Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kadeřnice mlží a neříká pravdu. Národ jí platí nejen bodyguardy a luxusní byt, ale i toaletní stolek

10.05.2020
Kadeřnice mlží a neříká pravdu. Národ jí platí nejen bodyguardy a luxusní byt, ale i toaletní stolek

Autor: Facebook

Popisek: Ministryně Alena Schillerová, všeobecně přezdívaná Kadeřnice

Zatímco jsou občané pod přísným dohledem finančních drábů a stát jim ukrajuje z daní polovinu jejich ročního příjmu, ti, kteří jsou z těchto daní placeni, si žijí často královsky a na jejich úkor. Tento týden se objevil další z nekonečné řady skandálů, které to dokazují. Jak zjistil investigativní server Neovlivní.cz, ministryně financí Alena Schillerová zdarma obývá luxusní byt v jedné z nejdražších lokalit nejen v naší zemi, ale i v mezinárodním měřítku.

V souvislosti s touto zprávou byly v médiích zveřejněny i další zajímavé informace. Podle jedné z nich se Schillerové údajně nelíbilo původní vybavení bytu a nechala si na státní útraty koupit i nový toaletní stolek. Vzhledem k tomu, že si ministryně (částí národa nyní jízlivě přezdívaná Kadeřnice) podle svého tvrzení údajně sama upravuje účes), byl pro ni nový toaletní stolek očividně velmi důležitý. A tak se hned poté, co se další senzační zpráva dostala na sociální sítě, spustila pořádná mela. Přímo úměrně voličským preferencím hnutí ANO se část čtenářů ´Alenky´ zastávala, ta převažující ovšem nikoliv. Na její obhajobu nechyběly různé absurdní argumenty, například, že jiní politici se také obohacují nebo obohacovali na úkor státní kasy.

 

Výhradně pro vyvolené

Na Facebooku Schillerové se však objevilo mnoho velmi kritických ohlasů, především jako reakce na její obhajobu, že bydlí v bytě, který je dlouhá léta určený výhradně pro ústavní činitele a nedá se nabízet k pronájmu. Podle jejího tvrzení jde navíc o úsporu státních peněz, protože dům, kde se byt nachází, je prý chráněný. A tím čtenáře svého profilu rozzuřila nejvíce: „Prý úspora, takový nesmysl. Byt si plaťte sama, ne z peněz lidí, druhým se jen smějete. Je mi z vás na zvracení. Bydlete si třeba na zámku, ale plaťte si to sama, proč to máme platit za vás? Já mám co dělat, abych ze svých peněz přežila. Co je to za sprostotu a drzost? Při vašem platu si nejste schopna zaplatit bydlení?“ ptají se rozhořčeně diskutující.

 

S péčí řádného hospodáře?

Nejvíce ovšem kauza vytočila ty, co platí jedny z nejvyšších daní v Evropě a dnes a denně vidí, jak s nimi stát nehorázně plýtvá. Stačí jenom připomenout aktuální případ miliard, nedávno vyhozených na nekvalitní a předražené ochranné pomůcky. Tím, že stát nedbal na varování opozice i tajných služeb, nenakoupil je včas za ceny mnohem nižší. Podobných případů řeší Nejvyšší kontrolní úřad celou řadu.

Alena Schillerová také často ukazuje prstem na údajné ´černé pasažéry´ a používá různé výmluvy ke zdůvodnění toho, proč stát nechce podpořit některé podnikatele v situaci, kdy jim ze dne na den zakázal pracovat a vydělávat si peníze. V médiích se několikrát snažila tvrdit, že na tzv. ošetřovné nemají nárok například ti zaměstnanci, co pracují na dohody, protože nejsou nikde evidováni a neplatí žádné odvody. Pravda je ovšem taková, že z každé tisícovky, kterou dostanou od svého zaměstnavatele, jenž je samozřejmě musí evidovat, odvádí státu 15% daň, tedy 150 korun. Z daní, které si od nich stát vybral, tak nyní nedostanou vůbec nic. Na rozdíl od těch, co třeba díky odečitatelné položce neplatí daně vůbec žádné.

 

V rozhovoru pro stanici CNN Prima News se Alena Schillerová naopak pochlubila, že se již dva roky snaží šetřit a že seškrtala tzv. černé duše ve státní správě. „Já se musím chovat s péčí řádného hospodáře,“ uvedla bez uzardění poté, co se jí moderátorka Marie Bastlová zeptala na kauzu luxusního bytu.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace