Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Její muž Ramba je nejlepší v Česku a mají spolu Slunce. Jsem manželova, říká nejkrásnější česká herečka, feministkám navzdory. Přečetli jsme

18.07.2020
Její muž Ramba je nejlepší v Česku a mají spolu Slunce. Jsem manželova, říká nejkrásnější česká herečka, feministkám navzdory. Přečetli jsme

Autor: BontonFilm (stejně jako v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Tereza Ramba v 3Bobulích, které již od premiéry překročily stotisícovou návštěvnost v českých kinech

FOTO Terezy Ramby, dříve Voříškové je poslední dobou všude plno. A to nedávno také povila své první dítě, kterému neustále říká Slunce, aniž by prozradila aspoň jeho pohlaví. V rozhovoru pro MF Dnes mluvila nejen o tom, jak se natáčelo pokračování Bobulí, ale i jak pokračuje v představení Meda, ve kterém hraje Medu Mládkovou.

Tereza se před časem vdala za Matyáše Rambu, jehož jméno přijala. Bude zřejmě velmi zamilovaná: „Slunce a domov je pro nás v životě vším. Smysl i cíl, prostě láska. Dokonce občas přemýšlíme, jak zařídit, abychom už nikdy nemuseli do zaměstnání a mohli být jen se Sluncem. A třeba si u toho občas nahráli podcasty, já psala, Matyáš režíroval. Je to taková meta pro dalších deset let,“ prozradila. Svého manžela skutečně adoruje a nevynechá příležitost, jak zmínit jeho práci: „To, co dělá můj muž a Losers Cirque Company, je tak úžasné, a přitom o nich zase tolik lidí neví. A to jsou nejlepší v Česku! Samozřejmě trochu zveličuju, mají své fanoušky. Fascinuje mě, co dokážou provádět se svým tělem, mělo by se to dostat k mnohem většímu publiku. Bohužel taneční a pohybové divadlo je u nás vidět méně, Češi na něj nejsou naučení chodit,“ povzdechla si.

 

Pánská část Losers Cirque Company, Matyáš Ramba nahoře, foto Facebook

S paní Medou se ještě neviděla

Tereza pokračuje v roli Medy Mládkové po Tatianě Vilhelmové: „Teď finišuju zkoušení, mám za sebou čtrnáct dní. Je to neskutečně fyzicky náročné, protože se stepuje, zpívá a hraje. Se stepem mám problém už od konzervatoře. Jsem intuitivní člověk a step je pro mě příliš matematický,“ popsala studium role. S Medou Mládkovou se doposud nesetkala: „Je to paní v letech a nepotřebuje se stýkat s herečkami, potřebuje odpočívat a mít svůj klid. Producenti sice setkání naznačovali, ale já se to snažím oddalovat.

 

2Bobule: Tereza se vůbec nezměnila

Tereza je ale hlavně známá jako filmová herečka, úspěšné Bobule mají už třetí pokračování. Tereza oceňuje všechny díly: „V jedničce se krásně snoubí moravská poetika, léto, láska. Celé je to velmi křehké, čisté a trojka se tomu dost blíží. Na začátku, když mi zavolal producent Tomáš Vican, radikálně jsem ho odmítla. Pak mi volal Kryštof Hádek, ať si to přečtu. Musím říct, že jsem čuměla, co Matěj Podzimek s Tomášem Vávrou napsali. Snad jsme jim to moc nezkazili,“ svěřila se v MF Dnes. O čem je třetí pokračování? „Pořád je to hlavně vztah dvou lidí. Nejdřív byli mladí, zamilovali se, ale po patnácti letech už je to o dost jiné. Mají děti, další na cestě, jenže společně nežijí, přitom mezi nimi nějaká láska pořád je. V něčem je to smutné a velmi pravdivé. Myslím, že to osloví hlavně ty, kteří už mají v životě něco za sebou. Do toho samozřejmě ty vinice, Morava, to je prostě krása,“ připomněla v rozhovoru.

 

Nadšení z Českého lva za komedii Vlastníci, foto Instagram

Jen já a Slunce

Tereza hraje těhotnou a natáčela také coby těhule. To jí prý vůbec nevadilo: „Natáčení mi neskutečně sedlo. Byla jsem asi v osmém měsíci a strávila tam poslední týdny v takovém pokojíčku s výhledem do celých vinic. Jen já a Slunce, bylo nám moc dobře. Dodělávala jsem knihu, procházela si změnami, občas točila, koukala do vinic. Velmi uklidňující. Myslím, že Bobule obecně umí člověka přenést do takové harmonické, vnitřní i vnější krajiny,“ konstatovala.

 

3Bobule natáčela v osmém měsíci, se sluncem v duši a Sluncem v břiše

Tereza se vdala a přijala jméno svého manžela. To většinou herečky nedělají a nesetkalo se to s porozuměním. Někomu to vadilo: „Producentům ano, v nakladatelství se to chvíli řešilo. Já ale nad sebou jako nad značkou moc přemýšlet nechci. Ať si zvyknou na to, že jsem manželova. Kdo chce, ten mé rozhodnutí pochopí. A kdyby to nebyl Ramba, ale Novák, tak jsem Tereza Novák. Tak to je.“

 

+

Je neuvěřitelné, jak Tereza zvládá natáčet těhotná a nyní coby maminka kojence. Jak je vidět, její kariéru mateřství opravdu ani nepřerušilo a je s podivem, kde na vše bere energii. Navíc je stále krásná baba, na níž se roky takřka nepodepsaly, což je nejlépe vidět při srovnání všech tří Bobulí… 

-

Když Tereza mluví o tom, že by se nejradši zavřela a byla jen doma s dítětem a manželem, jednoho až mrazí. Jistě, zřejmě je stále velmi zamilovaná, a tak to má být. Na druhou stranu, tak obrovské odevzdání druhému nemusí skončit dobře. Ale nesýčkujme, velká láska je vždy inspirující.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace