Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z bláta do louže, a pak rovnou pod okap. Iveta pomoc odmítala, věřila, že ji zachrání láska. Tajnosti slavných

24.07.2020
Z bláta do louže, a pak rovnou pod okap. Iveta pomoc odmítala, věřila, že ji zachrání láska. Tajnosti slavných

Autor: repro / TV Pětka

Popisek: Iveta Bartošová v reality show ze svého života

AUDIO / VIDEO Někdejší popová princezna se stala přebornicí na špatná rozhodnutí. Svého prince nepřestávala hledat, jenže čím víc se snažila, tím víc zabředávala do problémů a závislostí. (Pokračování ze středy 22. července)

Psychická labilita a sklon k závislosti na alkoholu. Prokletí, pro která Iveta Bartošová neustále hledala výmluvy. „Je pravda, že jsem brala spoustu let antidepresiva. Lékaři se mi snažili pomoct, to není nic proti nim, ale v podstatě jsem brala tyto léky úplně zbytečně. Nakonec se ukázalo, že depresemi netrpím, ale že jde o stavy přepracovanosti,“ prohlásila v TopStar magazínu televize Prima ještě před svatbou s Jiřím Pomeje. Obdobně se stavěla k alkoholu, k němuž údajně zdědila sklon po otci Karlovi. Šéf vývoje Tatry Kopřivnice prý pil i v práci a zemřel na krvácení do mozku, které utrpěl při pádu ze schodů v alkoholovém opojení. Iveta pro své pití našla vždy nějakou výmluvu, jednou jím řešila bolesti hlavy, poté zase potíže se žaludkem… „Měla jsem malinko bílého vína a to pije každý normální člověk, doprčic! To je naprosto normální. Nepiju víc vína než kdokoli jiný,“ řekla například Blesku. Léčbu odmítala, řešení hledala v partnerských vztazích.

 

S tebou se neloučím:

Další pokus o záchranu

Zkraje roku 2010 úpěnlivě prosila Jiřího Pomeje, ať se k ní vrátí, a on se rozhodl k další záchranné akci. Odvezl ji na soukromou kliniku, kde ji dostali z nejhoršího, pak ji zavřel u kamarádky na statku a médiím tvrdil, že je na horách s Arturem. Jeho přítel Pavel Pásek jí zaplatil relaxační cestu do Mexika, pak se díky odborníkům znovu proměnila v krásnou princeznu. Mezitím domluvil s Michalem Davidem, že pro ni složí celé album ve stylu jejího někdejšího hitu Léto, naplánoval s ním společné turné. Navíc jí dal osm tisíc, aby zaplatila dluhy a měla z čeho žít. Jenže Iveta nabídnutou šanci nevyužila, naopak jen pár dní po návratu z kliniky krásy podala žádost o rozvod. Soudní jednání se konalo v říjnu 2010 a trvalo pouhých deset minut.

 

Až až až:

Hraběcí láska

Jen po pár měsících už tu byla Ivetina další velká láska. Tentokrát se do ní po uši zamiloval její obdivovatel, o deset let mladší italský hrabě Domenico Martucci Della Torre. Alespoň to tvrdil. Znali se už déle, až ale v polovině dubna 2011 to prý mezi nimi zajiskřilo na jedné charitativní akci. „Jsem zamilovaná a lítám v tom až po uši. Je neuvěřitelně čistý člověk a na to, že mají jedenáct zámků, jsou velice skromná rodina,“ řekla Iveta iDnes v květnu. S Italem, který se dřív marně pokoušel prorazit jako zpěvák v talentové soutěži, začala připravovat duet, manažer Richard Dušák jí domluvil sérii vystoupení na Slovensku, měla točit nové album. Počátkem června ji Domenico poprvé odvezl do Itálie a seznámil s rodiči, hned po návratu ale zase řešila psychické problémy s psychiatrem. Jenže z léčebny utekla už po dvou dnech s tím, že pokračovat bude v Itálii, a Dušákovi došla trpělivost. Tři měsíce vztahu oslavila s Martuccim v Itálii, vznášela se na obláčku lásky, tvrdila, že uvažuje o svatbě a dalším dítěti. A po dalším měsíci byl konec.

 

Duet s Domenicem Martuccim:

Bez syna a bez peněz

Počátkem srpna se nechala slyšet, že je Domenico lhář, který se chtěl po jejím boku jen zviditelnit. „Mám obrovské finanční problémy, nemám ani na jídlo. V podstatě se mi teď zbortilo všechno. Žádná sebevražda se ale nekonala, v životě jsem sebevraždu neplánovala,“ řekla Blesku s tím, že s ní pořadatelé přestali počítat a přátelé ani rodina ji neberou tak, jak by měli. Opět skončila v nemocnici, život jí zachránila Arturova chůva, která jí zavolala záchranku, Iveta ale tvrdila, že šlo o totální vyčerpání organismu. Vzápětí zasáhla sociálka kvůli tehdy čtrnáctiletému Arturovi. „Došlo k vydání opatření o zatímní péči. Je to z důvodu lability matky. Budeme usilovat i o péči trvalejšího charakteru. S Ivetou Bartošovou se pokusíme nějak dohodnout, aby si nepřipadala odstrčená,“ řekl pro Blesk.cz Josef Lžičař, právník Ladislava Štaidla.

 

Průšvih v kasinu:

Další comeback?

Jednoho dne Iveta zjistila, že má na zahradě tři neznámé muže, a tak zavolala bezpečnostní agenturu, která instalovala systém v jejím domě. A dorazil – majitel Josef Rychtář. Opravdový chlap, který v ní vyvolával pocit bezpečí, já nabídl azyl ve svém domě v Říčanech, v polovině září ale zpěvačka jela šupem zpátky do Uhříněvsi, protože manželka Darina prý prohlásila – buď ona, nebo já. Rychtář se rozhodl pro Ivetu a už v říjnu 2011 se k ní přestěhoval. V listopadu předvedla v kasinu Pavla Páska nejhorší vystoupení své kariéry, zpívala na playback, a když ji Pásek vyzval, aby zazpívala Tři oříšky, nebyla toho prakticky schopna. A jen o pár dní později soud definitivně svěřil syna Artura do otcovy péče. V srpnu 2012 sice převzala na galavečeru Česká hvězda 2012 ocenění Návrat roku, její vystoupení se ale proměnilo v jeden velký průšvih. Sotva šla, na pódiu všechny objímala, mluvila nesouvisle a zpívala z playbacku. Od října až do následujícího ledna se objevovala v reality show televize Pětka o svém životě a koncem roku vyšlo CD Best of 2012, na němž se objevily dvě nové písně – Není cesty zpátky a Noc je království. Krach Pětky její další pokus o comeback definitivně zhatil.

 

Noc je království:

Velký ‘zachránce‘ a Džambulka

Od počátku roku 2013 se občas objevovala v klubech, v létě ale ze scény definitivně zmizela. Byla silně závislá na lécích, které kombinovala s alkoholem. Vzápětí vstoupil do jejího života ‘ochránce týraných žen‘ Zdeněk Macura, její fanatický fanoušek a samozvaný strážný anděl, který nepřestával bojovat o její ruku. Odvezl ji do Itálie, poté co mu prý zavolala, že má z Rychtáře strach. Odstartoval tím anabázi, která zaměstnala nejen Rychtáře a Martucciho, ale i média, českou i italskou policii, a dokonce Interpol. Nakonec si ji vyzvedl v Itálii Rychtář. Po návratu Iveta absolvovala krátký pobyt na psychiatrickém oddělení, který ale ukončila na reverz, a pak v léčbě krátce pokračovala ambulantně. K tomu si najala léčitele a její stav se začal zlepšovat. V září se za Rychtáře provdala, pak několikrát vystoupila v klubech, oznámila, že má novou kapelu a chystá turné. V té době ji média začala označovat přezdívkou Džambulka, kterou jí dal Rychtář.

 

Není cesty zpátky:

Vdanou paní podruhé

Začala zkoušet s kapelou, v listopadu vystoupila naživo ve Svitavách a uspořádala vánoční koncert v uhříněvském kostele. A kritika ji pochválila. Pro TV Barrandov natočila vánoční pořad, který byl vydán na DVD, a vystoupila i v barrandovské silvestrovské show. Počátkem roku 2014 podstoupila plánovanou operaci zubů, v březnu pak mělo odstartovat turné. K tomu už ale nedošlo. Březnové a dubnové koncerty byly zrušeny, oficiálně kvůli jejímu špatnému zdravotnímu stavu. Koncem dubna poskytla s manželem Josefem Rychtářem rozhovor TV Prima. Špatně artikulovala, obtížně hledala slova, byla výrazně pohublá. O několik dnů později, 29. dubna 2014, napsala dopis na rozloučenou a ukončila svůj život v Uhříněvsi pod koly vlaku. Vyšetřování uzavřela policie 1. srpna 2014 se závěrem, že se jednalo o sebevraždu a žádná jiná osoba nenese na její smrti podíl.

 

Božoňka

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace