Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak dostat hasnoucí hvězdu zpátky na nebe? Pomeje si myslel, že na to přišel. Jenže… Tajnosti slavných

22.07.2020
Jak dostat hasnoucí hvězdu zpátky na nebe? Pomeje si myslel, že na to přišel. Jenže… Tajnosti slavných

Autor: Supraphon

Popisek: Iveta Bartošová s image rebelky, v níž se proměnila pro album 22

VIDEO Problémy popové princezny se naplno rozjely, poté co definitivně opustila Ladislava Štaidla. Nepřestávala hledat tu pravou lásku, a když jí unikala, řešila situaci alkoholem, prášky a demonstrativními sebevraždami. Potřebovala prý nutně někoho, kdo jí ‘naordinuje‘ tvrdý režim. (Pokračování z pondělí 20. července)

Náladová, nevyzpytatelná, nespolehlivá… „Za deset let vystřídala deset manažerů, což o něčem svědčí,“ zavzpomínal na Ivetu Bartošovou pro deník Aha! hudební skladatel a její někdejší manažer Zdeněk Barták. „Pořád někam utíkala, bylo to symbolické. Neodsuzuji ji ale za to, ona za to ani nemohla.“ Všechny její problémy odstartovaly, poté co se synem Arturem opustila Ladislava Štaidla, který v rozhovoru pro stejné periodikum sebekriticky prozradil: „Do té doby, než ode mě utekla, jsem ji vůbec neseznámil s tvrdou realitou všedního života. Nevěděla, co je inkaso, co jsou pojistky, co jsou složenky, kolik stojí život, co kde se musí vyřídit a zařídit, to jsem všechno manažeroval za ni. V momentě, kdy odešla, tak samozřejmě narazila na tvrdou realitu a toho využily spousty takových těch parazitů, kteří rychle pochopili, že tam by se dalo něco uškubnout.“

 

Návrat:

Sebevražda, nebo demonstračka?

V roce 2004 stanul po Ivetině boku o sedm let starší herec a moderátor Zdeněk Podhůrský, který měl ze dvou předchozích manželství tři děti. Po jeho boku Iveta rozkvetla, zdálo se, že se psychicky dává dohromady a mohla by něco udělat i se svou skomírající kariérou. Do společného soužití se ale Zdeňkovi nechtělo, chodíval jenom na návštěvu, což ale Ivetě nevyhovovalo, protože byla žárlivá a velmi majetnická. Navíc Zdeněk časem pochopil, jak je to s jejím vztahem k lékům a alkoholu. V červnu 2005 napsala dopis na rozloučenou a zapila ho koktejlem prášků a alkoholu. Našla ji chůva Golda Dvořáková a zavolala záchranku. Je otázkou, zda vše dopadlo dobře shodou náhod, nebo šlo o dobře propočítaný demonstrační pokus o sebevraždu. Zdeněk tehdy zahrál situaci do autu žertem, že zkolabovala při tantrickém sexu, její psychickou nevyrovnanost ale nebyl schopen akceptovat. Rozešli se po dvou letech a po čase Zdeněk prohlásil: „Moc jsem ji miloval, byla naprosto úžasná. Měla pro mě ale tolik negativních vlastností, že jsem s ní nemohl žít. Její způsob života a řešení věcí byly s tím mým životem naprosto neslučitelné.“

 

Skandál:

Důvěřivý veterinář

Krátce nato padl v roce 2006 do Ivetiny náruče mužný modrooký veterinář z pražských Petrovic, o tři roky mladší Roman Hanke, který jednou v noci dorazil do její vily v Uhříněvsi z říčanské veterinární pohotovosti kvůli fence Gejše. Křehká blondýnka ho okouzlila, byl rozvedený, a tak si maloval idylickou budoucnost. Artur dokonce díky němu našel načas novou kamarádku v jeho stejně staré dceři. Iveta už v té době měla vážné problémy s alkoholem a závislostí na uklidňujících lécích, a tak se o ni staral a snažil se postavit ji na nohy. Kupící se neshody nakonec vyvrcholily dalším pokusem o sebevraždu, který Hanke kryl tvrzením, že se pořezala o rozbitou mísu. Setrval s ní až do doby, než byla odvezena do protialkoholní léčebny v Kroměříži. Až když byla v péči lékařů, konečně se odvážil k radikálnímu kroku a s Ivetou se rozešel.

 

Nebe plné červánků:

Projekt Bartošová

Po tříměsíčním pobytu v kroměřížské léčebně jí manažer Ivan Rössler zařídil vystupování v Dubaji. Show s kouzelnicí Danielou Maxovou byla úspěšná, její pošramocené sebevědomí dostalo pozitivní injekci. Po návratu jí první práci nabídl herec a manažer Jiří Pomeje. Pořádal tehdy se svým otcem městský ples v jihočeském Benešově nad Černou, kde chtěli hvězdu. „Když se Iveta vrátila z Kroměříže, všichni ji pohřbili a mluvilo se o konci Bartošové v Čechách. A protože já měl stejný mediální osud a kvůli Andělské tváři byl nazýván zkrachovalým producentem, napadlo mě najednou jméno Iveta Bartošová,“ zavzpomínal Jiří v knize Ztracený život I. B. Iveta prošla salonem krásy, chodila na hodiny zpěvu a tance, denně cvičila a držela dietu. Hnacím motorem pro ni byl syn, chtěla sociálce dokázat, že je v pořádku a dokáže se o něj postarat. „Iveta v životě potřebovala režim. Bez něj se vždycky okamžitě stala závislou a byla pod vlivem. Prostě buď tvrdá práce, nebo léčebna,“ prohlásil Pomeje. Jeho projekt se vydařil, během úspěšného turné jednadvaceti koncertů, nazvaného Jsem zpátky, Iveta vydělala přes milion.

 

Reportáž ze svatby:

Princ na bílém koni

Během turné se prý do sebe zamilovali. U Ivety nic překvapivého, vždy se upínala k mužům, kteří řídili její život. Jiří nejspíš doufal, že mu její úspěch pomůže snáze splácet dluhy, které mu zůstaly po neúspěšném filmovém projektu Andělská tvář. Navenek jejich vztah působil jako spojení dvou zoufalců, Ivetě ale splnil velký sen – 5. září 2008 se na jihočeském zámku Hluboká nad Vltavou konečně stala vdanou paní. Svou pohádku prožila se vším všudy, ona v královském kočáře, ženich jako princ na bílém koni. Svatbu roku financoval Pomejeho kamarád, producent Pavel Pásek, štěstí novomanželům však nezaručila. Pomeje sicedržel Ivetu na uzdě a jako manažer dokonce alespoň dočasně zastavil úpadek její kariéry. Závěrem roku 2008 se Iveta posunula v anketě Český slavík z osmnáctého na páté místo a stala se Skokanem roku. Vydala dvaadvacáté album s názvem 22 a zazářila i ve slovenské taneční soutěži Let's Dance, v níž skončila na čtvrtém místě.

 

Jako Fénix:

Jako Fénix z popela?

Konečně zase fungovala, i když návrat na muzikálovou scénu v projektu Bohuše Matuše Mona Lisa nezvládla. Její kariéra se ale rozjížděla a spokojená byla i v soukromí. Jiří si rozuměl i s Arturem, kterému se líbil život v úplné rodině, Jiří dokonce doma ochotně a rád pomáhal… Po půldruhém roce už ale Iveta znovu začala sahat po prášcích a alkoholu. Začala ‘dvojkou‘ k obědu, brzy byla u několika litrů denně. A logicky ztrácela chuť pracovat. V létě 2009 dostal Pomeje nabídku na filmování v Polsku, bál se ale nechat Ivetu samotnou doma, a tak ji odvezl na chalupu ke kamarádce novinářce, které Iveta brzy vypila celý sklípek. Po návratu Jiřímu tvrdila, že potratila, nemohl ji už nechat ani na chvíli samotnou. Schované láhve prý nacházel v pračce, v myčce, v nádržce na toaletě… zakopávala, padala ze schodů, házela po něm jídlo... Pracovat už zase nebyla vůbec schopná. Dál jí sice domlouval vystoupení, jenže je nedokázala zvládnout. Koncem roku 2009 ho obvinila, že jí ukradl z kabelky peníze, a vyhodila ho z domu.

Láska bláznivá:

(Pokračování v pátek 24. července)

 

Božoňka

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace