Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Týna a Janek ze Slunečné řešili kvůli koronaviru velký problém. Společného mají ale mnohem víc

01.06.2020
Týna a Janek ze Slunečné řešili kvůli koronaviru velký problém. Společného mají ale mnohem víc

Foto: FTV Prima (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Protagonisté seriálu Slunečná Eva Burešová a Marek Lambora v Show Jana Krause

Divadla pomalu otvírají a rozjela se konečně i Show Jana Krause. V prvním dílu po karanténě přivítal herce Evu Burešovou a Marka Lamboru, kteří tvoří ústřední dvojici mimořádně populárního seriálu Slunečná.

Marek hned na začátku zmínil svou spolupráci se spolkem Ichtyóza. „Já jsem si říkal, co vám přinést, že jste musel ochutnat tolik závinů a vidět tolik představení, ale být vyznamenán dětmi, trpícími ichtyózou, to jste určitě nezažil!“ Eva se pro změnu svěřila, že karanténu příliš těžce nebrala. „Já moc na diskotéky nechodím a nemám kamarády, mám jenom Marka. Jednou jsme spolu vysílali živě a to mi stačilo,“ prohlásila. Fanoušci seriálu by rádi viděli, aby Eva s Markem tvořili dvojici i ve skutečnosti. A Evě to nevadí. „Diváci se zamilovali do těch postav Týny Popelkové a Janka Linharta a tak strašně jim fandí, že chtějí, aby to tak bylo i v realitě. Ale my jsme v realitě úplně jinými lidmi,“ připomněla.

 

Burešová

Statkářka s krachujícím statkem a problematickou sestrou. Jak by řekla naše babička, Evina Týna ze Slunečné má ohýnek u zadku a jedná rychleji, než svoje reakce domyslí. Kdyby ale byla jiná, neměli bychom nejspíš na co koukat.

Jak se líbá s rouškami?

Seriál se už začal natáčet, určité problémy se vyskytly u natáčení scén, ve kterých si byli opravdu blízko, takže bylo nutné přemýšlet, jak je v době epidemie natočit. „Měla to být jenom pusa, nebyla napsaná tak, abychom spolu něco dělali. Byl to klasický dialog mezi partnery. Ale byl zakončený pusou. My jsme v tu chvíli byli v šoku,“ připustila Eva a Marek přitakal: „Zastavili jsme se a řekli jsme si, že jsme nervózní, co budeme dělat? Tím, že jsme si to takhle otevřeně řekli, přicupital rejža a ptal se, co se děje. Tak jsme si to vysvětlili a došli jsme k tomu, jak se tomu vyhnout. Nebo jak to ošulit.“

 

Eva Burešová se proslavila účastí v pořadu Česko-Slovensko má talent, zpívala ale odmala, a pak absolvovala konzervatoř. Objevila se v seriálu Gympl, na Nově byla druhá v Tvoje tvář má známý hlas. Úspěšná je také na poli muzikálu, hrála v Draculovi, Cyranovi, Hamletovi a mnoha dalších. Před třemi lety se jí narodil syn Nathaniel, s jeho otcem ale nežije. Jejím partnerem je tanečník Matyáš Adamec.

 

Karanténu prospal

V době karantény nedělal ani jeden z nich něco speciálního. „Já jsem první dva týdny prospal. Říkal jsem si, že čím víc budu spát, tím víc mi budou růst vousy. Potom jsem to střídavě trávil na chatě u řezání dříví,“ prozradil Marek. „Já jsem ani nespala ani neřezala dříví. Byla jsem u rodičů. Těsně předtím, než byla karanténa, jsme byli na Moravě a zůstali jsme tam celou dobu. To bylo příjemné, protože tam máme zahradu a všechno možné,“ konstatovala Eva. V týmu, který Slunečnou připravuje, prý vládne pohoda. „Já s tím nemám problém. My si to užíváme, snažíme se zabavit, hrajeme reálné lidi. Ponorka žádná zatím není,“ tvrdí Eva.

 

Slunečná

Hrdiny Slunečné stíhá jednen průšvih za druhým, tentokrát to už ale bude za hranou zákona. Kdo si takhle 'naběhne'? Nechte se překvapit!

Letí na něj starší

Marek je typický hezoun, který má spoustu obdivovatelek, zejména starších ročníků. „Na sociálních sítích pod fotkou v komentářích je spousta žen. Snažím se to číst, když tu fotku dám, tak jsem zrovna online a čtu. Potom tam přibývají, a pak už to jen prolétnu, protože je toho dost.“ Eva si zase nemůže stěžovat na nezájem dětí. „Mám spoustu nápadníků deset až třináct let. Jsou odvážní, ti starší už ne. Až koukám, co jsou schopni napsat. To mě překvapilo nejvíc.“ Seriál se hodně líbí, což bylo pro oba celkem překvapení. „Nečekali jsme takový úspěch. Doufali jsme, že se to bude lidem líbit, ale nečekali jsme, že to bude tak extrémní a takový boom,“ prohlásila Eva a Marek souhlasí: Je fakt, že když se zamyslíme nad tím, jaká věková kategorie herců má v seriálech hlavní linii, tak jsou to většinou starší, a my jsme jedni z prvních po dlouhé době, co jsou mladší.“

 

Marek Lambora vystudoval stejně jako Eva Burešová konzervatoř a také účinkoval v pořadu Tvoje tvář má známý hlas, který se mu podařilo vyhrát. Hraje v pražském Divadle na Vinohradech. Na Primě si už zahrál v komediální minisérii s kriminální zápletkou Černé vdovy, letos se objeví ve dvou pohádkách, v Princezně zakleté v čase a v Zakletém pírku.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace