Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bosou hlavu neskrývá, zato o válce slavných rodičů ji mluvit neuslyšíte, i když... VIP skandály a aférky

12.05.2020
Bosou hlavu neskrývá, zato o válce slavných rodičů ji mluvit neuslyšíte, i když... VIP skandály a aférky

Foto: FTV Prima

Popisek: Anna Julie Slováčková vystoupila i u Krause bez paruky, bez šátku... Vlastně jí ta holá hlava sluší, má hezké rysy

FOTO, VIDEO S obrovskou otevřeností přistoupila Anna Julie Slováčková k tomu, že onemocněla rakovinou. Nejen že svou nemoc veřejně přiznala, ale také klidně chodí s holou hlavou, neboť vlasy jí kvůli chemoterapii vypadaly. To se už ale po poslední chemoterapii mění, přesto Anička vyjádřila velkou podporu všem, kdo jsou momentálně, či celoživotně plešatí. Skladbu I když jsme plešatý nazpívala s Pokáčem a říká v ní: „I když máme starostí občas víc než dosti, aspoň lehčí hlavu máme!“

Připomeňme, že písničkář Pokáč je sám bez jediného vlásku na hlavě. Výtěžek z písně (příspěvek generuje už každé přehrání na Youtube) půjde na onkologicky nemocné děti: „S dětmi z projektu Můj nový život jsme měli tu čest se potkat právě při nahrávaní písně a byli to tudíž její první posluchači. Zářila z nich krásná pozitivní energie a myslím si, že pro nás všechny jsou velkou inspirací a vzorem, protože jejich pozitivní přístup k této chorobě a vůbec ke všemu je naprosto neskutečný," uvedla Anička.

 

 

Mohla snad nezpívat?

Anička je v současné době bez práce, přesto neklesá na duchu: „Nějak výrazně to nevnímám, nechci se zbytečně stresovat ještě koronavirem. Snažím se být doma a dávat si pozor, nosit roušku a neriskovat. Věřím tomu, že imunita oslabená je, pozor na sebe dávám a chytnout to samozřejmě nechci. To ale platí i na chřipku a jiná onemocnění, které by mohly zkomplikovat léčbu. Mám spíš strach o svou rodinu a blízké, nechtěla bych, aby byl někdo z nich nemocný,“ svěřila se Blesku. Připomeňme, že Anna pochází z rodiny, kde je umělec snad naprosto každý, tatínek Felix je známý saxofonista a hudebník, maminka herečka a zpěvačka, bratr dirigent, dědeček profesor AMU a harfenista ve filharmonii, babička zde zpěvačkou. Mohla být Anička něčím jiným? Za svým cílem si šla už od malička. Od čtyř let chodila na klavír a zpívat, učila se také jazyky.

 

Dvě bosé hlavy, Anička s Pokáčem, foto Instagram

Hvězda muzikálů

Pochopitelně, že laso jí hodila její rodina, hrála ve Sněhové královně Gerdu, objevila se ale i v dalších muzikálech, v Alence v říši zázraků, Iagovi, Krysařovi, Doktorovi Ox. V televizi se objevila v roli sestřičky v Ordinaci, což je vždy výtah k úspěchu, nebo v pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Kromě toho koncertuje, ať už s big bandem svého tatínka, nebo třeba s Orchestrem Karla Vlacha. Během rozvodové a mediální války svých rodičů se snaží být naprosto nestranná a ze zásady se nevyjadřuje. Lucii Gelemovou, novou partnerku svého tatínka, ale v lásce zřejmě moc nemá. Přesto jí nijak neostouzí.

 

Ještě s bohatou hřívou a smlouvou na několik muzikálů... Anička ale věří, že se vše vrátí 

Zajímavé řešení: Na koncerty v autě

Velké akce pro stovky lidí nejsou bohužel stále povolené, pořadatelé ale našli způsob, jak dodržet opatření vlády, a přitom pozvat na své akce mnoho návštěvníků. Nechají je přijet v autech, ze kterých se nevystupuje, ale zážitek si lidé užijí i tak. Tak například na mosteckém okruhu se budou konat Autokoncerty, a to o víkendu 22. a 23. května. V pátek zahraje, nebo přesněji promluví Leoš Mareš: „On si ty vstupenky fakt někdo kupuje. To bude úplná bláznivá blbina, ale taková je teď i doba. Zažíváme něco, co bychom si dříve neuměli ani představit... Autokoncert? Každopádně děkuju. Ovšem jak to bude vypadat, to nevím…,“ svěřil se.

 

Autokina bývala, zvláště v Americe, velmi populární, fungovala ještě v 90. letech. Možná zažijí díky koronaviru renezanci...

V sobotu zazpívá Ewa Farna a Slza, připravují se koncerty Mirai, Olgy Lounové a Xindla X. „Nápad vznikl teprve před pár dny a jsme velmi rádi, že do toho šli všichni s námi. Autodrom Most si vzal spolupořadatelství opravdu za své, umělci nám vycházejí vstříc a velmi pomáhají i partneři.  Spolupracuje s námi i velké množství skvělých dodavatelů, od těch s technickým zázemím až po pořadatelskou službu. Všem patří velké díky. Máme speciální parkovací místa i pro členy složek Integrovaného záchranného systému našeho kraje, právě jako malé poděkování za jejich práci,“ prozradil hlavní pořadatel a majitel agentury Dream PRO Luboš Machoň. 

Tata Bojs online a ještě s virtuální realitou

To Tata Bojs se spoléhají na moderní technologie, konkrétně na virtuální realitu. Ve středu 20. května totiž odehrají svůj koncert, který je charitativní - je věnovaný nadačnímu fondu Šestý smysl: „Díky současné situaci neustále odpadají a ruší se již domluvené koncerty na jaro i léto. A také nám přicházejí z různých stran nabídky ke streamovanému hraní, jak je to teď celkem v kurzu. Nejen tato skutečnost, ale i řada vzkazů od fanoušků na sociálních sítích nás přimělo k tomu, zkusit to po svém. Pokusíme se vzít diváky alespoň virtuálně do atmosféry našeho tradičního benefičního koncertu v Divadle v Celetné,” vysvětluje lídr Tata Bojs Milan Cais.

 

Hrát se bude v Divadle v Celetné, celý koncert se bude přenášet po internetu, ale to není vše... Na snímku Supraphonu Milan Cais

Diváci budou moci vstoupit živě do vysílání. Na obří LED obrazovce budou totiž i oni vidět a členové kapely s nimi budou moci komunikovat: „Diváci budou mít v rámci přenosu možnost vstoupit do vysílání virtuálně skrze velkou LED stěnu umístěnou na pódiu za kapelou a několika menších obrazovek rozmístěných na sedačkách v sále. Kapela je tedy uvidí a bude možné společně interagovat, například tak, že si je umělci pomyslně vytáhnou na pódium a prohodí společně několik málo vět,” přiblížil vystoupení Robin Pultera, majitel firmy, která streamování zajišťuje. To ale pořád není všechno. „Fanoušci si pár dnů před koncertem na naši výzvu hlasováním vyberou tři písničky, které pak zahrajeme za sebou. A tyhle tři písně natočené speciální kamerou se stanou obsahem VR brýlí, které potom společně s nadačním fondem Šestý smysl rozvezeme personálu Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích, aby se mohl při náročné práci trochu odreagovat,” uzavírá Cais. 

Zajděte si na Saudka

Po letech si můžete opět zajít do galerie na Jana Saudka. Náš nejkontroverznější, ale také nejznámější fotograf bude vystavovat v Malostranské besedě. Výstava s názvem Jan Saudek „85“ Život proběhne v termínu od 15. května do 30. června.

 

 

Mimochodem Jan Saudek slaví 85. narozeniny právě nyní, 13. května. Tou největší inspirací byla pro Jana Saudka vždy žena, ke které on sám vyjadřuje velkou pokoru: „Toužil jsem po proslulosti, slávě a bohatství – a ničeho z toho jsem nedosáhl. Ale několikrát jsem stál blízko nevýslovné krásy – vždycky to byla ženská –, a to pro mne bylo mnohem víc,“ svěřil se. 

Chinaski mají venku nové video, Kapradí 

Kapela chtěla natočit video ke skladbě Kapradí na letních festivalech, což bohužel nepůjde. A tak bylo třeba využít výtvarnice Sabiny Szwarcové, která video nakreslila inkoustem. Skladba tepe do problému, který byl ještě nedávno na prvním místě: „Většina posluchačů si asi pomyslí, že Kapradí je reakcí na situaci v životním prostředí a já s tím i tak trochu počítám. Slova: Zachraňte aspoň kapradí, pro ty, co nás tu nahradí – nosím v hlavě osm let, možná déle. Není to však můj environmentální zásek, zpívám, že je mi to líto,“ říká zpěvák Michal Malátný, který se nedávno dočetl, že do dvaceti let zmizí například smrkové lesy. „Já přitom strávil velkou část dětství u babičky v Krkonoších a smrkový les s mechem je prostředí, které jsem vždycky miloval a miluju pořád. To všechno mě při psaní inspirovalo,“ doplňuje.

 

 

Vložil: Michaela Špačková