Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

I když svou práci neumí, živí ji dobře. Patricie alias škvarková placka prozradila, jak to chodí na instagramu

27.06.2020
I když svou práci neumí, živí ji dobře. Patricie alias škvarková placka prozradila, jak to chodí na instagramu

Foto: FTV Prima

Popisek: Patricie Pagáčová v Show Jana Krause

Jan Kraus si do své show pozval Patricii Pagáčovou, která patří k nejsympatičtějším mladým herečkám. Mimo jiné prozradila, jak je to s jejím vyvdaným příjmením, a pochlubila se, že je na ni maminka opravdu hrdá.

Patricie je sice herečka, ale se svou Laurou, kterou dobře známe z úspěšného seriálu TV Prima Modrý kód, má leccos společného. Přinejmenším to, že myslí i na zadní kolečka a vzdělání získala i v jiném oboru. „Vystudovala jsem management obchodu a služeb,“ prozradila Janu Krausovi. Nedávno se v televizi objevovala pravidelně, ač nezpěvačka, stala se porotkyní SuperStar. „Přiznám se, že mě to strašně bavilo. Pro mě to byla hrozně zajímavá zkušenost,“ konstatovala. Stejně tak neprošla odbornou průpravou ani v herectví, kterým se živí.

 

Pagáčová Ulice

Patricie, tehdy ještě Solaříková, jako Tereza Jordánová v 'novácké' Ulici, se svým seriálovým otcem Petrem Vackem; foto TV Nova

Čtrnáct let ve fabrice na sny

„Dělám věci, které vlastně neumím a ani je nemám vystudované,“ přiznala. Přesto se jí daří, léta jsme ji vídali v seriálu Ulice. „Tam jsem byla čtrnáct let, od šestnácti do devětadvaceti. Rok jsem nad tím přemýšlela, dozrávala to ve mně, byl to pro mě zásadní krok. Pak jsem se rozhodla, že je na to správný čas,“ vysvětlila, proč ze seriálu odešla. Uplatnění ale nenašla jen v seriálech. „Hraju v Divadle Na Jezerce, teď bohužel moc nehrajeme, ale vypadá to nadějně. Zatím jsme měli pouze 5. března premiéru hry Naprostí cizinci a od té doby jsme to nehráli. Takže můžeme začít zkoušet znova,“ povzdychla si.

 

Pagáčová, Gránský, Horký

Bufetářka Laura se v seriálu Primy Modrý kód neustále potácí mezi dvěma neodbytnými nápadníky, doktory Maty Bojanem (David Gránský - vlevo) a Prokopem Hlinkou (Ondřej Rychlý); foto Instagram

Škvarková placka

Před rokem se provdala a na rozdíl od jiných hereček a zpěvaček si vzala manželovo příjmení, navíc klasicky přechýlené. „Já jsem si vzala Pagáče, teď to bude rok. Ono je to velmi zábavné příjmení. To jsou škvarkové placky! Takže jsem v podstatě škvarková placka. Navíc se to používá u filmu, jsou to ty dřevěné hokry, ty dřevěné bedny,“ vysvětlila etymologii svého příjmení a smála se: „Když jsem byla čerstvě Pagáčová, tak se mi v Modrém kódu stalo, že říkali, že nejsem vidět a že mě mají dát na pagáče. Mého muže ale nemysleli!“ Její role v Modrém kódu je nepřehlédnutelná: „Každý se ptá, jestli hraju lékařku, nebo sestřičku. Hraju bufeťačku, obsluhuju v nemocničním bufetu.“

 

Pagáčová jóga

V pořadu internetové Televize Seznam Pagáč jóga zve se švagrovou Terezou pravidelně diváky, aby udělali něco pro své zdraví. Například tahle akrobacie prý báječně zklidní před spaním. No nevím...; foto televizeseznam.cz

Začínala u jogurtů

„Já jsem nikdy nevěděla moc, co se sebou. Když se mě rodiče po základce ptali, kam chci jít na střední, tak jsem neměla tušení. Možnost, že nepůjdu na střední, tam nebyla. Rodiče pochopili, že pro mě gympl nemá smysl. Moje sestra studovala gymnázium, je lékařka, takže na mě zbylo herectví. Já jsem měla z matiky ve třetí třídě trojku,“ popsala svou profesní cestu s tím, že hrála už odmalička. „Když mě kdysi dávno obsadili do seriálu Ranč u Zelené sedmy, začínala jsem v zahraničních reklamách na zubní pasty a italské jogurty. Potom přišla nabídka do Ranče a maminka se mě ptala, jestli to chci dělat. Bylo jí jasné, že to bude náročné. Já jsem velice uvědoměle řekla, mami, jestli chceš, aby ze mě byl alkoholik, tak jo. Měla jsem o herectví jasnou představu. Naštěstí se ze mě alkoholik nestal.“ Maminka s ní často navštěvuje společenské akce a na svou dceru je prý hrdá. „Myslím, že se moje maminka u televize dme pýchou.“ Patricie je aktivní na Instagramu a vede si velmi dobře. Fanoušků má mnoho a z obchodní spolupráce si může vybírat. „Baví mě to. Je to úplně nová forma komunikace s fanoušky. Je to mastění ega. Každému dělá dobře, když tam píšou lidé, že vás mají rádi,“ přiznala.

 

Patricie se proslavila ještě pod dívčím jménem Solaříková. Hrála nejprve v Ranči u zelené sedmy, pak od roku 2005 v seriálu Ulice Terezu Jordánovou, od puberťačky až po mladou ženu, takže byla pod drobnohledem a divákům neušly její váhové výkyvy. Ty jsou sice ty tam, přesto je dodnes na otázky, jak zhubla a proč, alergická.

Před dvěma lety začala chodit s dramaturgem Seznamu Tiborem Pagáčem, kterého si před rokem vzala. Svatbu měla v lese a vypadala na ní jako víla. Miluje psy a koně a často pro ně ‘páchá‘ charitu. Od letošního dubna navíc natáčí se švagrovou Bárou Pagáčovou pořad pro Seznam s názvem Pagáč joga.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace