Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Těhotenství jako příbalový leták. Vendulu Pizingerovou zavalily pomluvy a nenávistné komentáře. Přečetli jsme

14.06.2020
Těhotenství jako příbalový leták. Vendulu Pizingerovou zavalily pomluvy a nenávistné komentáře. Přečetli jsme

Foto: Facebook (snímky v textu Instagram)

Popisek: „Chci, aby lidé viděli, že jsem normální,“ říká Vendula Pizingerová

Vendule Pizingerové se podařil husarský kousek. Vzala si o šestnáct let mladšího syna své kamarádky a počátkem října porodí jeho první dítě. A to jí je osmačtyřicet let. V rozhovoru pro MF Dnes přiznala, že reakce na ohlášení těhotenství nebyly vždy pozitivní.

S oznámením těhotenství čekala delší dobu, až bude mít po všech testech a těhotenství přečká obávaný první trimestr. „I když jsem normálně v životě střelec, v tomhle jsem opatrná. Je hezké vidět dvě čárky na těhotenském testu, ale pak před sebou máte genetické testy a další vyšetření a může se stát cokoliv. I proto jsem těhotenství hned nehlásila do světa,“ vysvětlila v rozhovoru. Vendula je těhotná potřetí, těhotenství v pozdním věku se ale od těch předchozích prý neliší. „Vůbec ne, všechno je stejné. Snad jen teď mám trochu víc všech příznaků. Když čtete věci okolo těhotenství, popisuje se, co vás v kterém týdnu čeká, že tehdy a tehdy ucítíte to a to, že uvidíte takové a takové změny na těle. A moje těhotenství je jako příbalový leták, mohli by ho podle mě psát. Když si přečtu, že se ženě v pátém měsíci objeví vyrážka, tak já se ráno probudím do pátého měsíce a mám ji,“ konstatovala.

 

pizingerová

Život je absurdní a vlastně k smíchu. I my jsme k smíchu, jen se někdy berem příliš vážně, takže když se umím zasmát sobě, můžu trochu i těm ostatním.

Chtěla by holčičku

Pohlaví už může díky genetickým testům znát. „Jestli to bude holka, nebo kluk, si chceme nechat s manželem pro sebe. Ale máme to rozdělené, on si přeje syna, já dceru, a vzhledem k tomu, že manžel je klikař, tuším, jak to dopadne. Já klikař rozhodně nejsem,“ připustila a dodala, že nejde o náhradu za mrtvou dceru. „Není to kvůli Kláře, nehledám náhradu za dceru, to samozřejmě ani nejde, ale chtěla bych dělat takové ty holčičí věci, nakupovat šaty, česat vlasy... Když byl Kuba malý, neuměla jsem si hrát s auty, mně to nic neříkalo, je to jiný svět, vůbec vžít se do mužského myšlení je pro mě těžké. Je legrační pozorovat Kubu, způsob jeho uvažování, když teď dospívá. A ještě zajímavější je vidět, že dospělý muž to má vlastně stejně. Někdy se až zarazím, jak je možné, že jsou muži tak průhlední.“ Těhotenství zveřejnila na Instagramu, zpětně říká, že měla vypnout komentáře. „Naprostá většina byla pozitivních, lidé nám gratulovali, ale pár šílených poznámek se objevilo a rozvířila se tam taková debata, kdy jsem si řekla, že jsem udělala chybu. Měla bych myslet pozitivně, ne si číst komentáře lidí, kteří mají kazatelské a inkvizitorské názory a kteří mi říkají, jak bych měla správně žít.“

 

pizingerová

Chlapská gratulace – synovi Karla Svobody Kubovi je už patnáct

Lidé mi moc nepřejí

Vendula není zrovna oblíbenou celebritou. Už coby dvacetiletá, když si vzala o třicet let staršího hudebního skladatele, byla lidem trnem v oku. „Moje babička vždycky říkala, že není člověk ten, aby se zalíbil lidem všem, a já jsem se s Karlem musela jako velmi mladá naučit, že nemůžu dát na to, co si lidé myslí, a snažit se jim zalíbit. A taky jsem si brzy uvědomila, že jsem typ ženy, kterému lidé moc nepřejí. Ale teď mně pomluvy a nenávistné komentáře vadí kvůli manželovi. On je ve stejné situaci, jako jsem byla s Karlem. Já byla o třicet let mladší a každý za tím vztahem viděl zlatokopectví, můj muž je o šestnáct let mladší a lidé ho soudí podobným úhlem pohledu. A to mi vadí, že ho tak podceňují. Přitom on je člověk, který na co sáhne, to mu jde, a v práci je úspěšný,“ prohlásila.

 

pizingerová

Lidé si zvykli hledat za velkým věkovým rozdílem mezi partnery ziskuchtivost. Proč prostě nevidí lásku?

Rodinná idylka? Ani náhodou!

Svůj život pravidelně sdílí na sociálních sítích. „Díky Instagramu lidé opravdu zjistí, jaká jsem, protože jedna věc jsou fotky v časopise a druhá věc je realita. I proto na fotkách nepoužívám žádné filtry. Chci, aby lidé viděli, že jsem normální, že mám stejné problémy a starosti jako oni. Někdy totiž mají pocit, že náš život je ideální – hezký manžel, hezký syn, krásné cestování, dva hezcí psi, dům... My máme úplně normální vztah a rozhodně u nás nepanuje rodinná idylka, tu nemá nikdo, protože ke každému vztahu patří dobré i špatné věci,“ připustila.

 

pizingerová

Tak ten náhubek místo psů mám já. Všichni opravdu nosí roušku, ale asi aby si trochu potvrdili životní volnost, tak mají psy na volno.

Na cestách si sáhne na dno

S manželem jezdila před těhotenstvím na dobrodružné cesty a výpravy. „Ale je to skvělé. Samozřejmě jsou lidé, kteří by takhle nikdy nikam nejeli, ale mě to baví. Mám ráda přírodu, normální přirozené věci, vždycky jsem taková byla, proto taky když jsem byla vedle Karla mezi lidmi v showbyznysu, tak mi tohle ubližovalo, byla jsem pro ně jiná,“ připustila. Její současné cesty nejsou skutečně odpočinkové dovolené. „Nejvýš jsme se dostali do pěti a půl tisíce metrů do základního tábora Everestu. A tam jsem byla hodně zoufalá. Šli jsme nejdřív trek na jednu stranu na Annapurnu, pak jsme se vydali na Everest a já už byla unavená. V jednu chvíli jsem seděla v křoví, držela jsem jednu hůlku, druhá se mi zlomila, a vzteky jsem kolem sebe mlátila. Ono ani tyhle cesty nejsou idylické, kolikrát si sáhnu na dno, protože Josef jde zlehka a půjde i za dvacet let, ale já jsem nešikovná i na cvičení, všechno tohle mám vydřený a je to pro mě velká výzva.“ To, že jí před dvaceti lety zemřela teprve čtyřletá dcera, ale ovlivnilo její život navždy. „Já se k ní ve vzpomínkách nemusím vracet, Klára je tu se mnou pořád, ovlivnila celý můj život, a i když tady byla jen krátce, její existence pro mě měla velký význam.“

 

+

Vendule Pizingerové k těhotenství gratulujeme! Pokud si vezme známý muž o desetiletí mladší ženu, nikdo se nepodivuje. Pokud něco takového udělá žena, je terčem nenávistných komentářů. Vendula ukázala, že plnit si své sny je možné a stejně tak změnit zcela svůj život.

Jak se může najít někdo, kdo jí muže a dítě nepřeje, nebo kdo jí snad závidí? Vendula Pizingerová poznala v životě tolik smutku, že by to naprostou většinu lidí totálně skolilo. Smrt dítěte a sebevražda manžela jsou tak zásadní otřesy, že zcela mění dosavadní život. Je dobře, že se Vendule podařilo naučit se s těmito ranami osudu žít, i když to muselo být velmi, velmi těžké.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace