Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kojící John Lennon Instagramu… Milujeme se léta, prozradil Mádl o ´Rambici´, jak jí říká. Co spolu mají? VIP skandály a aférky

14.07.2020
Kojící John Lennon Instagramu… Milujeme se léta, prozradil Mádl o ´Rambici´, jak jí říká. Co spolu mají? VIP skandály a aférky

Foto: Facebook (stejně jako v článku)

Popisek: Jiří Mádl a Dominik Landsman, který herce připravuje na jeho roli

FOTO, VIDEO No, co by? Biják… Natáčení filmů se po skočení nouzového stavu rozjelo na plné obrátky. Jedním z očekávaných filmů je Deníček moderního fotra podle úspěšné knihy Dominika Landsmana. Jde o strasti tatínka, který zůstal na rodičovské se synkem. Tátu si zahraje Jirka Mádl, který jde z role do role, mámu pak Tereza Ramba Voříšková.

Jeho partnerkou bude Tereza Ramba, obsazení je tedy celkem atraktivní. Na Terezu se Jirka velmi těší: „Na Rambici se těším. Milujeme se léta a máme k sobě neskutečně blízko. Je pravda, že od tý doby, co se z ní stal kojící John Lennon Instagramu, jsme spolu netočili. Ale ono se to nezapomíná. S Terkou je to jako jízda na kole. Jízda na dvojkole, abych byl úplně přesnej,“ vyjádřil se Jiří Mádl, který s Terezou, tehdy ještě Voříškovou, poprvé hrál před bezmála 15 lety v Janákových ´young adult´ snímcích Rafťáci a Ro)c)k podvraťáků.

 

Filmovému manželskému páru Mádl Ramba kibicuje Lukáš Hejlík

Mádl oceňuje i režiséra Jana Haluzu: „Myslím si, že scénář si vzal z knížky to, co měl a stal se filmem. Má to tah na branku, má to děj, a přitom přesně ten humor, kvůli kterýmu se blog Dominika Landsmana stal tak populárním. Honzu Haluzu znám delší dobu a vždycky to byl pro mě hlavně režisér, teď se projevil jako fakt dobrej autor. Tak doufám, že si to na place nepodělá!“

 

Herec, režisér a kůň (bez hlavy a ocasu)

Hokejistovi zachutnal film

Jirka Mádl se za ta léta dokázal perfektně přehrát z roztomilého klučičího rošťáka, kterým byl v prvním hitu, ve Snowboarďácích. Zde se prvně ukázala síla dua Kotek – Mádl, Jirka byl obsazen na základě konkurzu (před tím hrál za Budějovice hokej), kdežto Vojta Kotek už byl za hvězdu. Nutno podotknout, že přerod z kluků v chlapy se povedl oběma. Režisér Karel Janák se dokonce vyjádřil, že Jirka Mádl je příkladem neherce, který hraje lépe než herci. V rolích mladíčků klučičího typu ještě nějakou tu chvíli pokračoval, třeba v Rafťácích a Ro(c)ku podvraťáků, stále v duu s Vojtou Kotkem. Jirkovi herectví zachutnalo (aby také ne, když se stal teenagerovským idolem): „Zatím mám ohromný štěstí na režiséry a na filmy. A jestli nikomu nepolezu na nervy a budou mě ještě chtít, tak budu strašně rád hrát dál.“

 

Teenagerský idol (rok 2010)

Hraje, režíruje, píše...

To, na čem se ale dále podílel bylo opravdu velmi různorodé. Zahrál si třeba zamilovaného mladíka v Osvětimi, nebo mnicha ve dvojici s Bolkem Polívkou v Bathory, sedla mu i vážná poloha bez pubertálních vtípků. A v posledních letech je to jedna zajímavá role vedle druhé, ve filmu Modelář hraje postavu inspirovanou českým rapperem Katem, ve Hře ředitele divadla, Jirka Mádl prostě uhraje vše, civilně a s pokorou.

 

V Zelenkově novém filmu Modelář 

Herectví mu ale nestačilo a vrhl se i na režírování. Vystudoval ovšem scenáristiku, a to rovnou ve Spojených státech: „Zatím jsem nepřišel na to, co je na tom lehkého. Třeba v herectví máte spoustu hezkých momentů, třeba když si poprvé čtete scénář a zjistíte, že to dělat chcete nebo třeba premiéra. Režírování filmů bych přirovnal k výchově dětí. Nejsem sice rodič, ale jedno dítě jsem vychoval. V rodičovství zažijete spoustu starostí, spoustu bojů. Máme ale přirozenou potřebu toho, že na svět chcete něco přivést. Přesně tak to mám s režírováním. Baví mě to a já vlastně nevím proč,“ svěřil se. 

Bezdětný Mádl hraje otce na plný úvazek

Jirka bude nejnověji hrát otce, své vlastní děti ještě nemá. Ještě před rokem prohlašoval, že je singl, jak je to přesně nyní těžko říci. Před dvěma lety se rozešel s dívkou mimo hereckou branži, se kterou dokonce plánoval dítě: „Ale neřekl bych, že to jsou zrovna biologické hodiny. Spíš je to v tom, že z lásky k těm potomkům by si je měl člověk udělat co nejdřív, aby s nimi strávil co nejvíc času. Ale zároveň je samozřejmě chcete přivést do nějakého kontextu, kdy jste připravený. Ale co je to být připravený, že jo."

 

V Deníčku moderního fotra s Ondřejem Malým, který hraje jednoho s prarodičů (onoho zaklokánkovaného sviště, samozřejmě)

V minulosti chodil třeba s krásnou Evou Josefíkovou, kterou sbalil jak jinak než při natáčení filmu. Jirka je neuvěřitelně aktivní a plastická osobnost. Angažuje se i politicky (před lety natočil hojně propíraný spot Přemluv bábu), hraje i v televizi, je o něm slyšet každou chvíli. Zcela jistě nás ještě překvapí. 

Moderátor Janotka je single 

Moderátor Primy Michal Janotka odhalil na svém Facebooku nepříjemnou pravdu, je sám, protože se s manželkou rozešli: „Realita je taková, že už několik měsíců manželku nemám, nežijeme spolu, jednoduše to neklapalo, každý měl jiné představy o životě a vyústilo to v něco, co prostě nemohu odpustit. Víc bych to asi rozebírat nechtěl, myslím, že tohle stačí…,“ svěřil se na Instagramu. Michala pochopitelně začaly mnohé fanynky utěšovat a je jasné, že sám dlouhou nezůstane.

 

Chcete mě?

Kubišová nazpívala novou Modlitbu - pro Havla

Do kin se už velmi brzo chystá film Havel, který pojednává o prezidentovi Václavu Havlovi. Nyní můžeme vidět už několik ukázek z filmu, jedna je opravdu působivá, neboť je doprovázená skladbou, která je s Václavem Havlem úzce spjatá: „Speciálně pro náš film Havel nazpívala Marta Kubišová novou verzi své ikonické písně Modlitba pro Martu,“ uvádí tvůrci. Verze je to opravdu působivá, neboť Martu Kubišovou doprovází dětský sbor.

 

 

Pusinkovat psy?

Simona Krainová si pořídila kabelkového psa a je z toho pořádné pozdvižení. Modelka se s ním neustále fotí a je z něj naprosto nadšená, takže mu dovolí kde co, klidně se spolu i pusinkují, což některé její fanoušky pěkně zhnusilo.

 

Psík kabelkový a... dost ošklivý, dle nás. Ale proti gustu žádnej dišputát

To si Simona nenechala líbit a hned kritikům peprně odpověděla: „Už jsem se bála, že tady fakt žádný tupý koment nebude... Soudruzi někde udělali chybu.“ Fakt je, že vědci pusinkování se psy rozhodně nedoporučují, neboť psí tlama je plná nejrůznějších virů, baktérií a choroboplodných zárodků. Krajské listy.cz ale dodávají, že to ten lidský čenich také. 

Komedie o matkách nejenom pro Matky

Natáčí se nový film Matky, který bude překvapivě… o matkách. Obsazen je hvězdně, opět se sejde Jiří Langmajer a Petra Hřebíčková, dále hraje Jakub Prachař, Sandra Nováková, Vladimír Polívka, Štěpán Benoni, ale také Viktor Preiss a Ondřej Pavelka. Režíruje manžel Sandry Novákové Vojtěch Moravec, půjde o komedii.

 

Sandra Nováková nejvíce vpravo

Na scénáři se podílela Sandra Nováková, zřejmě využila humorné historky ze života s malým synkem, které zveřejňovala na svém Facebooku. Jediným, kdo dítě nemá, je Hana Vágnerová, což ji prý nevadí: „Naštěstí jsem celý život obklopena malými dětmi, takže mě nabídka role novopečené maminky nevyděsila, Navíc i moje postava se sama s mateřstvím teprve sžívá.“

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace