Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Její ´sexy život´ skončil. Je krásná, talentovaná, charismatická, film a televize jí ale míjejí, zbyla jen ´Iluze´. VIP skandály a aférky

18.08.2020
Její ´sexy život´ skončil. Je krásná, talentovaná, charismatická, film a televize jí ale míjejí, zbyla jen ´Iluze´. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook (stejně jako snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Jitka Asterová na zkoušce v Městském divadle Kladno

FOTO, VIDEO Česká kosmetická společnost odstartovala novou charitativní kampaň Pomáhej krásou, pro kterou zlanařila i herečku Jitku Asterovou s její dcerou Annou Kameníkovou, také herečkou. Každý, kdo koupí výrobek od Dermacolu označený růžovým srdíčkem s nápisem Pomáhej krásou, tak může až padesáti korunami z jednoho prodaného kusu přispět na projekty pro postižené děti a jejich rodiče. Ve značkových obchodech a na webu bude kosmetika se samolepkou ve tvaru srdce v prodeji už na konci prázdnin, začátkem září se objeví v drogistických řetězcích. Tváří dobročinné kampaně, jejíž součástí je i uvedení nového parfému Iluze, je vedle Báry Nesvadbové herečka Jitka Asterová se svou dcerou Annou Linhartovou Kameníkovou.

„Vždycky jsme skrze kosmetiku chtěli ženám přinášet nejen krásu, ale také spokojenost a šťastnější život. Nákupem výrobku se srdíčkem proto uděláte radost nejen sobě, ale i druhým. Jsme úspěšná firma – jednička na našem trhu dekorativní kosmetiky – a proto pomáháme,“ říká Věra Komárová, spolumajitelka rodinné společnosti a ředitelka strategie společnosti Dermacol. Spolupráci s herečkou si firma pochvaluje: „Jitka jako šarmantní maminka a Anička jako její dcera jsou ideálními tvářemi pro širokou skupinu žen, pro něž naši kosmetiku s láskou vyrábíme.“ Jitka Asterová je jistě za spolupráci ráda, ostatně její dcera je původně také modelka.

 

 Máma s dcerou a reklama na Dermacol; součástí novinkové kolekce je i parfém, nazvaný příznačně Iluze

Jitka pochází z Prahy, jako malá se věnovala gymnastice a krasobruslení: „Skoky na bruslích jsem zrovna nemilovala. Vždycky jsem měla problémy s váhou. Patnáct let jsem byla vzhůru už ve čtyři ráno, abych mohla bruslit. Pak jsem to ale dělala už jenom ze stereotypu,“ prozradila. Bruslila až do osmnácti a vlastně ji i to přitáhlo k herectví: „Dětská lední revue, ve které jsem od dětství vystupovala, byla pro mě takovým odrazovým můstkem k herectví. Převlečená za kachnu jsem tehdy i moderovala, což asi předurčilo můj spíše komediální směr,“ konstatovala. Na DAMU se dostala až napotřetí, nejprve se musela odnaučit ráčkovat. Kvůli tomu absolvovala v ročníku s mladším Karlem Rodenem nebo Ivanou Chýlkovou.

 

S Martinem Dejdarem ve výrazné roli zpěvačky Milady v oblíbeném filmu Šakalí léta... Kde jsou ty časy

Zpěvačka, co neumí zpívat

Po škole ji Jiří Menzel nalákal do Činoherního klubu, kde vydržela deset let. A to přitom dělala neúspěšně konkurz do filmu Vesničko má středisková. Do filmu byla prvně obsazena do epizodních rolí ve Smrti stopařek a Hop a je tu lidoop. Osmdesátá léta pro ni byla hodně plodná, velmi výraznou roli měla třeba v Čase sluhů, právě s Rodenem a Chýlkovou. Točila hojně ještě na začátku devadesátých let, jejím posledním filmem ale byly Vratné lahve, což je už třináct let. V televizi se naposledy objevila ve VIP vraždách, a to v malé roli.

 

Dnes Jitku Asterovou spíše potkáte na reklamních akcích než na premiérách

Příležitost dostala v muzikálu, hrála v Mamma mia, a to prý podle svých slov nezpívá: „Já totiž zpívat vůbec neumím. Když jsem to producentům muzikálu říkala, odpověděli mi, že to vůbec nevadí, že moje role je postavená spíš na komediálnosti než na zpěvu. Nicméně na hodiny zpěvu jsem pro jistotu začala stejně chodit,“ prohlásila. Přitom v osmdesátých letech vystoupila dokonce s punkovou kapelou Plexis: „Jitka, to byla taková sranda. Já byl do ní tehdy ´bouchlej´, tak jsem ji pozval. Dala s náma jeden koncert, zpívala Radku, která na výběru je, pak jsme se dlouho neviděli…,“ vzpomínal Petr Hošek, frontman kapely.

 

Divadelní role má v současnosti tři: Laskonky v Divadle Na Maninách, hru Záměna v Divadle U Hasičů a poslední její premiérou (v prosinci loňského roku) je Vražda v Orient Expresu (na snímku z kostýmní zkoušky) v Městském divadle Kladno 

Moderování zabilo herectví?

Jitka také od roku 1998 moderovala rozhlasový pořad o sexu, což její někteří kolegové nemohli vydýchat: „Byla to nejsvobodnější práce, jakou jsem si jen dokázala představit. Díky tomu jsem se naučila pohotově reagovat, prostě moderovat, takže dnes mi jakákoli moderace nedělá problém, což by dřív vůbec nepřicházelo v úvahu. Ovšem vždycky je něco za něco. Díky rádiu jsem byla zaškatulkována mezi moderátorky, což se pochopitelně odrazilo na mojí herecké kariéře, nabídka rolí značně ubyla. Na rozdíl od nabídek moderování.“ Že by tohle byl ten důvod filmové a televizní absence, výrazný pořad na rádiu Frekvence 1, z něhož byla ale nakonec odejita (a její ´Sexy život´ nahradil pořad ´Babinec´; o čem to vypovídá? Ani nebudeme spekulovat, raději…).  

 

V Laskonkách s Ivanou Jirešovou

Sama s jógou a kocourem

Jitka je maminkou známé herečky Anny Kameníkové. V osobním životě ji ale potkala velká svízel, jejího partnera Tomáš Linharta zavřeli za daňové úniky na dlouhá léta. Jejich dvě děti byly ještě malé, a tak Jitka musela pořádně fungovat: „Bylo to náročné! Vím moc dobře, co to znamená starat se, denně děti vozit do školy, věnovat se jim. Nejednou jsem si tu samotu i obrečela, všechno bylo na mně,“ posteskla si. Pár se ale po Tomášově pobytu ve vězení rozešel, Jitka je prý nyní singl: „Sama se rozhodně necítím, doma mám pořádného chlapáka, který se mnou spí v posteli, je to můj kocour. Mužů mám okolo sebe dost, ale nikdo mě nezve na rande, protože se mě asi bojí,“ prozradila. Nyní je prý zamilovaná do jógy, kdo chce, může k ní vyrazit na kurzy.

 

Obě děti jsou jí podobné, dcera ale víc

Do kin jde Šarlatán s oběma Trojany

Chystá se premiéra filmu Šarlatán, který pojednává o léčiteli Janovi Mikoláškovi. Toho ztvárnil Ivan Trojan, ve filmu hraje i se svým synem Josefem Trojanem. Film režírovala slovutná Agnieska Holland a podle traileru to bude síla. 

Scénář napsal Marek Epstein a právě kvůli tomuto scénáři se polská režisérka rozhodla natáčet film s českou tématikou: „Přečetla jsem si scénář a zaujal mě. Začala jsem o něm přemýšlet, dokonce vstoupil do mých snů. To je pro mě znak toho, že si mě příběh jistým způsobem přivolává, sděluje mi věci, které vnímám jako důležité a že je pro mě určitou výzvou a tajemstvím. V rozhodnutí také asi do určité míry hrála roli moje zkušenost z natáčení Hořícího keře s českým štábem, která se lišila od všech předchozích. Při práci s Čechy nalézám určitý klid a soustředěnost. Komunikace je prima, čestná a hodnotná. Chtěla jsem na tu zkušenost navázat,“ pochvalovala si.

 

Režisérka s oběma Trojany

Kdo bude ve Tváři?

I tento podzim nás nemine pořad Tvoje tvář má známý hlas. Nově ho nebude uvádět Ondřej Sokol, který ale zasedne v porotě. V té už nebude Jakub Kohák a Palo Habera, moderovat bude Vladimír Polívka. A na koho se můžeme těšit z účinkujících? Nova doposud zveřejnila tato jména: Jitka Čvančarová, Jordan Haj, Bára Basiková, Erika Stárková, Albert Černý a Martin Schreiner. V porotě usedne ještě Aleš Háma a Eva Burešová.

 

Jordan Haj, známý jako partner moderátorky a zpěvačky Emmy Smetany, vystudoval v Praze DAMU. Do diváckého povědomí se zapsal rolí Vojty v seriálu Vyprávěj, výraznější role měl v seriálu Clona nebo Gympl s (r)učením omezeným. Větší roli Roma Djarga si zahrál i v dánském výpravném seriálu 1864. Jordan mluví a hraje plynule česky, anglicky a hebrejsky. Z dalších jazyků ovládá arabštinu, francouzštinu a ruštinu. Kromě herecké dráhy je také frontmanem, zpěvákem a kytaristou kapely Peter Pan Complex

Za návštěvu strip baru rozvod?

Hana Mašlíková se prý odstěhovala od svého manžela, fitness trenéra Andrého Reinderse. Prý šel do strip baru, což se jí nelíbilo a nešlo pouze o tento jediný delikt. André se snaží s manželkou udobřovat, ale to by se do všeho neměl vložit Pavel Novotný, starosta Řeporyjí a bývalý bulvární novinář: „Hanka je bezohledná, prolhaná, hloupá, nesoudná holka bez špetky sebereflexe. Nikdy jsem nechápal, jak s ní ten dobrák může vydržet, zejména když to Hana přežene s medikací, abych tak řekl. Mašle je strašná kráva, bože, to jsem rád, že to mohu nahlas zakřičet, aniž by André neměl dva dny tichou domácnost, že to jako neřeší,“ vyjádřil se.

 

Hana a André ale vrátili úder a do Novotného se svorně opřeli, takže je možné, že opět skončí spolu

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace