Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lepší ´spratek´ Novotný než starý komunista? TV Barrandov si mne ruce. Skomírající kanál zachraňují živé, necenzurované debaty

22.05.2020
Lepší ´spratek´ Novotný než starý komunista? TV Barrandov si mne ruce. Skomírající kanál zachraňují živé, necenzurované debaty

Autor: TV Barrandov / repro

Popisek: Aréna Jaromíra Soukupa s Patrikem Nacherem a Václavem Klausem ml.

Ještě nedávno byla televize Barrandov považována za okrajový kanál, víceméně na odpis. Překvapivý fakt, že přestala vysílat pravidelný pořad Týden s prezidentem, jehož exkluzivním hostem byla každý čtvrtek hlava státu, leccos signalizoval. V poslední době však začala nabírat dech, překvapivě právě v situaci, kdy u nás bylo spuštěna nová zpravodajská stanice CNN Prima News.

A nejspíše nikdo nečekal, že českou verzi CNN ve sledovanosti pokoří právě televize Barrandov. Vedení TV Barrandov se tím patřičně pochlubilo v tiskové zprávě: „To, že jsme porazili večerní pásmo pořadů CNN Prima News ve chvíli, kdy své vysílání startovaly, a jejich propagace a marketing jely tedy naplno, je jasným důkazem toho, že diváci oceňují styl barrandovského zpravodajství a můj pohled na svět. Když tento dílčí úspěch doplníme faktem, že se našim zpravodajským a publicistickým pořadům daří konkurovat i podobnému vysílání veřejnoprávní České televize, potvrzuje to pozici a sílu Skupiny Barrandov na televizním trhu. A nejen to. Je to i jasným důkazem toho, že je to právě naše televize, která divákům poskytuje opravdu nezávislé zpravodajství a politickou debatu bez jakékoli cenzury,“ uvedl majitel, ředitel a hlavní moderátor TV Barrandov Jaromír Soukup.

 

Novotný versus Foldyna

Jakkoliv je nutné brát jeho sebechválu vždy se značnou rezervou, za pozornost stojí jeho poznámka o politické debatě bez jakékoliv cenzury. Největší divácký úspěch totiž v (jeho plus čínské) soukromé televizi zaznamenává (jeho) diskusní pořad Aréna Jaromíra Soukupa, který se po vysílací pauze vrátil zpět. Soukup opět vsadil na kontroverzní témata i hosty a v ringu televizního studia se nebál vedle sebe postavit nesmiřitelné ideové odpůrce. A to, co divákům předvedli Zdeněk Hřib (Piráti), Pavel Novotný (ODS), Jaroslav Foldyna (SPD) a Leo Luzar (KSČM) na palčivé téma česko - ruských vztahů, je u nás na televizních obrazovkách nevídané. Jakkoliv byla vyhrocená debata místy na hraně a dokonce hrozila i rvačka, každopádně divákům nabídla slíbený necenzurovaný souboj, jenž Soukup vcelku obratně moderoval. Podobně tomu bylo i další týden, kdy si pozval další výbušnou sestavu, Mikuláše Mináře ze spolku Milion chvilek pro demokracii, bývalého politika Michaela Kocába, poslance Patrika Nachera z ANO a Václava Klause ml. z hnutí Trikolóra. Tentokrát šlo o střet nepoměrně kultivovanější, především díky jeho aktérům, nicméně opět velmi přínosný.

 

Komunista dostal přednost

Zpravodajské a publicistické pořady, které nejsou deformovány cenzurou či autocenzurou, totiž v současné době nabývají na významu, tím spíše, že se veřejnoprávní televize plíživě mění v propagandistický vládní kanál, v němž si politici diktují (ať přímo nebo nepřímo) a všemožně se ho pokouší ovládat. Neblahým příkladem je Máte slovo, vysílané Českou televizí. Mezi pozvanými hosty, opět diskutujícími o vyhrocených česko - ruských vztazích, se měly objevit podobné tváře, jako předtím v Soukupově Aréně. Vedle primátora Zdeňka Hřiba znovu Pavel Novotný a komunistický poslanec Leo Luzar, ten se však proti účasti Novotného ohradil. Je velmi zneklidňující, že mu ČT vyhověla na úkor svérázného starosty pražské části Řeporyje. Ze skandálu se snažila vybruslit moderátorka Máte slovo Michaela Jílková s tím, že nosnějším byl pro dané téma primátor Hřib. Jenže Luzar se pochlubil, že s Novotným diskutovat skutečně odmítl, protože nechtěl asistovat u „sprostoty a žumpy bez špetky slušnosti“. Stačilo přitom, aby se vysílaní nezúčastnil on sám. Řada diváků si postěžovala, že by lépe snášeli na obrazovce ČT ´drzého spratka´ a komedianta Novotného, než aby ještě třicet let po revoluci poslouchali starého bolševika.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace