Tvrdil, že mám širší potenciál - ať určitě nevzdávám herectví a znovu to zkusím. Takže jsem se přihlásila na hereckou VOŠ vlastně kvůli němu. Pak mě dokopal, abych si založila autorské divadlo a zkoušela psát. Díky němu jsem zase získala jisté sebevědomí a začala si zdravě věřit. Zůstali jsme dobří kamarádi a pomáháme si, zrovna teď je u mě doma, máme tam fotostudio a on si dělá herecké fotky pro agenturu,“ prohlásila Bára.

 

Pro focení do Glancu si vybrala Botanickou zahradu

Nyní si užívá vztahu s o pět let mladším Vítězslavem Bečkou, ze vztahu je unesená: „Čím víc jsem ho poznávala, tím víc jsem si z něj sedala na zadek, každý den níž a níž. Ty jo, říkala jsem si, kam až to zajde? Má neuvěřitelný rozhled. Názory podložené argumentem, statistikou, výzkumem, takže když něco říká, můžu mu věřit. Umí si ale i hrát. Strašně se mi líbí, co už dokázal a jak na sobě pracuje.“

 

Šťastný pár se předvádí instagramovým followerům

Mumuland ožívá

Už za pár dnů jde do kin komedie Štěstí je krásná věc. A právě v ní můžeme slyšet prastarou hitovku Petra Kotvalda s textem „Mumu je tady a mumu je kluk“ pro ´náročnější´ posluchače. Natáčení prý byla ale sranda: „On byl strašně fajn a profesionální. Zírala jsem na to jako blázen. Bizarní to samozřejmě bylo, takže jsem nemusela vůbec hrát, že se směju," prozradila o zkušenosti s Petrem Kotvaldem Petra Hřebíčková, která hraje hlavní roli.

 

Petr Kotvald se prý během natáčení nebral příliš vážně, na druhou stranu šel do všeho naplno. „Úplně jsem si to podle popisu ve scénáři neuměl představit, ale je to zábavné. Už jsem viděl první klapku a dobrý," prozradil Petr bezprostředně po natáčení. Kromě jeho písně zde zazní pochopitelně Štěstí je krásná věc od Richarda Müllera a další. Komedie využívá klasický model, kdy outsider vyhraje obrovskou částku peněz, se kterou si neumí poradit, ale na paty se mu lepí spousta kamarádíčků, kteří ho chtějí o peníze připravit. A závěr? Asi nebudeme nějak zvláště spoilovat, když prozradíme, že láska je nad všechny peníze. 

Emma a Jordan mají svůj vesmír

Je to srandovní kauza. Na premiéře filmu Šarlatán, která se konala v Lucerně, se vypravila moderátorka Emma Smetana s o jedenáct let mladším Josefem Trojanem, který hraje v Šarlatánovi hlavní roli, do okolních uliček. Zde si spolu kolem dvou hodin vyprávěli, posedávali, hleděli si do očí, a přitom byli sledování hned několika fotografy, kteří neváhali vše dokumentovat. Popravdě na fotkách není ani jedno gesto, které by jasně dávalo vědět, že se u těchhle dvou schyluje k něčemu důvěrnějšímu. A taky si lze jen těžko představit, že by tolik fotografů ve své blízkosti nezaznamenali?

 

Jordan s dceruškou

Partner Emmy Jordan Haj ji prý na večírku marně hledal, ale bůh ví, jak to bylo. Média pochopitelně spekulují o rozvratu v rodině Emmy (s Jordanem mají tříletou dceru). Skoro se zdá jako by to byla reklama na pořad Tvoje tvář má známý hlas, ve kterém bude účinkovat právě Jordan Haj. Nicméně ten o všem tvrdí, že je to nesmysl a že jejich „vesmír“ s Emou jim nic nenaruší. Věřme, že tomu tak je.

Vrátí se Comeback?

Milovníci seriálu Comeback by měli zpozornět. Na internetu se totiž rozjela petice za natočení dalších dílů seriálu Comeback s populárním Ozzákem, alias Martinem Dejdarem. Ten dal na svém instagramovém profilu všem milovníkům seriálu hádanku. Sdílí totiž fotku s mladým mužem, který s ním hrál coby prcek právě v Comebacku.

 

Pozorní fanoušci si ale hned všimli, že jde o Bejka, neboli seriálového syna Marka Vašuta, kterého má Ozzák hlídat a vychovat z něj pěkného drsňáka. Jde o Jana Maršála, kterému je dvacet a natáčí jako o život

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace