Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jednačtyřicetiletá ´naivka´ opět v hlavní roli, končící svatbou. Proč ona? Nemáme mladší? VIP skandály a aférky

28.07.2020
Jednačtyřicetiletá ´naivka´ opět v hlavní roli, končící svatbou. Proč ona? Nemáme mladší? VIP skandály a aférky

Foto: Bioscop

Popisek: Petra Hřebíčková ve filmu Štěstí je krásná věc

FOTO Do kin se chystá snímek Štěstí je krásná věc v hlavní roli s Petrou Hřebíčkovou a Karlem Zimou. Všimli jste si, že se Petra Hřebíčková objevuje v českých filmech snad ještě častěji než Aňa Geislerová nebo Anna Polívková? Proč tuhle blonďatou herečku režiséři a diváci tak zbožňují?

Petra se bude ve filmu vdávat, což prý oplakala: „To, že se vdávám, je hrozně dojemný. Oba jsme si s Karlem Zimou před oltářem poplakali. Karel je ve filmu hasič, takže jsme měli hasičskou svatbu," svěřila se představitelka hlavní role. „Natáčení bylo pro mě i Karla hodně zábavné, vyzkoušeli jsme si spoustu nových věcí. Bylo to adrenalinové, i plné romantiky a humoru,“ dodala. Film natočil Jiří Diarmaid Novák a vypráví o dvojici, která vyhrála v loterii pořádný balík, což nemá na jejich vztah právě dobrý vliv. Ve filmu se objeví ještě Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Zdeněk Godla, nebo Markéta Hrubešová. Do kin půjde ke konci srpna.

 

S Karlem Zimou je v posteli očividně sranda

Od ochotníků na JAMU

Petře bude letos jednačtyřicet, přes to ji režiséři rádi obsazují do rolí naivek, dívek, které štěstí teprve čeká. Je fakt, že Petra působí velmi dívčím dojmem, mile a mladistvě, takže jsou tyhle role klidně uvěřitelné. Petra je Moravačka pochází z Hodonína, studovat šla na obchodní akademii, poté už ale zamířila na herectví na JAMU: „S herectvím jsem přišla do kontaktu právě na té obchodce. Měla jsem tam dva učitele, Františka Procházku a Vaška Syrového, úžasní renezanční lidé, kteří vedli autorské ochotnické divadlo. Hledali nové členy, tak jsem se s kamarádkou přihlásila, ačkoliv jsem do té doby neměla s divadlem žádnou zkušenost a nejspíš mě ani nenapadlo, že bych se mu někdy mohla věnovat,“ svěřila se. Po JAMU zde zůstala sedm let v angažmá, díky tomu se z ní stala sice respektovaná divadelní herečka, ale celorepublikově ji nikdo neznal. Pomoci musela až televize a Praha.

 

Jaruška v Menzelově opusu Obsluhoval jsem anglického krále

Ve třiceti v Praze

Přechod do Prahy proběhl v pořádku a Petra se chytila hned: „Práce naštěstí bylo hned dost, takže moje největší obavy, že nebudu mít ani na jídlo, se nenaplnily. Hostovala jsem v několika pražských divadlech a po roce jsem získala stálé angažmá ve Švandově divadle, což mě uklidnilo.“ Začala pošilhávat také po filmu, ale příliš si nevěřila. Na vysoké škole jí prý profesoři tloukli do hlavy, že je tlustá a šilhá a pro kameru nevhodná.

 

S Davidem Suchařípou je taky sranda

To se ale zakrátko ukázalo jako nesmysl, ve svém prvním filmu, Obsluhoval jsem anglického krále, se totiž Petra musela svléknout: „Nebyla jsem si jistá, jestli mám kuráž do toho jít. Měla jsem s tou nahotou opravdu velký problém, řešila jsem to s rodinou, s kolegy… Všichni mě podpořili. Měla jsem ale strach, že když se hned v první roli svléknu, tak se okamžitě dostanu do škatulky těch, co se svléknou vždycky… Na což jsem samozřejmě narazila hned u dalšího projektu, kde mi vmetli, že u Menzela jsem se ochotně svlíkala, a teď najednou dělám fóry!“

 

Před lety dávnými ve Zlínském divadle 

Naposledy v praštěné komedii

Tato pověst se naštěstí s Petrou dlouho netáhla a o role rozhodně nebyla nouze. Jen v posledním roce točila tři filmy. Ve filmu Přes prsty Petra Kolečka hrála profesionální hráčku plážového volejbalu, takže musela pořádně zamakat na fyzičce. Dále se ukázala v Příliš osobní známosti a nyní ve Štěstí je krásná věc, což prý zcela vyhovuje jejímu naturelu: „Je to poměrně praštěná a nabitá komedie, kde jsme se s Karlem Zimou mohli vyřádit. Tentokrát jsem se nemusela krotit, abych nebyla zrychlená, tady to bylo vítáno.“

 

Na snímku Tomáše Berana z Facebooku... Krajské listy.cz by upřímně zajímalo, proč největšími mindráky ze svého vzhledu trpí evidentně krásné holky, to je prostě záhada 

Petra má dnes dvě děti s Matějem Dadákem, který je také herec a každý ho zná z reklamy na kávu. Pikantní je, že Matěj před tím chodil s filmařkou Olgou Špátovou, ta ale utekla ke zpěvačce Anetě Langerové a následně k sedmdesátiletému kameramanovi Janu Malířovi. Petra Hřebíčková má s Matějem Dadákem, se kterým se potkala během natáčení, dvě děti, svatbu prý neplánují, i když k ní může někdy dojít. 

Zas další misska?

Málokdo si toho asi všiml, ale Česko má další královnu krásy. Pokud se pamatujete, soutěže Miss tu umíraly na úbytě, vše se zkomplikovalo tím, že klasickou Miss České republiky se snažila válcovat Miss Czech republic, která má jiného pořadatele. Letos se nakonec uskutečnila jen Miss Czech republic a časy, kdy missky dostávaly auta a byty, jsou dávno pryč. Vyhrála Karolína Kopíncová, dvaadvacetiletá studentka žurnalistiky z Brna. Karolína je pěkně dlouhá, má 184 centimetrů, což je pro modelku přesně to pravé. Jinak se ovšem takové dívky nazývají žirafami či rozhlednami. Chce to prostě sebevědomí.

 

Krajské listy.cz by také zajímalo, proč všechny missky vypadají stejně, takže nejsou-li (a to nejsou) snímky na FB popsány, najít tu správnou je oříšek  

Hvězdy Slunečné jezdí na tábor

Pokud máte dítě někde na táboře, může se stát, že se za ním staví herci ze seriálu Slunečná. Ti totiž jezdí ve speciálním žlutém autobuse republikou a na táborech obveselují děti třeba hraním a zpěvem. S tábory mají své vlastní zkušenosti. „Můj syn byl jen jednou na táboře, kde dělal vedoucího syn Terezky Brodské, a vydržel tam dva dny. Musela jsem si pak pro něj přijet,“ prohlásila Eva Decastelo, a s nadsázkou dodala: „Prázdniny se mnou Míšovi připadají zajímavější, prakticky každý den totiž něco s dětmi podnikám. To, že Míšovi přišel tábor málo akční, je proto vlastně moje vina.“

 

Decastelo, Brodská, Stryková. Spanilá jízda po dětských letních táborech: Diváky je třeba lapat již odmala...

„Musím do toho skočit, protože ostatní děti tam byly tři týdny šťastné, a můj syn byl dokonce zvolen jako nejoblíbenější vedoucí!“ oponovala Tereza Brodská. První posádku autobusu tvořila totiž Eva Decastelo, Tereza Brodská a také Jana Stryková. Posádky se ale budou pravidelně obměňovat. 

Jágr z reklamy do reklamy 

Jaromír Jágr se asi celkem nudí. Nebo mu docházejí peníze? Či se chce udržovat lidem v podvědomí? Tak nějak si lze vysvětlit, že muž, který v NHL vydělával obrovské peníze, jde z reklamy do reklamy. Nejnověji se objevil společně s Monikou Marešovou (tou druhou) na reklamní kampani jistého e-shopu s oblečením všech možných značek. Společně lákají ostatní, aby se hýbali a vyrazili s nimi běhat.

 

Vysportovaná těla a ty břišáky, to je něco. Krajské listy.cz nezajímá, jak to dělají. Krajské listy.cz to vědí. Nechutně a furt makají :-)

Nutno podotknout, že od doby, kdy natočil legendární reklamu na žvýkačky, ve které zcela amatérským hlasem děl: „Když mám hlad, tak si utrhnu malej kousek, když se potřebuju soustředit, tak velkej kousek!“ urazil obrovský kus cesty. A je také pravda, že s reklamní branží spolupracoval i dříve s radostí. Dělal reklamu na kolo, na sázení, na televizní loterii a mnoho dalšího. Takže se vlastně není čemu divit.

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace