Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Respekt čučkařům je zcela na místě, drazí. Komentář Štěpána Chába

komentář 09.06.2020
Respekt čučkařům je zcela na místě, drazí. Komentář Štěpána Chába

Autor: ČT repro

Popisek: Ondřej Kolář, oběť Respektu

Pamatujete ještě, není to tak dlouho, co starosta Prahy 6, Ondřej Kolář, hovořil na čété z nějakého utajeného krytu, protože po něm šel hrůzný Ivan ze Sovětského svazu s ricinem? Napínavé, že? Bondovka po česku. Začal ji novinář Ondřej Kundra z Respektu, když napsal o agentovi z Ruska s kufrem, v kterém byl podle Kundry jed ricin.

Na to konto dostal Kolář, společně se starostou Novotným a primátorem Hřibem policejní ochranu a média dostala psotník. Jsme pod soustředěným útokem. Ti, kteří viděli Rusko za každým rohem, začínali mít temné sny i o Ivanovi s ricinem. My jsme to říkali, Rusové, co Rusové, Rusáci to jsou, tak Rusáci konečně ukázali otevřeně svou pokřivenou tvář. Vrazi, Skripala zabili prudkým jedem, který oběť odrovná do několika minut, a ten doposud zcela zdráv vzpomíná, jak to přežil. I s dcerou. A s polovinou menšího města ve Velké Británii.

NATO na to

Vzpomínáte, kterak Kolář napsal žalující otevřený dopis předsedkyni Evropské komise Uršule Leyenové? To bylo něco. „Rusko obviňuje Západ z falšování historie a přepisování dějin, vede proti Evropské unii jednoznačnou hybridní válku, jejímž bojištěm se aktuálně stala Praha. Chování, jaké známe z dob Sovětského svazu, je pro naši civilizaci neakceptovatelné a nesmí být tolerováno. Pokud budeme jako Evropa tomuto pseudovelmocenskému tlaku východního obra na hliněných nohách ustupovat, nebude to znamenat nic jiného, než pomalé, ale jisté zhroucení liberální demokracie,“ vylíčil své obavy Kolář.

Jeho slov se chytil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. „Jakýkoli pokus o použití síly či zastrašení zvolených zastupitelů je pokusem o podkopání demokracie jako takové. A proto na něco takového musíme silně reagovat a jasně říct, že to je neakceptovatelné,” řekl čétéčku Stoltenberg.

A teď se vraťme na počátek

Na počátku byl Ondřej Kundra z Respektu. Z jeho pera vzešla první domněnka, že se jde vraždit a že obětí mají být zmínění pánové. Naši čučkaři to potvrdili. Protože někdo skutečně z Ruska přicestoval. A měl s sebou kufr. Republika na nohou… a on tu nikdo nebyl. Nic se nedělo. Čučkaři naskočili na prazvláštní konstrukt a rozvíjeli ho až do absurdních závěrů, kdy Babiš s Petříčkem vypověděli dva ruské diplomaty. Ne proto, že by měli kufry napěchované ricinem s adresou Koláře, Hřiba a Novotného. Ale protože prostě něco udělat museli. Byl tam přeci dopis. Měl ho Kundra. A podle toho dopisu, který měl Kundra, prostě vrah s ricinem dorazil. I když nedorazil. A žádný ani nebyl. Do toho všeho přichází z ruské ambasády rozhřešení, že vrah s ricinem je vnitřním bojem mezi pracovníky zastupitelského úřadu. No prostě fraška.

Omluva

A tak se tak ptám – nebyla by na místě omluva? Jak od Respektu, tak i od čučkařů a ve výsledku i od ruské ambasády, která hru na vraha hrála úspěšně s Kundrou i našimi čučkaři? Milé – promiňte, spletli jsme se – by neuškodilo. Vyvodí se z toho závěry? Budou padat hlavy? Vždyť celá kauza byla provázena téměř vyhlašováním války. Zopakuji slova šéfa NATO: „A proto na něco takového musíme silně reagovat a jasně říct, že to je neakceptovatelné.“ Šéf NATO nesleduje česká média a české čučkaře. Jemu prostě v hlavě zůstane, že Rusko na nás vyrazilo šturmem a že je to nepřítel… i když nevyrazilo a není. Ten trapný závěr o tom, že vrah s ricinem byl jen fiktivní postavou z literární tvorby Respektu, už nezaznamená. Není to nebezpečné?

Mráz jde přeci z Kremlu

Ale pozor, pozor na Rusko, je smrtelně nebezpečné. Když já vám nevím. My se při obraně vlasti, na kterou nikdo neútočí, jsme schopni navzájem zmrzačit naprosto sami. Stačí nám k tomu jen dostatek fantazie a pak se začnou kryty plnit vyplašenými politiky, kteří budou pronášet bojovné projevy a psát udatné dopisy někam výš. Jsme fakt světoví.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace