Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Červená knihovna jede dál, říká Vendula Pizingerová, která probrala všechny tři manžely, počínaje Karlem Svobodou

19.07.2020
Červená knihovna jede dál, říká Vendula Pizingerová, která probrala všechny tři manžely, počínaje Karlem Svobodou

Foto: FTV Prima (jako v textu)

Popisek: Vendula Pizingerová, dříve Auš Svobodová, ještě dříve Svodobová a za svobodna Václava Horová

FOTO Vendula Pizingerová je v radostném očekávání, to ale nebylo jediné, o čem hovořila v Show Jana Krause. Toho zajímala i její nadace a také manžel Josef Pizinger, který je o šestnáct let mladší.

Její život není právě konformní, ale spíše plný výstřelků: „Je to už mým zvykem, že rozbíjím zvyklosti. Poprvé jsem rozbila zvyklost, že jsem si vzala o 33 let staršího partnera. Muž a žena jsou rozdílní proto, že mají spolu kooperovat. Je jedno, kolik jim je,“ probrala svou první svatbu, která byla s hudebním skladatelem Karlem Svobodou. Následně si vzpomněla na dalšího manžela Patrika Auše, se kterým se ale nerozešla právě v dobrém: „Měla jsem i menšího. Já jsem to radši zapomněla. Já jsem slíbila manželovi, že nebudu drzá.“ Jejím třetím manželem je Josef Pizinger, což je syn její kamarádky. S tím je už déle než pět let: „Vypadá to tak, že červená knihovna pokračuje dál.“

 

Fortelná baba, která si máloco bere osobně

Hormonální smích

Vendule se dokonce podařilo v osmačtyřiceti letech otěhotnět. Rodit bude na podzim: „Začátek října. Naše dítě si vybralo termín narození mého muže, toho současného,“ dodala se smíchem. Vendula bude rodit potřetí, dcera Klárka bohužel zemřela ve čtyřech letech na leukémii, poté se jí narodil syn: „Mám syna Jakuba, tomu je 15 let. Letos v covidovém šílenství dělal zkoušky na střední školu a dostal se na veterinární obor. Nepůjde ve stopách tatínka,“ konstatovala. Syn i její manžel mají z jejího těhotenství velkou radost: „Chlapi to oslavují společným smíchem, říkaj tomu hormonální smích. Syn má pubertu, já mám taky hormony,“ prohlásila v Show Jana Krause.

Vybavuje nemocnice

Vendula stále působí ve své nadaci Kapka naděje na pomoc dětem s onkologickou léčbou: „To pořád běží, už dvacet let. Jsem ráda, tenkrát jsem si to ani nepředstavovala a nemyslela,“ připustila. Koronavirová doba ale dárcovství moc nepřeje: „Pořád sbírat peníze letos nebude tak jednoduché, protože to první, co firmy utáhnou, bude marketing a charita. Možná to sečteme na konci roku a je na naší šikovnosti, abychom vymysleli projekty a prostředky se nám vrátily,“ vysvětlila a popsala, jak její nadace nyní pomáhala: „Letos jsme dělali i v rámci covidu, koupili jsme roušky a respirátory, věnovali jsme je do čtyřiceti nemocnic po celé republice. Společně s Primou jsme dělali Vlnu naděje, každý rok sponzorujeme 45 nemocnic po celé České republice. Jsem ráda, že jak jezdím po celé České republice, si toho ti lékaři váží. Samozřejmě je ta práce zatěžující, třeba když komunikujete s rodiči nemocných dětí. Já jsem své dceři slíbila, že budu pomáhat a moje role, že někoho vyslechnete a poradíte mu, je fajn a vaše energie nepřijde nazmar,“ uvedla.

 

Hlavní téma - vzahy a rodina, tam to má Vendula trochu komplikované

Za muže má myslivce

Vendula se potřetí vdala za Josefa Pizingera: „Manžel se dal k myslivcům. Postavil oboru pro bažanty a snaží se být v terénu. V neděli přišel po půlnoci z myslivecké schůze a říká, ženo vstávej. Tak jsem vstala a říkám, Pepíčku, tatínka vzali k myslivcům,“ smála se. Pohlaví miminka ale prý stále netuší: „Ono to nějak není vidět. Pan doktor pořád říká, že tam vidí pupeční šňůru, tak se bojím, abych neměla doma třetího kluka. Já bych chtěla spíš kolegyni, ty volány a růžovou,“ přála si.

Nyní má doma patnáctiletého Jakuba: „Pubertální syn má svoje potřeby a nemístné poznámky.“ Reakce na její těhotenství prý byly většinou pochvalné: „Cítím se výborně. Devadesát osm procent lidí jsou nadšený a přejou vám štěstí. Pár kverulantů, to musí být vždycky.“ O svém těhotenství prvně informovala na Instagramu, kde je poměrně aktivní, je ale fakt, že komerční spolupráce ale nebere: „Jsem někdy opatrná, někdy ne. Sociální síť pro mě není přetvářka, žiju takový život.“ Její syn Jakub sociálním sítím příliš nefandí: „Syn v tom nejede. Má instagramovou síť, ale mě tam nevzal. Není to dítě, které tráví na sociální síti, rád si zapaří tanky na počítači.“ Volný čas tráví nejraději procházkou: „Já chodím do přírody, mám krásné dva psy. Možná bych si měla vzít klacek a mlátit v rámci duševní hygieny do stromu.“

 

Vendula Pizingerová, rozená Václava Horová, později Svobodová, pak ještě Auš Svobodová. Po gymnáziu pracovala v reklamce a ve Straně podnikatelů. S Karlem Svobodou se seznámila tak, že mu šla odnést kávu, ten ji ale na ni vylil. Mladičkou Vendulu si pak vzal za ženu, přes nesouhlas svých dětí, nebaví se spolu dodnes. Zplodili dcerku Kláru, té byla bohužel ve dvou letech diagnostikována leukémie, ve čtyřech nemoci podlehla. Po letech se narodil páru ještě syn Jakub, v jeho roce a půl Karel Svoboda spáchal sebevraždu. Vendula se vdala podruhé za obchodníka s nábytkem Patrika Auše, zanedlouho se ale rozvedla. Potřetí si vzala Josefa Pizingera, se kterým nyní čeká dítě. Na památku své zesnulé dcery Kláry zřídila nadační fond Kapka naděje pro děti s poruchou krvetvorby.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace