Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Děkujme, že stále můžeme líbat ty správné zadky, soudruzi. Komentář Štěpána Chába

komentář 19.05.2020
Děkujme, že stále můžeme líbat ty správné zadky, soudruzi. Komentář Štěpána Chába

Autor: Hans Štembera

Popisek: Vojtěch Filip, předseda KSČM a místopředseda poslanecké sněmovny ČR

„Členové KSČM a další občané České republiky pozitivně vnímají skutečnost, že ruská vláda nemá zájem na tom, aby donutila místní úřady, aby postavily památky těm českým legionářům, kteří v Rusku nikoho neosvobodili a neučinili nic dobrého pro nejvýznamnější světovou socialistickou revoluci minulého století v roce 1917 v Rusku,“ tak pravil pro ruské noviny Krasnaja zvezda (Rudá hvězda) Vojtěch Filip. Místopředseda poslanecké sněmovny České republiky a šéf Komunistické strany Čech a Moravy. Já vám nevím, pane Filipe, ale skutečně pozitivně vnímáme, že se Rusko nestará o památky našich legionářů, jejichž existence je jedním ze základních kamenů samotné existence našeho státu? Vy jste ale kujón rafinovaný, to vám povím.

Víme, ono to trochu připomíná Klementa Gottwalda, který se stejnou kuráží líbal pozadí Sovětského svazu se sliby loajality a věrnosti československého lidu, který stál neochvějně při zdravicích za ním, ač si i přes brutalitu tehdejšího totalitního režimu z celého toho směšného a beztřídního cirkusu dělal v zásadě jen srandu.

Kolář je fašista

Alespoň to v Rudé hvězdě tvrdil Vojtěch Filip. Možná je to hňup, ale fašista, pane Vojtěchu? To už jste za hranou vlastní příčetnosti. Vy jste komunista, pane Filipe, komunista, to je obdoba slova mor. Ta vámi vychvalovaná Velká říjnová revoluce nestála jen za vítězným tažením Rudé armády proti Hitlerovi, stála i za největší genocidou v celé historii lidstva. Kam se na komunisty v tomto ohledu hrabe fašista. Vždyť vy opravdu stojíte za zločineckou stranou. Jsou dostupné dokumenty, archivy jsou plné dokladů o arogantní kriminalitě toho vašeho režimu, po světě běhají desítky a stovky tisíc svědků komunistického bezpráví a tyranie a vy stále stojíte a tvrdíte, že komunismus tohoto typu je cesta. Že Velká říjnová revoluce nebyla vítězství tyranů, ale vítězství zdravého rozumu.

Kálení do vlastního hnízda

A já vám nevím, pane Filipe. Pro rudé noviny Ruska jste právě příkladně nakydal do vlastního hnízda. Znevážil jste naši historii a vyzdvihl tu sovětskou. Nadřadil ji nad tu naši. Opravdu jste až takový komunista? A já bláhový myslel, že ti různí Kalousci vás nazývají nepěknými jmény a říkají o vás, že jste ze staré školy StBáků a politruků, kteří by byli schopni a velmi ochotni začít zase se zavíráním a mučením, jen tak, kvůli politickému boji. A oni nekecali. Vy jste fakt komunista toho druhu. A já nestačím zírat.

„Někteří pražští fašisté vlivem EU a USA mají v úmyslu narušit dobré vztahy mezi dvěma slovanskými národy a neváhat urazit osvoboditele z Ruska a dalších zemí bývalého Sovětského svazu,“ to jsou vaše slova, pane Filipe. Pronesl jste je v tom samém rozhovoru pro Rudou hvězdu. Vždyť vy skutečně mluvíte stylem, za který by vám ve 48 zatleskala celá Praha. Po boku Gottwalda hřímat o fašistech. Tupost, já to prostě jinak vidět nedokážu. Kolář je hňup, nikoliv fašista, pane Filipe.

Sem tam si také zahrávám s levicovými myšlenkami. Však je proč, mnohé mají co říct, kam nás zavléct. Jenže vy, pane Filipe, vy neřešíte otázky levice a komunismu, ale otázky loajality dávno zaniklému Sovětskému svazu, který má, jak koukám, v Rusku náběh na návrat se vší svou krvavou slávou. Já vím, ono jim to v té Číně vlastně doposud funguje, hezky po sovětském vzoru umlčovat a převychovávat, Čína na tom očividně dost bohatne a třeba má Rusko nakročeno ji časem následovat. Ale tady bychom mohli přemýšlet o trochu jiných variantách. Ne, ta s Evropskou unií není ta jediná správná. Ale můžu, rozhodně po vašem rozhovoru pro Rudou hvězdu, zkonstatovat, že cesta na východ k bratrskému slovanskému národu cestou není už vůbec. Pane Filipe, jděte si odpočinout do výslužby, tohle je přes čáru.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace