Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pro lásku šlo všechno stranou, pálila za sebou mosty. Tu pravou se jí ale najít nedařilo. Tajnosti slavných

20.07.2020
Pro lásku šlo všechno stranou, pálila za sebou mosty. Tu pravou se jí ale najít nedařilo. Tajnosti slavných

Autor: ivetabartosovaofk.cz

Popisek: Iveta Bartošová v roce 1998

AUDIO / VIDEO Davy ji zbožňovaly, pohádka o velké lásce a štěstí ale mizela v nedohledu. K svatbě partnera nepřimělo ani narození syna. Jenže talent pro samostatnost do vínku nedostala, takže se do života krásné slavice vrátil alkohol, navíc už v kombinaci s antidepresivy. (Pokračování z pátku 17. července)

Období, které prožila po boku Ladislava Štaidla, bylo nejspíš nejšťastnější. Na scéně se jí dařilo, fenomén krásné, mladé holčičky, pocházející navíc ze skromných poměrů, stoprocentně fungoval. Největší životní sen se jí ale rozplýval pod rukama. Neúprosně se jí blížila třicítka, toužila po dítěti, Štaidl ale o rozvodu a dalším rodičovství nechtěl ani slyšet. Nevěra s Rudolfem Hrušínským, kterou si Iveta nejspíš chtěla cosi dokázat, vztahu velmi uškodila. Krátce nato Štaidl odletěl v roce 1994 do Las Vegas, Ivetu ale nechal doma, místo ní ho údajně doprovázela úplně jiná kráska. A nejspíš právě to zpěvačka psychicky nezvládla a vzápětí se dostala poprvé do hledáčku bulvárních médií v naprosto nelichotivém světle.

 

Půlnoční smíření:

V spárech psychopata?

Zlom ve vztahu bulváru ke zpěvačce odstartovala medializace prapodivné aféry s údajným únoscem Romanem Třískou. První informace mě zastihly v redakci deníku Expres, tehdy významně sílícího konkurenta Blesku, a vzbudily ve mně dojem, že se nejspíš někdo zbláznil. Následující rozhovor s Ivetou však napovídal, že něco v nepořádku bude spíš s ní. Mluvila nesrozumitelně, svá tvrzení vzápětí vyvracela nebo pozměňovala, jakoby sama nevěděla, co se s ní děje. Tvrdila, že jí její únosce namluvil, že je odposlouchávaná, věznil ji a opakovaně znásilňoval. „Byl hnusnej a smradlavej. Přivazoval mě k topení. Znásilňoval mě znovu a znovu. Nemohla jsem se ani hýbat,“ napsala ve své knize Neměla jsem se narodit. Pro bulvár znamenala kauza tučné sousto, brzy však bylo na další zprávy v médiích vydáno embargo. Kauza se sice dostala až před soud, Ivetinu dramatickému vyprávění, jakoby vystřiženému ze špionážního románu, ale nikdo neuvěřil. Soudce se přiklonil k verzi, že si Iveta vše vymyslela, aby vyřešila problémy ve vztahu se Štaidlem.

 

Ú-la-la:

Malý uplakaný sen

Po aféře s Třískou se nakrátko stáhla do ústraní a zřejmě pochopila, že by její situace bez Štaidlovy podpory a vedení byla v showbyznysu mnohem náročnější. A tak změnila image, natočila jubilejní desáté album, nazvané Malé bílé cosi, a souběžně s jeho vydáním rozjela velkolepé koncertní turné 94 Tour 95. Doprovázela ji skupina golem a jako host vystupovala mimo jiné i její sestra Ivana, s níž natočila duet S láskou. Oficiální derniéra se uskutečnila před Vánoci 1995 v pražském Divadle ABC, kde obdržela ocenění od svého fanklubu – Zlatou desku za více než 250 nazpívaných písniček. Přesto turné ukončila až v dubnu 1996, kdy oslavila třicáté narozeniny. Veškerou energii nasměrovala k propagaci nového alba Čekám svůj den a oznámila světu, že je konečně těhotná. Její jediný syn Artur se narodil 11. října 1996 v porodnici v Apolinářské ulici a Iveta si vytoužené mateřství užívala naplno. Úplně pracovat ale nepřestala, vystoupila na několika společenských večerech a nechyběla ani na vyhlášení výsledků ankety Český slavík, v níž skončila na páté příčce.

 

S láskou:

Ani Artur nepomohl

Rok 1997 pro ni znamenal návrat mezi hvězdy, především díky muzikálu Karla Svobody Dracula. Vděčila za to shodě okolností – pracovnímu vytížení Lucie Bílé a Štaidlovu dlouholetému přátelství s jedinečným hitmakerem. Ten kvůli Ivetě dokonce částečně upravil hudební part pro dvojroli Adriany/Sandry, kterou Iveta převzala od Leony Machálkové, jež nahradila Bílou v roli Lorraine. V té době se vztah se Štaidlem údajně dokonce pokusila ‘zachránit‘ demonstrativní sebevraždou předávkováním léky, k rozvodu a vysněné svatbě ho ale stejně nepřiměla. Oficiálně se rozešli, Iveta se s Arturem přestěhovala do pronajatého bytu v Říčanech a skončila v náruči muzikálového partnera Daniela Hůlky. Vztah s charismatickým Draculou se ale nevyvíjel podle jejích představ. „Trvalo to mezi námi asi půl roku. Šlo mu ale jenom o sex,“ posteskla si ve své knize. Vzápětí vydala další romantické album Ve jménu lásky, na němž se poprvé představila také jako textařka a které získalo zlatou i platinovou desku a přívlastek comeback století.

 

Dracula:

Královna muzikálů

K návratu na výsluní jí významně pomohla muzikálová scéna, po Draculovi se proměnila v Nastěnku v lední show Mrazík, nastudovala Sandy v Pomádě, pak Haydée v dalším projektu Karla Svobody Monte Cristo. Neodmítala ale ani spolupráci s kolegy a nazpívala několik krásných duetů. Jenom najít životního partnera, o kterého by se mohla opřít, se jí nedařilo. „Mám strašně málo sebedůvěry, navíc jsem hrozně důvěřivý typ a vždycky jsem s tím měla problémy. Často si připadám jako loutka,“ posteskla si později ve své knize. V roce 2001 si splnila alespoň sen o vlastním bydlení a koupila za 5,5 milionu korun vilku v pražské Uhříněvsi. Opravdu šťastná prý v ní ale stejně nikdy nebyla. V roce 2002 stanul na několik měsíců po jejím boku o deset let mladší slovenský herec a zpěvák romského původu Karol Csino, s nímž se sblížila díky muzikálu Pomáda. Vztah prý skončil kvůli Ivetině žárlivosti, která byla i pro temperamentního Slováka příliš silná káva.

 

Královny popu v Opeře 2000:

Jako na houpačce

Velké naděje vkládala Iveta do dalšího vztahu, konečně totiž potkala muže, jenž neměl se světem showbyznysu nic společného. O sedm let mladšího talentovaného designéra Daniela Bartáka prý potkala úplnou náhodou v jisté restauraci, právě když sháněla architekta, který by jí pomohl dokončit zařízení domu v Uhříněvsi. Během jedné pracovní schůzky přerostly vzájemné sympatie přátelské hranice, Iveta se zamilovala a to se také stalo příčinou jejího rozchodu s tehdejším manažerem, hudebním skladatelem Zdeňkem Bartákem (jedná se pouze o shodu jmen – pozn. autorky). „Měla skvělý začátek, ale její kariéra stagnovala a neposouvala se dál. Navíc už byla labilní, měla deprese, brala antidepresiva. Přesto jsem měl pocit, že se nám za pomoci lékařů podaří ji těch prášků zbavit a vrátit na výsluní,“ prozradil poté Zdeněk Barták deníku Aha!. „Iveta se vždycky bláznivě zamilovala, nic ostatního ji nezajímalo, práce šla stranou a pálila za sebou mosty.“ O to tvrdší bylo rozčarování, když se s ní o sedm let mladší partner rozešel už po čtyřech měsících prakticky ze dne na den. Zkolabovala a strávila několik dnů v nemocnici.

 

Koncem to začíná

Občas někam nepřijela, povinnosti zanedbávala. Já vždycky dělal věci naplno, snažil jsem se jí poskytnout maximální servis. Měla ve mně i autora, ale za celý rok nazpívala jen jednu moji písničku, jmenuje se trošku symbolicky Koncem to začíná. Dál to prostě nešlo,“ dodal Zdeněk Barták.

(Pokračování ve středu 22. července)

 

Božoňka

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace